Аналітики МВФ запевняють, що ВВП України впаде на 10%, якщо війна з Росію закінчиться найближчим часом, у іншому випадку — якщо вторгнення затягнеться, то падіння економіки може досягти до 30%. Міжнародний валютний фонд вважає, що Україна потребує близько $4,8 млрд зовнішнього фінансування цьогоріч. Про це повідомляє Bloomberg.
За оцінками МВФ, українська економіка через війну впаде щонайменше на 10%
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Оцінки фонду щодо потреб у фінансуванні України при цьому повинні розглядатися як абсолютний мінімум та як місток до моменту, коли післявоєнна комплексна оцінка дозволить оцінити справжні потреби у фінансуванні, які, ймовірно, будуть значно вищими.
Крім того, МВФ створює трастовий фонд, який дозволить державам спрямовувати ресурси в Україну, зазначили посадовці МВФ на брифінгу у понеділок. Наразі невідомо, скільки такий фонд може акумулювати грошей для потреб України.
Читайте також: Економіст розповів, які наслідки для Росії матиме дефолт
Нагадуємо, що російська окупаційна армія вже завдала збитків Україні щонайменше на $120 млрд (майже 3,6 трлн грн). Водночас у Мінекономіки повідомили, що збитки ВВП рахуватимуть у квітні.
Коментарі - 13
Попередні збитки через воєнні дії на території України становлять не менш ніж 500 млрд доларів, але й ця сума не є остаточною.
Як повідомляє прес-служба Кабінету міністрів, про це в інтерв'ю для ЗМІ розповів міністр фінансів України Сергій Марченко.
«Чимало логістичних ланцюжків розірвано повністю, знищено чимало підприємств, а деякі просто не можуть працювати, тому що їхні працівники виїхали. У Міністерстві економіки вважали, що витрати від війни становитимуть від третини до половини ВВП країни. За іншою оцінкою, йдеться про 500 млрд доларів. Проте точну суму можна буде назвати лише після закінчення війни», — підкреслив Марченко.
Також він не виключає, що Росія може вдатися до варіанту заморожування конфлікту.
«Якщо ми знову підпишемо якийсь меморандум, умовно кажучи, Мінськ-3, Донбас-1 або Крим-1, це просто відкладе війну на кілька місяців. А наступна війна буде набагато кривавішою і жорсткішою, ніж нинішня», — попередив Жданов.
На його думку, Заходу не потрібна швидка перемога України.
«Не потрібна. Йому потрібно максимальне ослаблення Росії. Це головна геостратегічна мета не тільки США, але і всього Заходу. Щоб Путін не диктував умови», — зазначив експерт.
«Втім, думаю, війна — не на роки, а на кілька місяців. Ризикну припустити, що до вересня ми зможемо закінчити цю війну», — підсумував Жданов.
Пример такой, в запорожской области выращивают черешню, она как бы растет сама по себе, только собрать осталось как будет урожай, женщины и дети с этим справляются ежегодно и неплохо зарабатывают, рекорд который я знаю — 1800 за день.
Собрать-то можно, а кому продавать? С учетом выросшего за год топлива, пока еще, в два раза цена килограмма будет немаленькой, сборка тоже не подешевеет — подорожала еда, подорожала работа.
Туда же клубника.
С дыней и арбузом та же история, только еще хуже, во первых хрен посеешь — топлива нет, территория запорожской и херсонских областей захвачена и о освобождении даже не заикаются говорящие головы. Заправки и мосты уничтожены.
Сбором на 90% занимаются мужики ибо тяжелые это ягодки. Мужики слегка заняты, если до сбора урожая закончится война и их отпустят — другое дело.
Но опять таки, а продавать кому? Цена улетит в небо, ведь фермеры сами редко торгуют, в городах товар продают перекупы-барыги. К примеру с поля в конце августа арбузы шли по 50 коп/кг. А по чем у вас они в розницу были? От 5 грн? То-то же.
А теперь фокус — народу не до этого, денег нет, 2 500 000 непосредственных потребителя уже выехало и неизвестно сколько еще выедет из страны. Покупать некому, а в Харькове, большому потребителе, я бы даже сказал основному, ситуация явно не та чтобы покупать все это.
Я бы поставил на 25% по нижней планке и до 50% по реалистичной.
А вот сладкие ягоды — это уже почти роскошь.
А чтобы вырастить нужно посадить, чего уже сделано не было в южных областях.
Даже без двух областей все равно украинцам хватит своего зерна, вопрос на сколько хватит ли денег если зерно уйдет за 20 грн кг.
Подорожает зерно — подорожает хлеб, мясо, молоко, сыр, масло, яйца.
Соответственно подорожает и всё сладкое, да-да, ВСЁ, сахарная свекла неизбежно подорожает из-за цен на топливо.
Сколько там фуражное зерно стоило осенью? 6?
Считаем кура подорожает раза в 3. Молоко в 4, сыр в 5.
Херяк и нету экономики, потому что даже одноглазый безногий инвалид попробует свалить на заработки или беженцем в Европу.
А если учесть цену газа в $1000 за 1000 кубов и соответственно какой будет коммуналка «по рыночным ценам» в следующем сезоне то и безглазый безногий безрукий труп убежит. Или хотя бы попытается.
Понятно что даже при самом благоприятном исходе войны, 90-е нам покажутся сказкой.