Основний ризик для курсу гривні — загострення відносин із Росією (аудіо)
Геополітичні ризики продовжуватимуть значний вплив на валютний курс доти, доки не знизиться напруженість. Про це йдеться у огляді Focus Ukraine, підготовленому аналітиками Райффайзен Банку.
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіна» у фейсбуці: головні фінансові новини
Ризики для гривні
Аналітики нагадують, що у листопаді долар показував сильну динаміку. Американська валюта посилювалася по відношенню до абсолютної більшості валют держав з ринками, що розвиваються, і кошика валют. Однак, на їхню думку, основним ризиком для гривні є геополітична напруженість, що зросла. Її градус поступово підігрівається неоднозначними коментарями із боку Росії.
Читайте також: Чого чекати від курсу долара у грудні. Аналітик озвучив прогноз
Після тривалого зниження середньомісячного курсу долара США тренд курсової динаміки змінився. Разом із ним змінилася і тактика поведінки продавців та покупців на ринку. Дисбаланс між попитом та пропозицією посилився. Це змусило НБУ виходити з інтервенціями із продажу валюти.
«Подібна динаміка знаходиться в руслі нашого поточного прогнозу середньорічних курсів долара США (27,4 грн/дол) та євро (32,6 грн/євро) на 2021 рік», — наголошується в огляді.
Аналітики підкреслили, що українська гривня з початку 2021 року, як і раніше, залишається однією з найбільш зміцнених валют по відношенню до долара США.
Ескалація конфлікту з Росією
«Мінфін» писав, що президент Володимир Зеленський заявив, що загострення потужної ескалації і з боку Росії може статися будь-якого дня.
Нещодавно видання Bloomberg повідомило, що американська розвідка поділилася з європейськими розвідданими союзниками. Згідно з цією інформацією, Росія, ймовірно, готується до масштабного вторгнення на територію України за декількома напрямками.
«Мінфін Валюта» — безкоштовний мобільний застосунок, в якому доступна вся необхідна інформація — від курсів валют усіх українських банків до розташування пунктів обміну: Google Play або AppStore .
Коментарі - 28
Турчинов сказав, що не можна допустити капітуляції України шляхом переговорів між президентом Володимиром Зеленським та президентом Р Ф Володимиром Путіним. Також екссекретар РНБО заявив, що Україна повертається до часів Віктора Януковича.
Турчинов заявив, що опозиціонери діятимуть відповідно до законів та Конституції держави, а також оголосив про створення «Координаційного штабу об'єднаної опозиції», який «поведе українців на штурм цієї ганебної влади». Серед мітингувальників чуються вигуки: «Зелю геть».
А потом эти эти патриоты сдадут восток и юг Украины. Потом будут ныть «Помогите Путло напало на нас»
Вы сами, Те кто на майдане, даёте возможность осуществить это нашим врагам.
Такое ощущение что эти патриоты России, а не Украины.
Вас не научило три десятилетия?
В каждом из них случаются перевороты, точнее передел казённых (народных) денег.
Я уже наблюдаю закономерность: каждые 10 лет выходят на майдан.
Надо тупо референдум сделать, чтобы приняли закон о смертельной казни за коррупцию, и с конфискацией имущества у всей семьи до 5 колена.
Чиновников не выпускать за границу во время исполнения своих обязанностей (пускай в своей стране делают курорт, инфраструктуру для отдыха).
Інна Отрош під час Майдану ухвалювала незаконні рішення стосовно активістів.
«Схоже проблема з кадрами в країні настільки серйозна, що радницею президента „Енергоатом“ стала одіозна екс-голова Печерського районного суду м. Києва — Інна Отрош. Для тих, хто міг вже забути прізвище „Отрош“, нагадаємо: Інна Отрош — очолювала одіозний Печерський суд у часи Януковича та навіть була членкинею Вищої ради юстиції (нині ВРП). Відомо, що такі впливові посади за президентства Януковича можна було отримати лише виконуючи всі завдання тодішньої влади», — зазначили активісти.
Вони нагадали, що після Майдану Отрош втекла з Києва.
«Попри затягування, Отрош все ж була люстрована та звільнена зі суду. Однак очевидно екс-суддя вирішила все ж повернутися до Києва та навіть змогла влаштуватися працювати на державне підприємство», — сказано у дописі.
Як повідомляв УНІАН, Інна Отрош під час Революції гідності ухвалювала незаконні рішення щодо кримінального та адміністративного переслідування активістів.
За даними ЗМІ, навесні 2014 року вона втекла до окупованого Криму, де обійняла посаду голови так званого «Ялтинського міського суду». Курс на ЄС кажете?
«проблема народа — это его недалекость» будем реформировать или лоботомию делать?
прививками добьются требуемого результата.
После анонсированного госпереворота курс гривны начал падать, что очень выгодно для наполнения бюджета страны дур… ков. А также отвлекает от насущных проблем в экономике Украины.
Курс гривни падает, потому как регулятор в этои сейчас заинтересован.
так на меня каждый день, со всех сторон нападают. с разною степенью интенсивности, и если бы я всем в зубы давал, уже бы пол города без зубов ходило бы)) а если бы каждый в зубы давал, то у нас была бы страна беззубых.