З початку 2021 частка держави у банківському секторі знизилася на 5,7 відсоткового пункту й на кінець жовтня склала 46,9%. Про це заявив голова Національного банку України Кирило Шевченко на щорічній конференції Ukrainian Investment Roadshow у Лондоні, повідомляє пресслужба НБУ.
Частка держави у банківському секторі знизилася до 47% — голова НБУ
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
«Український банківський сектор досяг значного прогресу за останні п’ять років, зокрема і в зниженні частки держави у банківській системі — цей показник на сьогодні є нижче 50%. З початку 2021 року частка чистих активів державних банків знизилася на 5,7 процентного пункту до 46,9% на кінець жовтня», — повідомив голова НБУ.
Шевченко наголосив на важливості приватизації держбанків та повідомив, що очікує на зниження частки ринку державних банків до 25% до 2025 року.
«Це буде досягнуто за рахунок продажу контрольних пакетів акцій іноземним та національним стратегічним інвесторам, міжнародним фінансовим установам, а також шляхом проведення IPO», — пояснив він.
Але голова НБУ наголосив, що передумовою приватизації держбанків є побудова ними ефективної системи корпоративного управління. Він відзначив низку важливих законодавчих змін, здійснених з цією метою, зокрема в Закон України «Про банки і банківську діяльність», що набули чинності в серпні 2021 року.
Читайте також: Чому напередодні приватизації держбанки мають від'ємну вартість
Коментарі - 11
Из 11,2 млн пенсов только 3,9 млн получают пенсию через Приват.
Монетизированные субсидии обычно оформляют через Ощад.
Количество получателей субсидий в 2021 году составило менее 3 млн (2,4 млн на сентябрь 21).
Выплаты вынужденным переселенцам тоже оформляют через Ощад.
Так кто же остальные клиенты Привата, которых больше 20 млн
Почитайте раздел отзывов
на Минфине не только
по Привату или Ощаду,
возможно узнаете
много нового…