Ситуація на валютному ринку України починає нагадувати сюжет поганого фільму. У сьогоднішній поведінці курсу немає жодних натяків на економіку, проте забагато психологічних факторів, що давлять на котирування.
Курс долара знову пре вгору і скільки ж можна наступати на ті самі граблі
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Не встигли видихнути січневі стрибки курсу та втечу нерезидентів із ОВДП на новинах про можливу агресію Росії проти України, як пройшла нова хвиля загону оленів на початку лютого на тлі навіть вказівки «точних» дат вторгнення.
Тільки вона закінчилася днями і курс почав повертатися до більш-менш реальних рівнів — як сьогодні черговий виток негативу на тлі подій на Донбасі та нова спроба окремих гравців погнати котирування вгору.
І треба визнати — що учасники ринку знову наступають на ті ж самі граблі і знову починають активно скуповувати валюту, яку «розігрівають», на страхах нової ескалації конфлікту.
«Мінфіну» вже стає навіть цікаво скільки ще разів треба бізнесу та громадянам наступити на одні й ті самі граблі та отримати курсові проблеми, щоб все ж таки зробити висновки і вже не піддаватися на подібні хитрощі.
Стартувавши з рівня 28,19/28,21 гривень, що було з самого початку на 4 копійки вище вчорашнього закриття — до кінця сесії курс долара виріс до 28,37/28,39 гривень по Укрдилінгу. А по Bloomberg остання угода пройшла по 28,37 гривень за долар.
Нацбанку довелося сьогодні активно попрацювати, аби хоч якось заспокоїти ринок. З початку до 11-ї години він продав $30 млн по 28,33 гривні, а потім став на продаж по 28,35 гривень та продав $50 млн по 28,35 у період до 15:30.
Ці інтервенції регулятора частково стримували котирування і тому до 12 години долар перебував у межах 28,335/28,355 гривень, а до обіду навіть завмер на позначці 28,3050/28,325 до 14 години.
Але після другого уходу Нацбанку з ринку та початку роботи по долару на ТОМі — спекулянти знову почали безкарно задирати котирування. І періодично курси доходили на одиничних угодах понад рівень 28,40−28,45 гривен.
У підсумку сесія завершилася рівнем 28,37/28,39 гривень, але ринок знову починає лихоманити на рівному місці. І до економіки це не має жодного стосунку.
Головні події 17 лютого на валютному ринку:
1) Курс долара за день виріс відразу на 18 копійок з ранкових стартових 28,19/28,21 гривні до 28,37/28,39 гривень на кінець сесії.
2) Нацбанк сьогодні двічі виходив з інтервенціями та на початку продав $30 млн по 28,33 гривні, а потім довго стояв із продажем валюти по 28,35 гривень і продав ще $50 млн за цією ціною.
3) Довідковий курс долара на 12:00 у четвер знаходився на позначці 28,283 гривні, а офіційний курс на 18 лютого 2022 року встановлено на рівні 28,30 гривень за долар.
«Мінфін Валюта» — безкоштовний мобільний додаток в якому доступна вся необхідна інформація — від курсів валют всіх українських банків до розташування пунктів обміну: Google Play або AppStore.
Коментарі - 53
потому как если начнется паника, то мало не покажется. и вот тогда понятие «галопирующая инфляция» можно будет не читать в википедии, а полностью прочуствовать.
очень надеюсь, что ни войны, ни паники не будет.
всем желаю здравомыслия и спокойствия.
Но представьте что Вам 70, Вы имеете безграничную власть, с семьей Вы не живете как минимум 10 лет. Деньги Вам больше не приносят удовольствия, но Вы открыли, что если шантажировать мир-Вы стаете самым популярным человеком в нем. К Вам внезапно начали строится на прием лидеры крупнейших государств, Вас все о чем-то просят, Вы востребованы, Вы открыли для себя нечто новое, и оно заводит куда круче чем деньги-это величие.
Есть ли после этого смысл возвращаться к банальному распилу бюджета?
