Репутація золота як надійного захисту від інфляції викликає сумніви, адже інвестори знаходять інші сегменти ринку, де можна сховатися від росту цін, вважають два опитаних CNBC інвестори.
Золото втрачає свій статус захисту від інфляції, попереджають інвестори
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
Золото переоцінене як захист від інфляції
Ненсі Тенглер, CEO Laffer Tengler Investments, вважає, що інвесторам треба змінити своє ставлення до золота.
Дорогоцінний метал не забезпечував позитивної норми прибутковості в періоди постійної інфляції з 1970-х років, стверджує вона, посилаючись на дані Morningstar Direct.
Тенглер нагадала, що з моменту публікації даних про рекордну за сорок років інфляцію, золото подорожчало лише близько на 1%.
Читайте також: Як захистити свої гроші від інфляції: поради Баффета
«Цього року ми бачили, що захистом від інфляції слугували сегменти REIT та нерухомості, а також акції загалом», — нагадує інвесторка.
Інвестиційні трасти REIT (Real Estate Investment Trust) — це компанії, які володіють і, як правило, керують дохідною нерухомістю. REIT заробляють на орендному бізнесі.
Золото почне дорожчати, якщо долар ослабне ще більше, погоджується Тенглер. Але вона вважає, декілька інших металів можуть бути кращою інвестицією, адже вони краще вписуються у тренд декарбонізації та переходу до «зеленої» енергетики.
Читайте також: Золото чи біткоін: що краще для захисту від інфляції? — Сергій Остапчук
Нерухомість та біткоїн захищають краще
Єдиний сценарій, проти якого золото здатне забезпечити достатній захист — це якщо США друкуватиме надто багато грошей, вважає Крейг Джонсон, аналітик Piper Sandler.
Він вказав, що з початку 2020 золото знизилося відносно 5-річної «беззбиткової» ставки, біткоїну та REIT. Останні два класи активів, на думку Сендлера краще за золото захищають від інфляції.
Він додав, що позначка у $1850 доларів буде ключовим рівнем, на якому ціни на золото будуть консолідуватися. 20 грудня вони впали менше ніж на 0,5%, до приблизно $1797, через тривогу інвесторів щодо омікрону.
Читайте також: Омікрон знову наводить страх на інвесторів. Ринки США падають
Коментарі - 6
Останній рекорд був набагато скромнішим: 2018 року галузь залучила близько $8 млрд інвестицій, повідомляє Bloomberg.
Ринок криптовалюти значно виріс і більше не обмежується одним біткоїном, заявив генеральний партнер компанії венчурного капіталу Blockchain Capital Спенсер Богарт. Експерт нагадав про появу сектору децентралізованих фінансів (DeFi), галузі децентралізованих ігор (GameFi), невзаємозамінних токенів (NFT) та інших криптовалютних напрямків.
Пояснюючи рекорд 2021 року, Богарт акцентував на тому, що інвесторів більше цікавлять саме нові варіанти використання цифрових активів.
У листопаді капіталізація світового ринку криптовалют уперше в історії перевищила $3 трлн.