Більшість членів Комітету з монетарної політики Нацбанку виступають за подальше підвищення облікової ставки. Про це повідомляє пресслужба НБУ.
НБУ повинен і далі підвищувати облікову ставку — члени монетарного комітету
► Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Всі члени комітету погодилися, що приведення інфляції до цілі 5% у 2022 році з високою ймовірністю потребуватиме подальшого посилення монетарних умов.
Кілька учасників дискусії наголосили на необхідності швидшого застосування додаткових заходів, спрямованих на посилення трансмісії попередніх підвищень облікової ставки, зокрема шляхом регулювання ліквідності в банківській системі.
Нагадаємо, що НБУ 9 грудня підвищив облікову ставку до 9%. Це рішення підтримали 7 членів комітету із 10. Решта виступала за її підвищення до 9,5%.
Читайте також: Інфляція в Україні. В Нацбанку розповіли, що відбувається з цінами
За оцінками НБУ, наразі пік інфляційного сплеску пройдено, але інфляція знижується повільніше, ніж очікувалося. Крім того, Нацбанк вказує на додаткові проінфляційні ризики, зокрема, посилення геополітичної напруги негативно позначається на вартості українських активів і стані валютного ринку. До того ж продовжує прискорюватися глобальна інфляція.
Коментарі - 17
Всі члени комітету погодилися, що приведення інфляції до цілі 5% у 2022 році з високою ймовірністю потребуватиме подальшого посилення монетарних умов.
У инфляции в Украине — НЕмонетарные причины, поэтому нужны и другие методы воздействия, а не монетарные в виде повышения учётной ставки.
НБУ, как доктор, лечащий все болезни … таблеткой аспирина.
Мало того, что кроме «аспирина» — ничего не знаете, так ещё и в «болезнях» — не разбираетесь.
Уравнение Фишера вам в помощь, денежное обращение регулируется не только повышением/снижением учётной ставки.
Так вы, занимающийся экономикой вы наш, хоть поняли что критикуя монетарные методы, как таковые, и ссылаться при этом на уравнение Фишера более чем некстати?
Где вы в этой фразе увидели критику монетарных методов?
И да,здоровая логика подсказывает,что если у инфляции причины — НЕмонетарные,то может и методы нужно применять — НЕ монетарные?
А не тулить этот «аспирин» в виде повышения учётной ставки.