Міністерство фінансів України у лютому викупило 20% ВВП-варантів, а також євробонди на $100 мільйонів, що дозволить зменшити виплати за держборгом. Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко під час години запитань до уряду 18 лютого.
Мінфін викупив власні євробонди на $100 мільйонів
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Йдеться про єврооблігації з терміном погашення у вересні 2022 року.
«Завдяки цьому виплати з погашення євробондів будуть на $100 млн менше і становитимуть $912 млн у вересні. Суттєво нижче, ніж платежі торік», — зазначив Марченко.
Що таке євробонди та ВВП-варанти
Єврооблігації або євробонди це боргові зобов'язання держави перед особами, які є власниками таких цінних паперів. Україна, як й інші країни, випускає держоблігації як для внутрішнього ринку, так і для зовнішнього. Таким чином бюджет наповнюється швидкими грошима, що необхідно для здорової фінансової ситуації.
Простими словами, держава бере у борг у громадян та юросіб гроші під гарантований відсоток, який сплачується у визначений строк разом з сумою позики.
Таким чином, держава бере на себе зобов'язання виплачувати ці борги, а викуп власних євробондів дозволяє зменшити ці виплати, адже власник такого цінного паперу після його продажу вже не має право на виплати.
Раніше портал «Мінфін» писав про те, що з початку року українські єврооблігації вже тричі падали у ціні на вторинному ринку через геополітичну напругу.
До теми: Єврооблігації України знову впали у ціні на тлі агресивних заяв РФ. Це третя корекція цього року
ВВП-варанти — це також цінні папери, виплати за якими залежать від економічного зростання України. Що це за інструмент для інвестицій, пояснював у колонці для порталу «Мінфін» фінансовий аналітик групи ICU Михайло Демків.
Коментарі - 20
А иначе пришлось бы не то, что выкупать, а новые размещать, минимум под 10%, и то не факт, что их бы брали.
Україна зі знижками викупляє свої єврооблігації і варанти.
Росія отримує надприбутки від газу і нафти.
«Захід» втрачає потенційну вигоду від наших паперів і переплачує Росії за енергоносії
Цікаві часи…
Тут все непросто. В січні 2021 Газпром продав в Європу 19 млрд кубів. На споті продавали приблизно по 250−300 євро за куб. В січні 2022 — 11 млрд кубів, на споті ціни були 900−1000 євро за куб.
Багато втрачають? :)
До того ж дорогий газ підганяє також ціни на нафту, так як в країнах Азії і Африки на електростанціях починають палити дизпаливо замість газу.
Плюс до того, росія програє геополітично. І для неї пару сот мільйонів туди-сюди — то пшик. А от об'єднаний захід проти «поганої росії» і за «хорошу Україну» — то проблема для них і великий плюс для нас.
Плюс, дивлячись на цінник газу, у ЕС теж мабудь щось собі думають. Вони не люблять, коли їх шантажують. І на цей раз нема вже відмазки, що то Україна краде газ.
Американський Forbes стверджує, що «перетворення Kaspi.kz з невеликого стартапу в гіганта фінансових технологій» має серйозну причину, і припускає, що до цього може мати відношення племінник колишнього президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва Кайрат Сатибалди.
Чи допустить НБУ на чолі з Кирилом Шевченком на ринок інвестиції від Назарбаєва і Московського фонду, поки невідомо — офіційної позиції з цього приводу ще не було.