З 8 лютого в Україні запрацював спеціальний правовий режим «Дія.City», який розроблено для розвитку IT-галузі. Про це заявив президент Володимир Зеленський на саміті Diia Summit.
В Україні запустили спецрежим для IT-галузі «Дія.City». Хто став першим резидентом
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Запуск «Дія City»
«Запускаємо „Дія City“. Це цифрова столиця електронної держави. „Дія City“ — один із найкращих податкових та правових режимів на планеті. На планеті, де говорять мовою венчурного інвестування. Ми трансформуємо Україну у країну продуктових компаній та стартапів. Завдяки „Дія.City“ частка IT в ВВП нашої держави зросте з 4 до 10%, а доходи галузі до $16,5 млрд. Це дозволить Україні стати найбільшим хабом Європи», — наголосив глава держави.
Також Зеленський виразив сподівання, що резидентами «Дія.City» ставатимуть не лише українські, але й зарубіжні ІТ-компанії.
«Наскільки я знаю, то сьогодні до „Дія.City“ доєднаються і перші, і другі. Відомі, провідні наші і іноземні компанії», — сказав він.
Читайте також: Верховна Рада ухвалила закон про «Дія City». Що зміниться для IT-компаній
Перші резиденти
Операційний менеджер британської Revolut Дмитро Стрельчук заявив, що компанія стане першим резидентом Дія.City.
Як зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, Revolut представлена у 36 країнах світу і є найдорожчим стартапом Британії.
Згодом Тарас Кицмей, засновник компанії SoftServe, заявив, що компанія сподівається вже сьогодні подати заявку та однією з перших долучитися до режиму.
Передісторія
Верховна Рада 15 липня ухвалила закон № 4303, що описує умови роботи «Дія City» — режиму для українських технологічних компаній. Учасники режиму зможуть платити менше податків.
Компанії зможуть подавати заявки на участь в «Дія City» і ставати його резидентами, щоб працювати за зниженими податковими ставками. «Дія City» вводиться на 25 років, а участь — добровільна.
Резидентами можуть стати тільки розробники програмного забезпечення або комп'ютерних ігор і компанії з суміжних сфер, наприклад, роботехніки та кібербезпеки.
Організації, які займаються розробкою азартних ігор, не зможуть стати резидентами.
Читайте також: Е-резидентство. Іноземні IT-фахівці зможуть відкривати бізнес в Україні
Участь в «Дія City» дозволить компаніям платити 5% -вий податок на доходи фізосіб, мінімальний ЄСВ (зараз 1320 грн в місяць), військовий збір 1,5% і на вибір 18% -вий податок на прибуток або податок на виведений капітал 9%. Зараз компанії платять 41,5%, якщо вони працюють зі штатними співробітниками.
Середньомісячна зарплата співробітника «Дія City» повинна складати € 1200 у гривневому еквіваленті. Стартапам можна платити такі зарплати не відразу, а через рік. Компанія може залучати працівників до штату як ФОП і на контрактній основі.
Закон вводить поняття «гіг-контракти», які компанія-резидент може укладати з фізособою на виконання завдань.
Коментарі - 35
А на таких условиях могут зайти и не такие крупные — условия на самом деле там неплохие, но в наших реалиях стремно.
А почему? :)
Юрий Антонюк, вице-президент, глава EPAM в Центральной и Восточной Европе:
«В данный момент мы положительно оцениваем законопроект. Результаты предыдущих дискуссий не пропали зря, правительство и законодатели прислушались к просьбам бизнеса, убрали из проекта ряд противоречивых моментов. Поэтому сегодня мы имеем решение, которое устраивает большинство»
Елена Самборская, HR директор Luxoft Ukraine: «Рады, что Минцифра учла позицию IТ-отрасли и доработала проект „Дія City“. Можно сказать, что по большинству вопросов, которые раньше вызывали дискуссии, мы нашли компромисс»
«Лига» опубликовала еще несколько высказываний буквально месяц назад — там сплошные хвалебные отзывы, в том числе от того же Кицмея и от GL.
Ну а прямые контракты 100% намного выгоднее (хотя и тут можно умудриться, конечно, если мозгов нет :) .
