В 3 кварталі 2021 року центробанки купували золото менш активно, ніж в попередніх кварталах цього року. Чисті закупівлі скоротилися до 69 т, порівняно з 191 т у другому кварталі. Такі дані містяться у останньому звіті Всесвітньої золотої ради (ВЗР).
Центробанки скоротили купівлю золота в 3 кварталі майже в 3 рази
►Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
Однак навіть такі порівняно скромні закупівлі різко контрастують з третім кварталом 2020 року, коли центральні банки вперше з 2011 року продали більше золота, ніж купили.
Найбільші покупці
Найбільше золота (41т) за квартал придбав Резервний банк Індії, чиї золоті резерви тепер становлять 745 т. Центральний банк Бразилії купив ще 9 т у третьому кварталі, довівши свій резерв до 130 т, що на 92% більше, ніж на початку року. Також золото купували центробанки Узбекистану (26 т), Казахстану (7 т) та РФ (6 т).
ВЗР вважає, що таким чином Росія ребалансувала свої золоті резерви після кількох місяців продажів, пов'язаних з чеканкою монет раніше року.
Філіппіни та Монголія також збільшили свої резерви, але менш ніж на 1 т.
Читайте також: За третій квартал попит на золото скоротився на 7%. Винні «золоті» ETF
Золоті резерви Польщі за квартал не змінилися, однак на початку жовтня голова центрального банку Адам Глапінський натякнув, що планує закупити ще 100 т золота у 2022.
Центробанки продавали золото поміркованіше
Лише кілька центральних банків зменшили запаси золота у третьому кварталі, загальний обсяг проданого золота склав 27 т.
Найбільше продала Туреччина — 13 т. Країна зіткнулася з рядом економічний проблем, у тому числі довгий період слабкості національної валюти, через яку ціна золота у місцевій валюті близька до рекордної.
Єдиним іншим значним продавцем був Катар (3 т).
Які прогнози на 4 квартал
Не дивлячись на скорочення закупівель золота центробанками, банки розглядають золото позитивно, стверджує ВЗР. За її прогнозами, у четвертому кварталі центробанки придбають достатньо золота, аби загальнорічний обсяг купівлі був наближений до середнього за останні 5 років показника — 458 т.
Читайте також: Інвестиції у золото: як це працює
Коментарі - 5