Ажіотаж на валютному ринку посилюється.
Прогноз курсу долара та євро на сьогодні: чи буде обвал гривні і які є виходи
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Частково — з об'єктивних причин (попит на валюту справді виріс за рахунок покупців реального сектора), частково — за рахунок активного спекулятивного розкручування курсу у зв'язці з політикою (купівля валюти нерезидентами, які продають ОВДП та іноземцями, які виводять дивіденди). Проблем явно вистачає, якщо вчора при тому, що ринок по долару працював на ТОМі — Нацбанку довелося активно продавати валюту, щоб збити ажіотаж. І навіть при цьому за день курс американської валюти зріс більш ніж на 21 копійку.
Настає момент істини:
Або Нацбанк задіює всі ринкові інструменти для протидії курсовим стрибкам (підвищує облікову ставку 20-го числа, збільшує норматив резервування на коррахунках банків, посилює вимоги та знижує обсяги з рефінансу, а також активно продовжує проводити інтервенції з продажу валюти, якої не вистачає).
Або — відпускає ситуацію зі зльотом котирувань до мети в 28,70−29 гривень за долар і перестає розпродавати ЗВР, але отримує значне зростання курсу і за фактом, «поховає» всі свої дії в частині «боротьби з інфляцією» монетарними методами з метою 5% на кінець 2022 року.
Обидва варіанти — загроза для крісел чиновників та їхнього політичного та економічного іміджу, але вибір робити треба. Половинчасті рішення — завжди шлях у нікуди. І часу на прийняття рішень на принциповому рівні ні нацбанківці, ні мінфінівці, ні Кабмін — вже майже не мають. Тим більше, що ціни на енергоносії продовжують своє зростання, попереду вже не за горами агросезон, політична та військова складова теж на межі суттєвого напруження.
«Мінфін Валюта» — безкоштовний мобільний застосунок в якому доступна вся необхідна інформація — від курсів валют всіх українських банків до розташування пунктів обміну: Google Play або AppStore.
Але найімовірніше, чиновники ухвалять чергове половинчасте рішення. І інтервенції проводити будуть, але на відносно невеликі суми навіть для нашого ринку, хоча й риторику посилять для спроби вербально вплинути на ринок і клієнтів, ну й звичайно — шукатимуть крайнього, щоб виправдатися. Тож чекаємо нових заяв НБУ про «поганих нерезидентів», «ворожі ціни на енергоносії», «політичний фактор» впливу на курс і звичайно ж — про нестійких громадян та бізнес, які чомусь не хочуть втрачати на черговому зльоті курсу і тому активно почали скуповувати валюту. Коротше, все як завжди.
А на міжбанку тим часом тиск на курс гривні сьогодні продовжиться. І за рахунок ажіотажу зростуть обсяги торгів. За розрахунками Мінфіну вони у вівторок складуть не менше $190−260 млн при укладенні до 520−680 угод.
Курси міжбанку, за прогнозом Мінфіну, 18 січня будуть у межах: долар — коридор 28,25 — 28,50 грн, євро — коридор 32,20 — 32,45 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній та банків будуть перебувати в межах:
Долар: коридор купівлі та продажу 28,15 — 28,60 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній до 20 коп., а в касах банків 20−25 коп.
Євро: у банках дуже широкий коридор від 31,85 до 32,50 грн при спреді до 25−30 коп., а в обмінниках фінкомпаній — у межах вужчого коридору від 32,10 до 32,50 грн при спреді до 25 копійок.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 28,00 — 28,30 грн і продаж 28,40 — 28,50 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 28,20 — 28,35 грн та продаж 28,40 — 28,50 грн.
Коментарі - 83
Теперь про интересное. За вчера-сегодня нефть пробила уровень 88. Это самый высокий уровень со времён 2014 года. Трейдеры знают, что когда пробивается сильный уровень поддержки/сопротивления цена может уйти далеко.
Лично я думаю, что по аналогии с акциями, газом, металлами и другими рынками нефть потянут даже не на 125, а где-то на 150 (по крайней мере, в моменте). Как все понимают — для Украины это п…ц. Цена на бензин на уровне 50 и выше гривен за литр даст скачок продуктовой инфляции на уровне 50% и более. Как по мне, вероятность всего этого — процентов 70−80.
Ну, по зомбоящику наверняка скажут про нефтяной шантаж от Рашки и как она не хочет нефть по 50 продавать :) Короче наблюдаем!
Только вот и карту ПА тоже со счетов скидывать ну никак не получиться.
здавав він… «в конце фєвраля 2014-ого»… «па 38»…
Российские акции продолжают снижаться на негативном геополитическом фоне после безрезультатных переговоров с США и НАТО и появления нового проекта санкций в отношении России.
Подробнее на РБК:
https://quote.rbc.ru/news/article/61e147119a794786af6c0137?from=from_main9
защита отечества на удаленке)
А че же год назад было НБУ не выкупать излишек доллара и не давать ему проседать?
А теперь — что изменилось??? Что тогда по 28 что сейчас. Даже больше чутка.
Ну, ответ в студию? Что мы так флюгер то сменили?
Другому.
А где же — валюта прет в страну?! Заливы аграриями! Металлургами! Гастарбайтеры! Заграница нам поможет!
Вывод один. НБУ — главное дебильное несправляющееся со своим функционалом — по той либо иной причине — наносящее вред экономике чучело.
С кого спрос? Вот вопрос.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/183388/
Новый Блог.
Сегодня есть все шансы опять закончить на 28,45−28,50, не смотря на сливы НБУ. Выше даже возможно, если не будет НБУ.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/183388/
Сижу в баксе, сплю спокойно, чего и другим желаю.
Вы тоже в баксе?
обмінники в Києві приймають по 28,5
ажіотажу з продажу не спостерігається тому подальше (повільне) зростання буде продовжуватися, продажі НБУ особливо ситуацію не змінюють.
Да! Это серьезное заявление! Достойное самопровозглашенного аналитика высшего разлива!
А что у нас есть, все в Польше работают! И что???