З 1 січня 2021 року співробітники компаній більше не зобов'язані отримувати зарплату на ту картку, яку пропонує роботодавець. Тепер вони можуть самі обирати банк, на рахунок у якому їм нараховуватиметься заробітна плата.
Як отримувати зарплату на monobank і чому це вигідно
Це стало чудовою новиною для 4,5 млн. українців, які користуються картками monobank і хотіли б отримувати зарплату на рахунок у своєму основному банку. Проблема в тому, що бухгалтера все ще за звичкою відхиляють подібні прохання, часто не розуміючи, що monobank зробив процес виплати зарплат простим як для компаній, так і для співробітників.
Позбавлення від так званого «зарплатного рабства» — необхідності отримувати зарплату на картку того банку, який вказав роботодавець, — стало можливим після впровадження в Україні IBAN (стандартної системи міжнародного банківського рахунку, що використовується у країнах Європи). Номер IBAN складається з 29 символів та включає код країни, контрольне число та код банку, а також номер рахунку клієнта. Процес переходу на новий стандарт стартував ще у серпні 2019 року, щоб дати банкам та компаніям час на підготовку та доопрацювання своїх автоматизованих систем.
Тепер роботодавці можуть формувати зарплатну відомість, вказуючи IBAN як номер рахунку співробітника, а отже, жорстка «прив'язка» до єдиного банку, який обслуговує всі зарплатні рахунки компанії, залишилася в минулому. За законом «Про оплату праці», будь-який співробітник підприємства може самостійно обирати банк для отримання зарплати. Мета нововведення — підвищити конкуренцію між фінустановами, тепер банк має довести свою привабливість для роздрібних клієнтів. А це, у свою чергу, має призвести до покращення якості банківських сервісів загалом.
Не всі роботодавці хочуть змінювати підхід до нарахування зарплати
Теоретично зміни до закону виглядає розумно і логічно, та й часу для переходу на нові стандарти роботи було достатньо. На практиці виявилося, що багато компаній продовжують нав'язувати зарплатну залежність своєму персоналу. Бухгалтерам та керівникам компаній, які не дають співробітникам можливість самим обирати банк для отримання зарплати, потрібно пам'ятати, що:
-
не можна відмовити людині у виплаті зарплати на картку іншого банку, посилаючись на законодавство, такої статті не існує;
-
якщо у вас на підприємстві прийнято платити зарплату готівкою або перераховувати її на картку обраного вами банку, це не є підставою нав'язувати співробітнику свої умови;
-
навіть якщо підприємство не має зарплатного проєкту в якомусь банку — це проблема підприємства, а не співробітника.
Раніше організації обирали банк для ведення зарплатного проєкту, керуючись насамперед перевагами для керівництва: низькими тарифами, безкоштовними преміальними картками для топменеджменту, вигідними відсотковими ставками за кредитами тощо. У той час як зручність користування зарплатними рахунками для персоналу до уваги зазвичай не бралася.
Банки, які обиралися для обслуговування, рідко могли запропонувати роздрібним клієнтам якісний сервіс, просунутий банкінг, цілодобову підтримку чи привабливу програму лояльності. Та й зарплатні картки найчастіше були низького класу, наприклад, із магнітною стрічкою замість чіпа. У результаті багато співробітників відразу після отримання грошей переказували їх на рахунок у комфортному для себе банку, а зарплатна картка лежала без діла до наступного поповнення.
Відмовляючи співробітнику у виборі банку для отримання зарплати, компанія:
-
Порушує закон.
-
Зменшує рівень лояльності працівника.
-
Позбавляє співробітника можливості користуватись сучасним банкінгом.
По суті, в такий спосіб компанія утримує співробітника у зарплатному рабстві, а це мало кому подобається.
Основна причина, чому компанії не готові до змін
Багато бухгалтерів думають, що доведеться укладати новий договір із кожним банком для відкриття зарплатного проєкту. А це передбачає підготовку великої кількості довідок, втрату часу, виснажливі поїздки до відділень банку, встановлення нового ПЗ та інші малоприємні речі. Якщо компанія велика, це справді може стати головним болем.
З monobank таких проблем не виникає
Щоб виплатити зарплату на картку monobank, достатньо провести платіж за реквізитами картки співробітника з будь-якого банку — договори на ведення зарплатних проєктів для цього не потрібні.
Для зручності бухгалтерів monobank створив послугу Виплата зарплати за реєстром, яка автоматизує процес нарахування грошей та економить час.
Як це працює:
1. monobank відкриває компанії транзитний рахунок.
2. Компанія поповнює рахунок сумою виплат для всіх співробітників із картками monobank.