Исключения бывают, но это исключения.
Сплошь и рядом, могу подтвердить собственным примером и парой знакомых. Галера предоставляет какие-то детские бенефиты, типа возможности работать из офиса, ноут, «чай-печеньки» и прочий шлак, типа коПроративов. Все это влёгкую перекрывается зп хотя бы +20% от галерной. Единственная вещь, которую сложнее получить вне галеры — ДМС (страховые с физиками работают далеко не так охотно).
Скорее им эти условия просто выгодны, не зря они же топят за уничтожение «схемы ФЛП» (и даже были разговоры о запрете ВЭД). Теряют они мизер (+1.5% - это копейки по сравнению с нынешним ростом зарплат), переход максимально мягкий — пуркуа бы и не па?
А так-то это законодательство, его можно поменять «в турборежиме» следующим составом Рады :) Даже и этим — что они теряют? Перейдут обратно на ФЛП, если такая возможность будет. Не будет — попробуют уйти в тень.
В свое время, кстати, точно так же массово переползли на 5% ФЛП Янука (хотя воя было не намного меньше).
Специально для Вас процитирую себя же: «Перейдут обратно на ФЛП, если такая возможность будет». Будут уходить в тень «прямо как в старые времена», изобретать схемы и т. п. Или съеживаться из-за трактора недовольных гребцов :)
> когда ПВТ обьявили с 9%, то поняли, что нужно еще улучшить условия для компаний
Что-то Вы путаете кислое с длинным. 9% - это не «для компаний», а индивидуальный подоходный, и с 21-го его уравняли с обычным 13% по стране. И потом, я могу ошибаться, но там такого раздолья с ЧП, как у нас, никогда и не было в айти?
газовая труба «фсьо» надо находить новые источники денег на карман.
«лучших налоговых и правовых режимов» …
скоты
— податкові пільговики, у яких і так все чудово;
— звичайні платники податків, яким щоб зводити кінці з кінцями доведеться перейти у тінь повністю;
Ну і над всіма — зелені небожителі, баловні великого крадівництва!
Редакция переобулась в воздухе и уже не считает Револют украинским стартапом, а Яценко уже сэр, а не пан.
с каких это пор Револют стал украинским??? Тщательнее изучайте матчасть!
Из Википедии: Revolut — фінансово-технологічна компанія, яка пропонує банківські послуги. Була заснована 2015 року росіянином Миколою Сторонським та українцем Владом Яценком. Штаб-квартира компанії знаходиться в Лондоні. Займається обміном валют, платіжними карткам, торгівлею акціями, криптовалютами, товарами.
Компанія заснована 1 липня 2015 року Миколою Сторонським та Владом Яценком. Компанія спочатку базувалася в Level39, інкубаторі фінансових технологій в Кенері-Ворфі Лондона.
26 квітня 2018 року Revolut оголосив, що залучив ще 250 мільйонів доларів США в рамках раунду фінансування від DST Global, розташованої в Гонконзі. Загальна оцінка склала 1,8 мільярда доларів і, таким чином, стала стартапом-єдинорогом. DST Global заснував Юрій Мільнер, якого підтримував Кремль у своїх попередніх інвестиціях.
Микола Сторонський — засновник та Генеральний директор компанії Revolut. Він британо-російський підприємець. Він навчався в магістратурі фізики у Московському фізико-технічному інституті.
Разом з українським підприємцем Владом Яценком, колишнім розробником Credit Suisse та Deutsche Bank, Сторонський заснував Revolut та залучив близько 3,5 мільйонів доларів.
Вопрос не по адресу, это надо Анну спрашивать почему гражданин Великобритании сэр Влад Яценко вдруг стал украинским миллиардером, а Револют соответственно украинским стартапом.
https://minfin.com.ua/ua/2021/09/10/71420203/
Моё мнение по этому вопросу отражено в первом комментарии под этой новостью
https://minfin.com.ua/ua/2021/09/10/71420203/#com4160037
https://minfin.com.ua/ua/2021/09/10/71420203/#com4189977
а может всё-таки 1430 грн…