Перший віцепрем'єр-міністр та міністр економіки Олексій Любченко подав заяву про відставку. Про це повідомив у Telegram представник уряду у
2 листопада 2021, 11:57
Міністр економіки України Любченко подав у відставку
► Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Про ймовірне звільнення Любченка повідомляли у ЗМІ раніше. «Економічна правда» минулого тижня писала, що міністр економіки один з тих, хто підлягає «ротації» в уряді.
На своїй посаді Любченко працював з травня 2021 року, а до цього маже рік очолював Державну податкову службу.
Нагадаємо, що 1 листопада віцепрем'єр-міністр, міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський також подав заяву про звільнення.
Читайте також: Мінекономіки оцінило зростання ВВП за вісім місяців в 2,9%
Раніше заяву на звільнення написав й віцепрем'єр-міністр та міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 14
«Мені здається, Рінат Леонідович намагається знайти реальну користь, яку він може принести державі Україна. Саме державі. Він це робить не сьогодні, не вчора, він це робить постійно.
Він хоче знайти баланс, який дозволить йому бути одночасно великим бізнесменом і допомагати гуманітарним ініціативам держави, як це заведено у розвинених країнах. Тут абсолютно нормальна та прозора позиція», — заявив Подоляк. От вам і «боротьба з олігархами».
Вы прям соль на рану.
Я получил высокую зарплату, депозиты платили хорошие проценты, курс был плавающим, страна поддерживала предпринимателей.
С Зеленским, у меня зарплата стала ниже, она постоянно обесценивается, страна постоянно в карантине, Зеленский забирает у меня свободы человека, бизнесы закрываются или прекращают деятельность, депозиты низко платят, и при этом нет кредитов. Зеленский даёт кредиты 5−7−9 и ипотеки своим и коломойчикам. Нечем заниматься кроме инвестировать в ОВГЗ при высокой инфляции и высокой безработице, потому что НБУ держит высокую учетную ставку по сравнению с остальным миром. И у меня денег на это нет.
Чтобы выиграть на валютном рынке всё очень просто:
Во-первых, дайте доступ к межбанку.
Во-вторых, дайте печатный станок валюты и гривны. Или хотя бы много млрд долларов.
С большими деньгами + станками, Вы тоже сможете перевесить любого участника на рынке без интеллекта, как делаются любые власти, которые контролируют НБУ, ФРС и т. д.
Чтобы развивать экономику тоже очень просто:
Давать кредиты и ипотеки (и не просто своим). Для этого нужны низкая учетная ставка и судебная система.
Развивать фондовый рынок.
Выпускать эмиссии правильным бизнесам и людям.
Контролировать рынки и защищать народ и местные бизнесы от хищных спекулятивных атак и враждебных институциональных инвесторов. Это работа правительства, а не работа физлица.
И всё. Рынок сделает всё остальное.
ХВАТИТ ОБВИНЯТЬ НАС.
У жовтні рівень несхвалення дещо збільшився у порівнянні з липнем — до 56,9% з 56,1%.
Про це свідчить опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 20−25 жовтня 2021 року методом особистих («face-to-face») інтерв'ю.
Наразі також переважають критичні оцінки: 56,9% респондентів не схвалюють діяльність Зеленського, а 28,2% схвалюють. Ще 14,9% не змогли відповісти.
Окремо, 71,1% українців вважають, що справи в країні рухаються в неправильному напрямку. Водночас, про правильний напрямок говорять 15% (у липні було 68,7% і 16,1% відповідно).