Російські компанії тимчасово зможуть виплачувати борги кредиторам із «недружніх» країн у рублях. Борги перед «недружніми «країнами визнаються погашеними, якщо вони були виплачені в рублях і розраховані за курсом
РФ фактично визнала дефолт: «недружнім» кредиторам дозволено віддавати борг у рублях
Про це йдеться в указі президента країни-агресора, опублікованому на порталі правової інформації Росії.
Указом встановлено тимчасовий порядок виконання Росією, її регіонами, муніципалітетами та компаніями зобов'язань за кредитами, позиками та фінансовими інструментами перед кредиторами з країн, які здійснюють щодо РФ недружні дії, або особами, контрольованими такими кредиторами і не зареєстрованими у Росії.
Читайте також: Уряд РФ запропонував 3 варіанти компаніям, які вирішили піти з Росії
Цей порядок пошириться на зобов'язання у розмірі від 10 млн. рублів на місяць (або еквівалента цієї суми в іноземній валюті за курсом ЦП).
Аналогічний порядок діятиме і щодо цінних паперів: зобов'язання з них вважається виконаним, якщо у рублях буде зроблено виплату на російський рахунок, відкритий на ім'я іноземного номінального власника, задля її подальшого перерахування кредитору з недружньої країни.
Читайте також: Російські акції виключать із S&P Dow Jones Indices
У тому ж порядку здійснюватиметься і виконання російськими юридичними особами зобов'язань, пов'язаних із випуском закордонними організаціями іноземних емісійних цінних паперів (єврооблігацій, депозитарних розписок). У рублях зможуть розраховуватись і перед кредиторами РФ, які отримали право вимоги від держав і компаній з недружніх країн за переуступкою після 1 березня (для деяких категорій ЦБ вправі встановити іншу дату).
Зовнішній борг російської економіки становить $478 млрд. Хоча за деякими іноземними суверенними облігаціями Росії дозволені платежі в рублях, новий захід все ж таки може створити проблему для власників кредитно-дефолтних свопів (CDS). Найближчим часом очікуються виплати за купонами «Роснефти», «Газпрому» та інших компаній. Невиплату купонів по євробондах буде визнано дефолтом з CDS майже зі стовідсотковою ймовірністю.
Нагадаємо, за вторгнення Росії в Україну ЄС, Великобританії та США ввели санкції, які включають заборону Ощадбанку на проведення операцій у доларах, заморожування активів ВТБ та виключення із платіжної системи SWIFT семи російських банків, а також введення обмежувальних заходів, які забороняють Центробанку використовувати його міжнародні резерви.
Коментарі - 17
https://www.moodys.com/research/Moodys-downgrades-Russias-ratings-to-Ca-from-B3-the-outlook--PR_463675
Про це повідомляє Центр економічної стратегії (ЦЕС).
«Зараз рейтинг країни-агресора від Fitch знаходиться на рівні В, від S&P — на рівні ССС-, і від Moody’s — на рівні В3. Усі три агенції прогнозують подальше падіння рейтингів рф», — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що оцінки відображають не лише санкції та очікуване економічне падіння. Рейтингові агенції думають, що росія оголосить дефолт, бо просто не захоче платити.
Як пояснюють аналітики ЦЕС, для будь-якої відкритої економіки дефолт суверена автоматично означає відсутність доступу до будь-яких фінансових ресурсів для держбанків та держкомпаній. Потенційна відмова від виконання зобов’язань означає підвищений ризик контролю за капіталом та націоналізації активів. Це призведе до того, що навіть просто страхувати міжнародні торгові операції будь-кому з російської юрисдикції стане набагато дорожче або ж неможливо взагалі.
«Україна в скрутних фінансових умовах, коли довелося реструктуризувати зовнішні борги, могла покладатися на міжнародні фінансові організації та їх допомогу. росія зараз цього не має. Навпаки, міжнародна спільнота робить активні кроки для того, щоб відлучити агресора від основних фінансових ринків та потоків капіталу», — йдеться у повідомленні.
«На фінансових ринках навіть торкатися активів рф стає все більш токсичним», — резюмували в ЦЕС.
Ничего == дефолт.
Вопрос был «кому хаха»? И не вам