Понеділок на валютному ринку пройде дуже динамічно та цікаво.
Прогноз курсу долара та євро на сьогодні: чого чекати від валюти і чому всім буде не нудно
Занадто багато факторів сьогодні здатні суттєво впливати на курс та поведінку учасників торгів.
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
По-перше, кінець місяця. Усім потрібна гривня і бізнес поспішатиме закрити свої угоди до обіду. Це збільшить статистику торгів за рахунок операцій як великих клієнтів, так і дрібних. Зазвичай дефіцит гривні — позитивний фактор для нацвалюти на міжбанку.
Після обіду банкам необхідно закрити свої операції з валютної позиції на 1-е число і вийти на фінансовий результат із торгівлі валютою за січень. Тому на ринку після 14 години залишаться в основному вже самі фінустанови. Угод стане менше, але зазвичай їхні суми будуть досить великими.
У результаті за весь день «Мінфін» прогнозує укладання 430−620 угод на сумі в межах до $170−260 млн.
По-друге, з минулого четверга-п'ятниці ситуація на міжбанку для гривні стала кращою, тиск на курс дещо знизився і котирування пішли донизу. Це ще не можна назвати стабільним трендом на зміцнення гривні, але це вже й не є продовженням її девальвації. Тому від того, як поведе себе курс сьогодні — багато в чому залежить настрій усіх учасників торгів у весь цей тиждень.
По-третє, останні заяви ФРС США про можливе більш активне і часте підвищення відсоткових ставок у 2022 році для боротьби з інфляцією — призвели до зміцнення позицій долара істотно нижче рівня 1,12 долара за євро та валютні ралі з пари євро/долар продовжуються. І це обіцяє місцевим спекулянтам непогані заробітки на стрибках курсу євро щодо гривні на нашому міжбанку.
По-четверте, сьогодні закінчується період відшкодувань ПДВ експортерам за січень. Це, як і раніше, поки що знижує їхній інтерес до продажу валюти. Але, як і в п'ятницю — якщо вони побачать, що котирування швидко просідають — вони самі не притримуватимуть валютну виручку, що накопичилася за останні дні, щоб не втратити на курсі.
Тому дуже важливо як «стартанет» сьогоднішній міжбанк і як на це реагуватимуть великі місцеві гравці та нерезиденти, які все ще досить активно купують валюту, виходячи з наших ОВДП. Але темпи іхнього виходу з минулого четверга пішли на спад.
При суттєвих перекосах попиту та пропозиції на торгах — Нацбанку доведеться поки бути присутнім на ринку, але вже минулої п'ятниці обійшлося й без нього. І якщо сюрпризів не буде — регулятор і сьогодні намагатиметься в хід торгів не втручатися та інтервенцій на великі суми не проводити. Чи вдасться йому — це теж інтрига сьогоднішніх торгів.
Тож події понеділка на валютному ринку обіцяють бути дуже цікавими. Радимо дуже уважно стежити за поведінкою великих гравців на сьогоднішніх торгах, оскільки це суттєво вплине на всі курсоутворення міжбанку та готівкового ринку найближчими днями.
Курси міжбанку, за прогнозом Мінфіну, 31 січня будуть у межах: долар — коридор 28,40 — 28,70 грн, євро — коридор 31,75 — 32,10 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній та банків будуть перебувати в межах:
Долар: коридор купівлі та продажу 28,40 — 28,90 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній близько 20 коп., а в касах банків 20−25 коп.
Євро: у банках нічого особливо щодо євро не змінюється і знову буде дуже широкий коридор цінників від 31,55 до 32,25 грн при спреді до 30 коп., а в обмінниках фінкомпаній — у межах більш вузкого коридору від 31,70 до 32,20 грн при спреді до 20−25 копійок.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 28,40 — 28,60 грн і продаж 28,68 — 28,90 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 28,48 — 28,55 грн та продаж 28,65 — 28,75 грн.
«Минфин Валюта» — бесплатное мобильное приложение в котором доступна вся необходимая информация — от курсов валют всех украинских банков до расположения пунктов обмена
Коментарі - 49
А завтра , если любители ОВГЗ , решат, что паника завершена, то будет очень даже интересно.
Конец первого месяца в этом году, он был феноменальным, в прошлый четверг мы увидели на межбанке цифру 29,00, а уже сегодня видим форекс на 28,43, оооооооо. это ПППЦ ахахахахах.
Только новостной фон падает, а если еще и позитивный новости, как сразу панике или выжидавшие или кто набрал валюты начинают спешить и лить на перегонки, НБУ просто не участвует в этом шоу под названием «кто последний той Дурак», к 11,00 провал почти 30 коп.
Кто-то уже заранее готовится к весне, думаю февраль это всего 4 недели и потом весна, в прошлом году спуск на межбанке был с первый чисел января, даже с декабря; но в этом году обострение и нагнетание ситуации немного изменили эту ситуацию.
