У п'ятницю на валютному ринку знову настає момент істини.
Курс долара та євро на п'ятницю: чому ринок знову штормитиме і чого чекати за котируваннями
Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Або громадяни та бізнес знову починають нервувати і активно скуповувати валюту, що призведе до нового зростання курсу та необхідності масованого гасіння валютних пожеж Нацбанком — він уже вчора продав $80 млн для усунення перекосів попиту та пропозиції.
Або все ж таки населення і великі гравці міжбанку заспокоюються і перестають реагувати на чергове інформаційне негативне тло щодо ситуації на Донбасі. В цьому випадку, після початкових спекулятивних спроб «хитнути» курс — до середини сесії міжбанк заспокоюється і все входить у звичайний діловий ритм.
Не забуваймо, що у понеділок у США День президентів і багато українських клієнтів або намагатимуться закрити всі свої угоди щодо долара сьогодні до обіду, або вже перенесуть їх відразу до наступного вівторка, щоб не працювати 21 лютого на ТОМі.
Окрім цього сьогодні пік бюджетних платежів у клієнтів і це частково додасть статистики торгів, а з іншого боку збільшить активність експортерів з продажу валюти, що підтримає нацвалюту на міжбанку.
Мінфін прогнозує сьогодні активні спроби «розігріти» курс у першій половині дня. Як і вчора — в залежності від того, як розвиватимуться події на міжбанку в першій половині дня і від того «чи поведуться» на спроби підняти курс великі покупці — і залежатиме сьогоднішній сценарій торгів.
За нашими даними, на жаль, частина покупців морально готова до підвищення котирувань і може стати легкою здобиччю спекулянтів. Нацбанку знову доведеться гасити курсові пожежі та виходити на торги з інтервенціями.
У п'ятницю за нашими розрахунками обсяги операцій перебуватимуть у межах 410−630 угод при загальній сумі в межах до $180−230 млн.
Курси міжбанку, за прогнозом Мінфіну, 18 лютого будуть у межах: долар — коридор 28,20 — 28,45 грн, євро — коридор 32,05 — 32,40 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній та банків будуть перебувати в межах:
Долар: коридор купівлі та продажу 28,15 — 28,59 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній 15−25 коп, а в касах банків від 20 до 30 коп.
Євро: у банках коридор від 31,90 до 32,60 грн при спреді до 30 коп., а в обмінниках фінкомпаній — коридор від 32,15 до 32,50 грн при спреді в межах до 20−25 копійок.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 28,15 — 28,26 грн і продаж 28,45 — 28,60 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 28,25 — 28,33 грн та продаж 28,38 — 28,50 грн.
«Мінфін Валюта» — безкоштовний мобільний застосунок, у якому доступна вся необхідна інформація — від курсів валют усіх українських банків до розташування пунктів обміну: Google Play або AppStore.
Коментарі - 66
Обстрелы не прекращаются, РФ поднимает ставки. Верить Р Ф об отводе войск не стоит, как и верить всему тому что обещает РФ. Ложь-ложь…
Наши союзники, особенно США внимательно следят, в мире на повестке дня № 1 — это Украина.
Кибератаки, инфор.атаки, обстрелы, дизинформация, колорады которые засели в Украине — всем этим пользуется РФ, чтобы достичь цель, чтобы мы подписали Минские соглашение, на которые мы никогда не согласимся. Ни че, мы выстоим. Ждем еще общие заявление Лукашенко и Путина после встречи.
Сегодня последний день перед налогами и пока обходимся без НБУ, рынок сам играет 28,32−28,36. Паниковать за 8 лет попросту устали люди, паника на межбанке, где нерезы выходят с втор. ОВГЗ.
Покупателей и продавцов много.
Доллар 28,34 +/- 6 коп.
Евро 32,20 +/- 15 коп.
Резкие шатания могут быть легко на фоне появление различный новостей
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/183388/
А прилететь они могут в легкую, т.к. для обеспечения безопасности решение об ударе будут принимать автоматизированные системы ввиду очень короткого времени подлета. А в них всегда может оказаться ошибка — уже было такое. Только тогда было 30 минут на поговорить. А в случае Польши (и Украины) — их не будет…И никто говорить не будет — т.к. не успеет это сделать за те 3−5 минут лета ракеты… И да, может ракеты до США не долетят — успеют договориться, но вот польша (и Украина) получит выражение глубокой скорби… если там кто-то останется…
в западной европе это еще в 70 и 80 ых понимали… а Польша и Украины радостно хотят таки самолично сходить в крематорий за не свои интересы…
Якщо Польшу обстріляють, вважай що країни лаптів не існує
А що в методичці пише, для чого клятому НАТОві нападати на святу Раісю? Дощаті туалети захопити, сибірські болота, обіс@ані під'їзди, ватоголових громадян? В чём сила, брат?)
от і запитайте у вашого НАТО, чому у відповідь на детант, саме коли Єльцин щедрою рукою роздавав «кємєровські олбласті» вони почали розширюватись, будувати бази, ПРО і так далі.
Хоча ви і так добре знаєте відповідь, Росія для них просто ресурс яким хочуть поживитися, англосакси сторіччями грабували весь світ і винищували народи.
Навіть взяти останній приклад — Афганістан, що принесла 20 річна окупація крім росту посіву маку на тисячі %? А СССР залишив там інфраструктуру якою користуються до сих пір.
