ЄС презентував амбітний план щодо розвитку галузі напівпровідників, який має зробити блок світовим лідером. Однак аналітики вважають, що для цього ЄС доведеться залучити інвестиції ключових гравців з Азії та США, пише CNBC.
ЄС хоче стати світовим лідером з виробництва чипів. Але йому знадобиться допомога
►Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
Чипи — критично важливий компонент багатьох приладів, від автомобілів до смартфонів. Їхня нестача у період пандемії вдарила по низці галузей, спричинивши зупинку фабрик та дефіцит продуктів. Тож виконавчий орган ЄС виступив з пропозицію, яка має знизити такі ризики в майбутньому.
Що хоче ЄС
8 лютого Єврокомісія запропонувала Акт про європейські чипи. Цей проєкт має на меті забезпечити стабільність ланцюгів поставок, уникнути дефіциту напівпровідників в майбутньому та стимулювати інвестиції у галузь. Проєкт має бути схвалений законодавцями ЄС для набуття чинності.
Акт передбачає інвестиції в галузь в розмірі 43 мільярди євро, та спрямований на те, щоб довести частку ЄС на ринку чипів до 20% до 2030 року, порівняно з теперішніми 9%. Також він передбачає, що «найбільш складні та енергоефективні напівпровідники» вироблятимуться у Європі.
Читайте також: Плюс 30% до цінника чи «сіра» знижка: що буде з цінами на смартфони цього року
План також передбачає зменшення «надмірної залежності» ЄС від закордонного виробництва. Але у найближчому майбутньому, Європі доведеться покладатися на імпорт з США та Азії.
Регіон відстає від конкурентів
Наразі у виробництві чипів лідирують компанії Азії, такі як TSMC та Samsung, що здатні виготовляти найсучасніші моделі. Американський Intel планує інвестувати $20 млн у нові фабрики, щоб наздогнати їх. Але в ЄС таких компаній немає.
За словами Пітера Ханбері, аналітика напівпровідників з компанії Bain, європейські виробники виробляють транзистори розміром 22 нанометри, тоді як найсучасніші мають розмір всього у 2 нм.
Крім того, ЄС — не єдиний регіон, що намагається залучити інвестиції в галузь. Так президент США Джо Байден виділив $50 млрд на розробку та виробництво напівпровідників. Аналогічні програми мають Японія, Південна Корея та Китай.
Читайте також: Нестача напівпровідників: в Японії ухвалять законопроєкт про підтримку виробництва чіпів
Але ЄС має свої переваги
Незважаючи на те, що європейські виробники чипів відстають від своїх азійських конкурентів, ЄС має кілька ключових гравців у цій галузі.
Один з них — це ASML, голландська фірма, яка виготовляє машини, яку використовуються TSMC для виготовлення найсучасніших чіпів. Ключові постачальники Apple STMicro і NXP також розташовані в Європі.
Аналітики також вказують, що ЄС може зосередитися на постачанні мікросхем для секторів, де європейські фірми мають велику присутність, як-от автомобільна промисловість. Адже напівпровідники, які використовуються в автомобілях, часто не такі складні і не потребують новітніх технологій.
Читайте також: Криза напівпровідників сходить нанівець — збирач iPhone
Коментарі - 5
З 2019 року навіть безвізові домовленності з новими державами на 0.
Клоуни просто нічого взагалі не вміють.
Любопытно в целом должно получиться. Практически все будут стараться иметь независимую альтернативу.