Если будет все спокойно и даже если будет наоборот позитив, что Гривна будет укрепляться, будут останавливать выкупы НБУ, вопрос лишь как будет откупать НБУ.
Доллар 28,43 +/- 10 коп.
Евро 31,79 +/- 19 коп.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/183388/
С другой стороны кейс войны почти закончен. Западные СМИ отказались от тактики ежедневных нападений и перешли к финальному сроку (нападёт через 10 дней). В течение этого срока Байден должен проявить себя как спаситель Европы и Украины, что снимет напряжённость. Хотя на мой взгляд, демократы этот кейс просрали республиканцам, хотя бы потому, что американцам пофиг на Европу, не говоря уже про Украину, и рейтинга Байдену это не добавило. Да и про ежедневные нападения надоедает читать/смотреть/слушать. У любой пропаганды есть предел интенсивности!!!
При этом, ходят слухи, что США кредит нам дадут только на покупку их военного утиля, то есть выступать гарантом для инвесторов, как это было ранее они не будут.
В общем, ажиотаж спал, роста до 30+ я не жду, но и падать пока особо не будем. Вероятен постепенный рост до 29 в первых числах февраля.
Кстати, если вспомнить, то первые упоминания про армию РФ на границе появились ещё год назад, а стояла она там, наверное, с 2014-го, ну да ладно. :)
Верить в ненапад и не надо! Можно просто проанализировать, кто разгоняет инфу про нападение (например, CNN, который думает, что Харьков это Россия) и действия России за последние пару лет. Из этого вероятность нападения легко рассчитывается :)
И опять же, инвесторы не читают жёлтую прессу, это всё для людей. У них есть инсайды ;) В связи с чем многим стоит задуматься — почему на самом деле выходят из ОВГЗ по крайне плохому курсу!
Что же по другим факторам, так глобально инвесторы выходят из рисковых активов из-за повышения ставки ФРС и наши ОВГЗ тут не исключение.
А так согласен, падение Сипы и политика ФРС приводят к оттоку инвестиций из неразвитых стран, но опять же, не по 29 грн/$ . Тут есть и другие причины ;)
«Дохідність за українськими євробондами (цінними паперами, номінованими у валюті) з погашенням у 2023 році злетіла до 18,6%, це дуже багато, а дешевше їх ніхто не купить, надто великі ризики, — аналізує Олег Пендзин. — Також регулятор продав цього тижня ще близько 400 млн доларів, щоб збити ажіотажний попит на валюту. Разом за два тижні 800 млн доларів, щоб курс не полетів за 30 грн. Тим не менш, нерезиденти продовжують позбавлятися українських ОВДП».
«Якщо Нацбанк продовжить продавати валюту, курс утримається у коридорі 28,7−29 грн/долар», — каже Олег Пендзин.
Олег Пендзин, як і раніше, рекомендує витратити надлишки гривні на заплановані великі покупки, наприклад, побутову техніку, поки вони не встигли подорожчати. За його словами, інфляція найближчими місяцями помітно прискориться.
«Ймовірно, курс досяг локального піку, і побоювання інвесторів щодо ескалації відходять на задній план, поки не з’являться нові відомості або жорсткі висловлювання сторін. Ринок розглядає варіант дипломатичного вирішення конфлікту, курс входить до стадії стабілізації», — аргументував Андрій Шевчишин.
Андрій Шевчишин очікує, що в міру вщухання паніки гривня стабілізується на досягнутих рівнях.
«Наступного тижня очікуємо рух у горизонті 28,75−29,1 грн за долар, якщо не буде нового жорсткого потоку новин про ескалацію, яка змусить нерезидентів відновити активні продажі. Населення та експортери, що притримують у період зростання курсу валюту, населення і експортери почнуть її продавати, посилюючи зростання пропозиції», — аналізує Андрій Шевчишин.
«Інвестувати в долари, але на тривалий термін, рік і більше, можна розпочинати, коли курс опуститься нижче за 28,6 грн/долар», — уточнив Андрій Шевчишин.
К тому же зачем отключать, если нам Беларусь нормально поставляет электроенергию. Она конечно недемократическая, но пока хватает.
У мене у Львові за пів року відключали світло 2 рази:
1 раз в будинку щось там сталось у декількох під'їздах потух на годину-дві
І 1 раз дійсно по району пропало теж десь до 2х годин.
2 рази може й не мало, але на якісь регулярні відключення і близько не схоже.
для бізнесу, коли в тебе проплати по контракту, дедлайн тягнути нікуди
чи фізик, знайшов дуже хорошу пропозицію квартира/машина, а платить треба в зелених.
Так ти, Петрович, цей . як його . валютна сипаратюга, ти .))