Уряд сформував в Україні стратегічні запаси їжі на кілька років. Про це йдеться у промові прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, опублікованій на його сторінці у фейсбуці.
Україна має стратегічні запаси їжі на кілька років — Шмигаль
►Підписуйтесь насторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
«Другий напрямок — це „Продовольча безпека“. Ми сформували стратегічні запаси їжі на декілька років в Україні», — йдеться у промові.
Також прем'єр вказав, що посівна розпочалася вже в 11 областях. Для цього держава забезпечила аграріїв кредитами під 0% та допомагає їм з експортом, додав він.
«Запустили програму безкоштовної роздачі ключових соціальних продуктів у прифронтових містах. Держава купує більше 10 таких продуктів і далі роздає людям. Це також і підтримка українського виробника — підтримка нашої харчової промисловості», — заявив Шмигаль.
Читайте також: ДПС пояснила, хто може не сплачувати земельний податок і оренду за землю в період воєнного стану
Але решті світу запасів може забракнути
Голова всесвітньої продовольчої програми (ВПП) ООН Девід Бізлі попередив, що війна в Україні може спричинити найбільшу глобальну продовольчу кризу з часів Другої світової війни, передає Уніан.
Під час засідання Ради безпеки ООН він наголосив, що війна впливає на місцеву агропромисловість, і на глобальні поставки харчів та зерна.
За його словами, на Україну та РФ разом припадає близько 30% світового експорту пшениці, 20% кукурудзи, і від 75% до 80% соняшникової олії. ВПП купує в Україні близько половини зерна, необхідного, щоб нагодувати близько 125 млн людей в усьому світі. Ріст цін на продукти харчування, доставку та паливо збільшив операційні видатки ВПП на $71 млн в місяць.
Читайте також: «Голод та нестабільність». Експерт розповів, які глобальні наслідки матиме російське вторгнення
Коментарі - 8
68% російських компаній малого і середього бізнесу на тлі санкцій проти РФ і падіння рубля скоротили витрати на співробітників, найпоширеніший захід — скорочення штату.
Про це пише РБК із посиланням на результати опитування, проведеного Аналітичним центром НАФІ.
«Найпоширенішими заходами стали: скорочення штату — про нього заявили 27% респондентів, скасування системи мотивації (соцпакет, премії, бонуси тощо) — 26%, зниження зарплати працівників — 25%.
У ході опитування представники компаній також говорили про переведення співробітників на віддалений режим роботи (22%), про відправлення у відпустку за свій рахунок (16%), про переведення працівників на інші посади зі зміною рівня зарплати та обов’язків (12%)», — йдеться у повідомленні.
https://news.obozrevatel.com/ukr/economics/economy/z-ukraini-prodovzhuyut-vivoziti-zerno-skilki-vzhe-prodali.htm
Останні тижні перед війною темпи вивезення зерна з України сягнули рекордних темпів за останні роки — певно, потрібні люди це знали, тому і спішили все вивезти.
А щодо складів Держрезерву, то писали, що лежить там ще зерно урожаю 1995 року, яке вже попріло і попліснявіло до того стану, що не годиться навіть на корм худобі, тому його навіть не розікрали за всі роки. Але для звітів і воно згодиться, папір все стерпить.
Розповіді про запаси на кілька років – це тої ж серії, що «війни не буде, у травні поїдемо на шашлички» – для заспокоєння народу, щоб не хвилювався передчасно.
«не верьте слухам-той армии там раз два и обчелся, её не хватит даже на один город, а с Крыма вообще всё заминировано-переминировано, атака от туда вообще-безнадега.»