3. Після цього завантажує реєстр у бухгалтерський веб-кабінет.
4. monobank розсилає гроші з транзитного рахунку на картки співробітників за реєстром.
Для підключення цієї послуги компанії не потрібно укладати жодних договорів, збирати гори документів або їхати до відділення для зустрічі з представником банку. Підключення відбувається дистанційно та забирає мінімум часу.
Як відкрити транзитний рахунок у monobank
Достатньо зробити 2 дії:
-
Підписати заяву про приєднання до договору про банківське обслуговування, де зазначені дані компанії, директора та довіреної особи (зазвичай це бухгалтер)
-
Заповнити опитувальник компанії з розширеними даними про юрособу.
Заяви про приєднання до договору співробітники банку можуть заповнити самі, якщо їм надати всі необхідні дані в електронній формі на сайті. Тут же можна залишити заявку на консультацію щодо послуги.
Зазначені документи підписуються довіреною особою та відправляються до monobank. Підписати їх можна за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) через будь-який зручний сервіс — наприклад, Вчасно, Paperless або Дія. Ці ж послуги підходять і для доставки документів. Але зробити це можна і «по-старому», відправивши їх на ел. пошту register@monobank.ua або кур'єрською службою. Після цього компанія отримує лист із номером рахунку, а також інструкції щодо роботи з веб-кабінетом. Банківські картки для співробітників компанії надсилаються протягом 3-х днів, з приємним бонусом — 50 грн на балансі.
Послуга виплати зарплати за реєстром від monobank безкоштовна
Банк пропонує нульовий тариф за відкриття та обслуговування транзитного рахунку, як і за нарахування грошей на рахунок. Немає комісії й за перерахування коштів із рахунку на картки працівників.
Переваги співпраці з monobank вже встигли оцінити 645 компаній, які нараховують зарплату на картки mono 20 тисячам користувачів банку.
У майбутньому очікується зростання популярності отримання зарплати на mono, враховуючи величезну клієнтську базу банку, яка продовжує зростати. До того ж, monobank входить до списку уповноважених банків, які проводять виплати зарплат співробітникам бюджетних організацій.
До речі, для зміни банку клієнтам monobank не потрібно роздруковувати заяву та нести її на підпис до бухгалтерії. Його можна створити в мобільному додатку, підписати за допомогою Дія та надіслати бухгалтеру електронною поштою.
Відповіді на часті запитання
На яку картку monobank можна отримувати зарплату?
На будь-яку гривневу картку, навіть кредитну. Але вигідніше використовувати для цього Білу (дебетову) картку. Вона пропонує 5% річних на решту коштів. А ще безкоштовний переказ на картки інших українських банків, відсутність комісії при поповненні мобільного телефону та оплаті комунальних послуг. До речі, пластик замовляти не обов'язково, можна скористатися віртуальною карткою, яка надає ті ж можливості.
Яка комісія за зарахування зарплати на картку monobank?
Зазвичай у разі платежів за реквізитами комісія береться, але в рамках послуги «Виплата зарплати за реєстром» з боку monobank її немає. Але деякі банки-відправники можуть утримувати комісію, — як правило, у розмірі 1−3 грн.
Де можна зняти зарплатню з картки monobank?
Зробити це можна у банкоматі будь-якого банку, але у банкоматах Універсал Банку ви зможете зняти до 20 000 грн за один раз. Крім того, знімати гроші можна в касах Універсал Банку та А-Банку, за наявності паспорта.
Яка комісія за зняття зарплати?
Якщо знімати до 50 000 грн. на місяць, комісія не нараховується. За перевищення ліміту комісія — 0,5%.
Коментарі - 44
Ведомости — это не к банку, а к работодателю.
В статье очень коряво объяснили почему раньше это было делать можно, но никто не хотел и почему теперь даже если работодатель по прежнему не хочет легче заставить его сделать.
Основная проблема в том, что вместо 1 ведомости нужно делать несколько платежек.
Нет. Платежк ровно такое же количество. Ведомость содержит всё необходиме для перечисления в одном поле с номером счёта в формате IBAN, к какому банку относится данный счёт не имеет абсолютно никакого значения.
Ведомость одна отправляется в банк, если есть ЗП проект, а иначе надо по каждому отдельно отправлять платеж по реквизитам. Только Приват дает возможность подвязать в ЗП проект карту другого банка — у остальных геморой. Какое преимущество получать ЗП на карту Монобанка — для меня очень сомнительное?
Или ты придумал какой-то новый способ зачисления денег на счета работников без использования банковских переводов?