при СССР збудували кілька атомних станцій тут, на Украхні, всю металургію і т.д. і т.п Що збудували тут за 30 років «сободи»? які нові галузі заклали?, ну добре, за останні 7 хоча б
«Кого ми боїмося? Нехай лізуть, ми будемо ними земельку нашу удобрювати. Це дуже корисно, урожаї будуть гарні. Ми чекаємо москалів, нехай йдуть. Ми не браття. У нас 500 км фронту, його ніхто не скасовував. Там гинуть українські хлопці й дівчата. Куди ми дінемося? Ну почнуть вони, і що? Дамо так, що зупинимося в Москві. Нехай полізуть. Вони хочуть загострення? Ми готові», — сказав Береза.
Я вам надам статистику. Росіяни розраховували, що після цього вкиду на Сході зникнуть туалетний папір, гречка, цукор, сіль. А знаєте що зникло на Сході і по всій лінії зіткнення? Патрони і дешева зброя в мисливських крамницях. Патронів зараз не купиш.
Кого ми боїмося? Нехай лізуть, ми будемо ними земельку нашу удобрювати. Це дуже корисно, урожаї будуть гарні. Ми чекаємо москалів, нехай йдуть. Ми не браття.
У 2014 році батальйон «Дніпро-1» з автоматами пішов на російські танки. У 2022 році футбольний клуб «Дніпро-1» буде грати в футбол, а батальйон «Дніпро-1» піде пекти російських солдатів в танках. Тільки вже не з автоматами, а з «Джавелінами».
Готуємо флешмоб: за російський танк, за металолом — у два рази більше, чим ціна. Уявіть собі, що буде, коли оголосимо про це. Наш народ почне з території Росії притягувати танки. Разом з мокшами. Ви ж знаєте, ми такі.
Про це заявив генерал армії, екс-міністр оборони України Віталій Радецький в ефірі ток-шоу «Гордон».
Він також стверджує, що військовослужбовці РФ виступають проти війни з Україною.
«Я вчився з багатьма росіянами і сьогодні підтримую зв’язок з тими, які навчалися в Академії Фрунзе, в Академії Генерального штабу разом зі мною. Вони зараз — деякі керують, деякі не керують, на другорядних посадах. Сьогодні війська виснажені, втомлені й вже деморалізовані. Тому що сьогодні та „колотнеча“, яка має місце на російській території вздовж кордону, починаючи від Білорусі і закінчуючи сюди, до Харкова, — постійна напруга. І вони — всі ці люди — кажуть:» Нам ця війна, ці маневри не потрібні", — розповів генерал.
Навтогаз отрапортовал о рекордных недостачах вроде как в 200 млрд. гривен. Походу сейчас цель чиновников — украсть всё что осталось пока РФ не напали
Донбасс утомил, а ведь есть и другие проблемы — БЛМ, фемки, трансы, мексиканцы и т. д. Думаю Бидон информ.войну проиграет, как и осенние выборы. ;) А ведь всё это затевалось ради рейтингов!
думаете ли Вы, что на следующей неделе будем тестировать пройденные пики?
Все т.н. «пророссийские» так поступали.
1.5 — 2 грн. за раз падение конечно порадует немногих, но вот падение копеек на 50 за день рынок вполне нормально может проглотить. Так же как и на росте копеек на 50 сейчас никакой катастрофы не случается.
Для бізнесу, економіки важливо, щоб курс був з одного боку стабільним, з іншого — відповідав ринковим реаліям. А значні коливання +/-50 коп за день — це мрія лише для спекулянтів. Їм дай волю — розкачають по максимуму.
p. s. Інша справа, що не завжди НБУ вдається виконувати свої прямі задачі, і іноді здається, що не завжди є політична воля для цього.
За його словами, геополітична ситуація і ескалація бойових дій на Донбасі залишаються головними драйверами ринку. Україна і представники НАТО не фіксують відведення російських військ, західні партнери продовжують наполягати на високих ризиках ескалації. Саме на цей фон реагують нерезиденти, які під впливом емоцій активізують вихід з українських активів. Зокрема, портфель ОВДП нерезидентів з початку лютого знизився на 4,7 млрд грн, а з початку року — на 15,8 млрд грн.
«Українці більш спокійні, оскільки відстежити і наздогнати події й курсові коливання на ринку проблематично. Більш того, більшість, піддавшись паніці, вже реалізували частину покупок і залишаються у валюті. Інші ж компанії, побоюючись ескалації, згортають інвестиційну діяльність. Національний банк України намагається згладжувати ринкові рухи за допомогою інтервенцій і викупу валюти в період різкого зміцнення», — говорить Шевчишин.
«Найближчим часом очікуємо торги гривні в діапазоні 28,3−28,55 грн/дол. Перед вихідними, враховуючи новини, а також беручи до уваги вихідний день у США в понеділок, учасники ринку постараються провести всі заплановані операції, а нерезиденти — закрити ще порцію позицій. Геополітичні ризики зберігаються, як і небезпека ескалації військових дій на Донбасі», — прогнозує експерт.
Смешно сказать, но лет 20 назад я был таким же, готовый с кулаками кидаться на русски танки (тогда это еще не было мейнстримом) поэтому я переболел этой болезнью и получил иммунитет и теперь в период повальной эпидемии имею здравый взгляж на вещи.