Станом на 19:30 15 лютого робота банківських вебресурсів була відновлена. Про це йдеться у повіломленні Держспецзв’язку.
Держспецзв’язку: DDoS-атаку відбито. Роботу Приватбанку та Ощаду повністю відновлено
► Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
DDOS-атака на Україну
Як зазначили в Держспецзв’язку, починаючи з другої половини дня 15 лютого 2022 року спостерігалася потужна DDoS-атака на низку інформаційних ресурсів України.
Зокрема, було зафіксовано перебої в роботі вебсервісів Приватбанку та Ощадбанку. Також атаки зазнали сайти Міністерства оборони та Збройних сил України.
«Робоча група з фахівців основних суб'єктів національної системи кібербезпеки вживає всіх необхідних заходів для протидії та локалізації кібератаки», — йдеться у повідомленні.
Передісторія
Раніше «Мінфін» писав, що 15 лютого у роботі Ощадбанку стався масштабний збій — по всій Україні не працювали банкомати, термінали самообслуговування, спостерігалися проблеми з оплатою в POS-терміналах, а також в роботі застосунку «Ощад 24/7» та електронних сервісів банку. Проблеми виникли й у роботі Приватбанку.
Крім того, один із співзасновників monobank Олег Гороховський на сторінці у фкйсбук написав, що DDoS-атака йшла майже на всі українські банки.
«DDOS-атака насправді йде на майже всі українські банки з різною результативністю. Приват, Ощад. Пробували Альфа-Банк та А-банк», — написав він.
Також за його словами була атака і на monobank.
«П'ять хвилин тому пішли масовані запити з вузла в Нідерландах.
Спостерігаємо за ситуацією дуже уважно. Якщо буде потужно штормити, будемо змушені тимчасово відключити „зовнішній світ“ і залишити лише Україну», — зазначив Гороховський.
Такж, 15 лютого була потужна DDoS-атака на портал «Дія».
«Приблизно о 20.00, услід за банками, потужна DDoS-атака розпочалася і на портал „Дія“, що було очікуваним», — написав в телеграм-каналі міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
«Початковий вектор — Росія та Китай. Десь 600 тисяч пакетів шкідливого трафіку в секунду. Наші фахівці швидко „обрізали“ цей напрямок, але атака повернулася вже із Чехії та Узбекистану. І знову була „відбита“. Для користувачів „Дії“ атака залишилася непомітною», — написав він.
Коментарі - 17
Начиная с 2005 г. в. всё современно сетевое оборудование со встроенной защитой от ддос, даже продвинутые домашние роутеры!
Вся атака заканчивается как и начинается — просто режется скорость, либо в особых случаях выключается порт и icmp протокол. Все эти атаки видны только на графиках и алярмов админу, если конечно настроено, что нам и демонстрируют. Ну и воющие пользователи так как из-за прикрученой скорости или отключении портов они теряют временно доступ.
А ордена то какие вешают МЫ СРАЖАЛИСЬ и ОТРАЗИЛИ!
Это не нападение которое можно отбить.
Защитились, переседели, выдержали. Не отбили.
Нигде ж никто не пишет что отбили ураган или ливень. ДДоС это по сути тот же ураган только искусственно созданный.
Или думаете — цель там просто выключить пос терминалы на пару часов?
но в сми и у власти источник всегда один))
уровень компетентности британской и американской разведки подтвержден)
бедные аж посольство во львов переехали)))
Путин на фоне публикаций с датами «российского вторжения» иногда шутит, не публикуется ли точное время начала войны, — Песков