Семьи нет, власть есть, но вокруг очень много «корешей» которые оччччень любят деньги и все наворованное держат за границей и если это у «корешей» отберут, то «властный старичок» тихонько скончается.
А бабло всегда побеждает там — где его ставят превыше всего.
Вы зайдите посмотрите сколько сейчас стоит — Собрать например Кухню на Вияре и Даске — дороже автомобиля получаются дрова, подурели совсем и так во всем и везде.
Скоро баксу придется догонять цены на все, когда это Шоу закончится, А пока цены на Бенз как в Амстердаме
А они ни все ждут падение Зеленого до 23 Наивные, все те же 73% проголосовавших за откат реформ 2019г
покупайте наздоровье. Но таких — мало и спроса на доллар нет. А вам все рассказывают что доллар кто-то «держит».
Те кто хранил в матрасах-ложил туда валюту, грн старались куда то распихивать (депо, ОВГЗ) чтобы хоть как-то компенсировать инфляцию, ну или просто покупали недвижимость, авто и т. п. Юрикам нет смысла входить в $, т.к. это безналичный $, и в случае войны он в момент превратится в виртуальный актив с кучей ограничений на неопределенный период с туманными перспективами на будущее.
для разгона курса много гривны на МБ и не нужно
достаточно начать населению выносить банки «(депо, ОВГЗ)» и каждому конвертить их подматрасные гривни.
дольше начнется эффект домино. думаю, помните подобные сценарии.
ну, а по юрикам согласен
С ОВГЗ-аналогично+не факт что полученные от продажи деньги Вы снимите (если речь идет о нормальной сумме), Вам даже могут предложить их конвертировать $, но этот $ будет тоже безналичным, т.е. виртуальным.
А чим займається зараз Регулятор? Купка наближених шахраїв заробляють статки на курсових коливаннях від 28 до 29 і так декілька разів на тиждень вже дійшло. Палить Резераи бездарно, бо відпускаючи курс вгору, більше спонукає гравців купувати валюту, тобто Регулятор сам посилює паніку, але можна було б меншим об’ємом інтервенціі валюти все вгамувати, відразу на зародженні росту.
Введение гос. регулирование на бензин абсолютно ни на что не повлияло, через неделю стало очевидно, что по 28 бензина просто никто продавать не будет, в итоге дорегулировались до 34, думаю если б не госрегулировали, то был бы 32,
Регулятор взмозі скрутити ринок в «баранячий ріг», тобто затиснути курс з мінімальними коливаннями в певному коридорі і задовольняти потреби ринку на вимоги. Одні гравці чекатимуть, щоб купити дешевше, бо не росте, може впаде, а інші чекатимуть коли виросте, бо не падає, щоб продати дорожче, ринок стає в ступор, настроі паніки відходять, всі в очікуванні без дій. Далі Регулятор відпускає курс з коридору вже зі звичайним спокійним ритмом праці Мб в бажаний напрямок.
НБУ может скрутить лишь то что ему подвластно.
Я Вам писал о бензине не просто так, а как о попытке регулятора (КМ) скрутить рынок в «баранячий ріг» установив максимум на бензин в 28 грн.
«і задовольняти потреби ринку на вимоги.» так вимога сейчас гораздо выше чем предложение, именно это и ведет к росту цены на валюту. Дефицит чего либо-всегда приводит к повышению цены на него. Если б всё было так просто как Вы себе представляете, то у нас бы $ был 30 лет как 1,8.
господа, реально не понимаю вас
Которые так топили за рашку , но сбежали в «проклятую НАТО» и отказываются возвращатся категорически :))))
Никаких 70 ярдов никакой порошенко ни на чем не воровал — это вообще от балды цифра. У нас годовые закупки техники для армии — миллиардов около 20 гривен. Это типа порошенко украл все выделенное на армию на 4 года ? верим :)))
Ненависть к «картавому прокурору» — вообще необьяснима. Он что — маленького путина в садике изнасиловал ? вроде нет.