В Україні можуть запровадити аналоги американських чеків на продукти — food stamp. Це стане одним із способів підтримки населення у разі сильного зростання інфляції у 2022 році. Про це розповів радник президента Олег Устенко.
В Україні можуть ввести food stamp: Радник президента спрогнозував зростання цін
► Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram : головні новини про інвестиції та фінанси
Зростання цін неминуче
За його словами, світове зростання цін на продовольство неминуче. Згідно з базовим прогнозом на 2022 рік, вартість сировинних товарів зросте на 10−20%. Йдеться про такі продукти, як зерно, цукор, какао та інше.
Устенко зазначив, що в цілому рік, що настав, стане роком «серйозних інфляційних викликів для всього світу і для України». І у разі реалізації «негативного сценарію» держава захистить найменш заможних.
Читайте також: Інфляція буде головною проблемою 2022 року, прибутковість акцій впаде — опитування
«Канали підтримки тут можуть бути різноманітними — починаючи від адресних виплат за аналогією з поточною програмою через систему Дія до аналога американських food stamp (не плутати з радянськими талонами, картками та іншими історичними атрибутами)», — написав експерт.
Нагадаємо
Базовий сценарій зростання інфляції, який розглядає ВП, це інфляція на рівні 7% у 2022 році.
Національний банк виставляє інфляційну мету на 5%+/-2%. Отже максимально допустимий рівень інфляції - 7%. Але ситуація залежить не лише від України, а й від зовнішніх шоків.
Читайте також: Чи висока інфляція може залишитися з нами назавжди
Коментарі - 15
А в чем разница-то? Food stamp это и есть талоны на еду (продукты). Поправьте если я ошибаюсь.
А эти «стампы» — это что-то вроде е-тысячи. Целевые деньги.
А право на покупку
а с Food stamp — ситуация другая. еды-то хватает… у некоторых денег на нее нет — вот им и выдают эти «талоны».
И это при том, что себестоимость у нас куда как ниже. Как и качество.
Есть вопрос цены. Но цена — не зависит от наличия товара. Прошли времена дефицита. Цена зависит от готовности платить и конкуренции.
Американцы не готовы платить много за бензин — и у них бензин стоит 15 гривен за литр. А мы — готовы. и у нас — 32. То же самое и с маслом.