Влада США розглядає можливість передачі Україні заморожених у Штатах активів Банку Росії. Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен на слуханнях у сенатському комітеті з асигнувань, передає ЕП.
США вивчають можливість передачі Україні заморожених російських резервів
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
За словами Блінкена, зараз питання полягає в тому, чи є у США положення законодавства, що дозволяють конфіскацію. Це питання розглядають працівники Міністерства юстиції.
«Ми дуже тісно працюємо разом з міністерствами фінансів та юстиції США, щоб вивчити, як можемо ефективно заморожувати активи та здійснювати їхню конфіскацію», — заявив Блінкен.
Під час обговорення цього питання сенатор Патрік Ліхі заявив, що Федеральна резервна система США заморозила майже $100 млрд Центробанку Росії.
Скільки резервів у Росії
До нападу на Україну золотовалютні резерви РФ становили $640 млрд. Із цієї суми США, Велика Британія, країни ЄС, Японія та Швейцарія заморозили близько половину.
Читайте також: Що Захід робив для Росії 30 років і як цим скористався Кремль
Крім цього західні країни заморозили активи російських компаній та олігархів, які потрапили під санкції.
Нагадаємо
Раніше спрямувати заморожені кошти РФ на відбудову України пропонував голова НБУ запропонував Кирило Шевченко.
«Таке рішення може бути безпрецедентним, проте ми вважаємо, що лише така реакція у відповідь на дії РФ, з одного боку, дасть змогу запобігти подібній військовій агресії у майбутньому, а з іншого — побудувати надійні захисні механізми для відсічі потенційних атак», — зазначив голова НБУ.
Читайте також: 500 млрд євро на відновлення України: хто і як допоможе нам піднятися з руїн
27 квітня Польща закликала узгодити на рівні ЄС механізм, що дозволив би вилучати російські активи та спрямовувати їх на користь України
Російський центробанк, тим часом називає заморозку своїх резервів «безпрецедентною» та хоче йти до суду.
Коментарі - 6
20,4 мільярда доларів хочуть скерувати на сферу безпеки і військову допомогу Україні, а також на фінансування зусиль США зі зміцнення європейської безпеки у співробітництві зі союзниками по НАТО.
8,5 мільярда доларів піде на підтримку української економіки, 3 мільярди – на гуманітарну допомогу.
За словами співрозмовників, йдеться про передачу додаткової артилерії, протитанкових і протиповітряних засобів, удосконалення кібербезпеки, передові системи протиповітряної оборони, системи для розмінування.
Очікується, що запит Байдена отримає широку підтримку серед республіканців і демократів, попри те, що підніме загальні витрати США щодо України до 39 мільярдів доларів за 9 місяців.
Нехай здохнуть рашисти.