Ты сильно заблуждаешься. В ведомости счета работников не указываются, а автоматом по ИНН или номеру карты подтягиваются в своем банке.
Надуманная проблема от работодателя который придумывает какие-то там отмазки вместо того чтобы перечислить зарплату работника в том банк в который удобно работнику.
Остальные операции остаются ровно все те же, нужно лишь IBAN указать тот что работник дал.
Ну вот же, соглашаешься со мной. «Зарплатный проект» не требует чтобы все получатели зарплат были только в этом банк — это гнилые отмазки коррумпированных ленивых главбухов и директоров. Пульнул ведомость банку — он раскидал зарплату.
а если мимо ЗП проекта — это платеж по реквизитам
Так если банк не предоставляет услуги выплаты по ведомости то и сейчас на каждого работника надо платить отдельной платежкой
Платник у разі перерахування коштів для виплати заробітної плати більше
ніж одному працівникові разом із платіжним дорученням подає відомість, яка
має містити такі обов’язкові реквізити:
номер рахунку отримувача;
код отримувача;
сума платежу;
підписи платника;
призначення платежу.
Брехня. Во-первых дешевле.
Во-вторых у работодателя в стандартный пакет этих платежек входит сотня или больше.
В-третьих о чём уже не раз написал — если банк обслуживает работодателя предоставляю услугу обработи зарплатной ведомости — не важно в какой банк отправлять деньги, в этот же или в другой. Информация банком берётся из одной ведомости, для отправки в Монобанк не нужно ни то что отдельные платежки, не нужна даже отдельная ведомость.
Он и так есть в зарплатной ведомости, даже если все работники получают зарплату в одном «зарплатном» банке. А как ещё перечислить деньги на зарплатную карту, без счёта?
https://b2b.pumb.ua/payment/tarif
Зарахування коштів на рахунки фізичних осіб в рамках надання послуги зарплатного проекту
всеМІНІМУМ — 0,5% від суми не зависимо от количества
всеОПТИМУМ — Входить до вартості щомісячної комісіїї за розрахунково-касове обслуговування пакету послуг
всеПРЕМІУМ — Входить до вартості щомісячної комісіїї за розрахунково-касове обслуговування пакету послуг
И это малый бизнес, тоесть компании с десятком-сотней работников. Для крупных тем более это не проблема, поскольку всё уже оплачено и ни за один перевод «в другой банк» ни копейки платить не надо.
Тебя ничего тут не смущает?
Выше кинул ссылку на постановление НБУ за 2020 год которое не оставило хитрым работодателям никаких лазеек для того чтобы заставлять работников получать зарплату только в том банке который дал директору или главбуху на лапу: в зарплатной ведомости указывается номер счёта, это может быть номер счёта в любом банке.
Нет.
почитай хоть один договор по ЗП проекту,
Смени свой скайбанк с советскими шкафами в коридоре на что-то нормальное.
Вы выше развели такую ожесточенную полемику, пытаясь доказать свою точку зрения, что хочется отправить вас перечитать статью. Именно эту статью, под которой вы спорите.
С раздела «Як це працює».
Моно сами пишет — нужен отдельный счёт в моно. Нужна отдельная ведомость для моно.
На предприятии 10 человек путь даже из 1000 выбрали себе банк отличный от остальных — значит у бухгалтерии будет 11 ведомостей, 11 договоров с разными банками.
И не просто 11 ведомостей которые условно-в-1-клик куда-то там отправятся.
По примеру этой статьи только для моно (именно со слов моно) бухгалтер должен дополнительно работать в кабинете моно.
И не важно что по нормам — достаточно просто указать ИБАНы.
Монобанк не плох во многом, но вот ЗП проект в Монобанке — это перебор, причины я неоднократно писал выше.
Банки не хотят упрощать процесс, а виноват конечно работодатель.
Удобства для получения з/п на карту моно не вижу.
Мне не трудно перекинуть денег на карту моно с другого банка.
Но карта как таковая мне не нужна вообще. Кроме редких случаев когда снять налички.
И все, вот тут и тупик.
У меня нет никакого желания стоять выуживать с обычного банкомата монокартой по 1к гривен крупную сумму.
А банкоматы универсала настолько распространенные, что даже затрудняюсь вспомнить как они выглядят.
А аргументация что «вы можете… С паспортом… В отделении… В рабочее время…» — это скорее отпугнуть клиента чем получить.
Перешел по предоставленной ссылке, посмотрел список банков, monobank среди них не нашел. Было бы странно, если б он там был, ведь monobank — это не банк, а название банковского продукта, как Приват24, Sens SuperApp или ЕкоБанк.