Інвестори з Уолл-Стріт очікують, що у 2022 інфляція залишиться значною перешкодою для ринків, а дохідність акцій суттєво знизиться. Про це свідчить опитування, проведене CNBC.
Інфляція буде головною проблемою 2022, дохідність акцій впаде — опитування
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
Більш ніж половина респондентів назвала інфляцію найбільшою проблемою у 2022. Ще 30% найбільше турбує, що ФРС помилиться з вибором моменту для підняття відсоткової ставки. І у 17% найбільшу тривогу викликає економічний ефект пандемії.
Що турбує інвесторів у 2022
Джерело: CNBC
Інфляція вже кілька місяців поспіль б'є десятирічні рекорди. Згідно з листопадовими даними, індекс споживчих цін, що відслідковує зміну цін широкого списку товарів та послуг, у річному вимірі виріс на 6,8% — це найшвидший темп з червня 1982.
Читайте також: Куди інвестувати у 2022 році — рекомендації професіоналів
ФРС вже натякнула, що готова агресивно змінювати політику аби стримати темпи інфляції. Центробанк вже прискорив згортання програми стимулів, а його посадовці очікують аж три підняття відсоткової ставки у наступному році.
Ріст акцій сповільниться
Цього року ринок продовжував рости, не зважаючи на всі перешкоди, від пандемії до інфляції. У 2021 індекс S&P 500 виріс на 27%, піднявшись до рекордного значення. Більшість інвесторів не вірить, що це повториться.
Як закінчить 2022 індекс S&P 500?
Джерело: CNBC
Більш ніж половина з них очікує, що у наступному році S&P 500 виросте менш ніж на 10%. 18% прогнозує, що на ринки знову чекає рік двозначного росту. Водночас 10% вважають, що індекс закінчить наступний рік на тій же позначці, що й теперішній, а 15% очікують корекції.
Читайте також: У 2022 році світова економіка вперше перевищить $100 трильйонів — дослідження
Однак акції все одно залишаються найбільш популярним класом активів.
«Інфляція — це джерело занепокоєння та волатильності. Однак вона також робить акції найбільш привабливим варіантом серед основних класів активів,» — пояснює у звіті Тоні ДеСпіріто, головний інвестиційний директор BlackRock.
Які акції ви схильні купувати?
Джерело: CNBC
35% інвесторів надають перевагу акціям фінансових компаній, ще 27% ставлять на циклічні акції, що виграють від економічного відновлення. Акції технологічних компаній за рік значно втратили в популярності.
Опитування було проведене цього тижня. В ньому взяли участь 400 осіб, в тому числі інвестиційні директори, стратеги з цінних паперів та менеджери портфелів.
Коментарі - 8
У держбюджеті цього року надходження від приватизації планували в обсязі 12 млрд грн. Натомість отримали близько 3 млрд грн, за словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля. Із семи великих об'єктів продали тільки столичний завод «Більшовик» — за 1,4 млрд грн.
Так і не провели конкурс з приватизації Об'єднаної гірничо-хімічної компанії, одного з найбільших у світі виробників титанової сировини. Уряд не надав потенційним покупцям гарантій захисту їх інвестицій.
Також не приватизували останню державну енергогенеруючу компанію «Центренерго» та дрібні пакети акцій обленерго, Одеський припортовий завод, «Президент-готель», вугільну компанію «Краснолиманська» та «Електроважмаш».
Невтішний прогноз озвучила експерт з питань ЖКГ Христина Ненно в ефірі телеканалу «Україна 24».
«Люди повинні розуміти, що якщо компенсація відбувається за рахунок місцевих бюджетів, то це теж їхні кошти. Водоканали вже підняли тарифи. Найбільший тариф матимуть жителі Бердянська, Запоріжжя та Умані. Наприклад, по Києву вартість зросла на 20% і, на жаль, це тільки на 20%. В якому сенсі? У тому, що це не фінал — наступного року ми можемо отримати і всі 50%, і 100% - це буде просто непідйомною ношею для всіх споживачів», — сказала вона.
За її словами, тариф на електроенергію для бізнесу в січні буде на рівні 7 гривень за 1 кВт/год, а по закінченню опалювального сезону він зросте до 10 гривень.
«Всі бізнеси кажуть, що не потягнуть, оскільки і газ дорогий — понад 40 грн за 1 куб м, — і Електрична енергія. Тому під загрозою у нас всі теплиці, які вирощують овочі і частина ягід, фруктів… Буде подорожчання всіх товарів першого споживання», — розповіла експерт.
Нагадаємо, раніше в Україні підвищили тарифи на розподіл газу — нові розцінки почнуть діяти з 1 січня.