Центробанки мають бути готові перейти до більш жорсткої монетарної політики, якщо інфляція вийде з під контролю, пише CNBC з посиланням на звіт МВФ.
Центробанки повинні бути готовими посилити монетарну політику. Можливо доведеться діяти швидко — МВФ
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
Хоча МФВ в цілому погоджується з центральними банками, які вважають інфляцію тимчасовою, він наголошує на «високій невизначеності» цих прогнозів.
У своєму щоквартальному звіті фонд попередив США, Великобританію та інші розвинені країни про «високі інфляційні ризики» та наголосив, що регуляторам, можливо, доведеться «діяти швидко, якщо ризики високої інфляції матеріалізуються».
Гіта Гопінат, головна економістка МВФ, рекомендує центробанкам «підготувати запасні плани та чіткі тригери, оголосити їх, та діяти у відповідності до оголошених намірів».
Політика ФРС несе певний ризик
Хоча МВФ не вказав на Федрезерв прямо, багато з його оцінок опосередковано стосуються рішень, які ухвалив американський центробанк.
Наприклад, ФРС ще минулого вересня заявила, що дозволить інфляції сягнути більш високого ніж зазвичай рівня, заради швидшого відновлення зайнятості. МВФ вказала на певну небезпеку такої політики, зазначивши, що вона створює ризик «замкненого кола інфляції», яке зведе нанівець зусилля Федрезерву.
Читайте також: У ФРС з'явився залізний привід не зупиняти «друкарський верстат»
Також Фонд наголосив, що для уникнення економічних потрясінь, спричинених змінами у політиці регуляторів, необхідна відкрита та ясна комунікація
Більше про інфляцію у США можна буде дізнатися 13 жовтня, після публікації індексу споживчих цін за вересень. Згідно з очікуваннями економістів, ціна споживчого кошику виросла на 0,3% за місяць і на 5,3% за рік.
Про що ще доповів МВФ
Також Фонд знизив оцінку росту світового ВВП за 2020 до 5,9% — на 0.1 процентний пункт нижче за свій липневий прогноз. Прогнозований ріст ВВП Німеччини було знижено на 0,5 відсоткового пункту, Канади — на 0,6, США — на 1. Причиною цього песимізму стали розриви у ланцюгах поставок та викликаний ними дефіцит багатьох товарів.
Прогноз росту світового ВВП на наступний рік залишився незмінним — 4,9%. Після 2022 цей показник складатиме 3,3%.
Читайте також: МВФ погіршив прогноз відновлення економіки України
Окремо МВФ звернув увагу на різницю у темпах економічного відновлення між розвиненими країнами та тими, що розвиваються. За оцінками фонду, у 2024 економіка перших повністю відновиться, а економіка других на 5,5% відставатиме від свого доковідного рівня. Головну роль у цьому відставанні, на думку МФВ, відіграє значна різниця у рівні вакцинації.
Коментарі - 14
У нас и так монетарная политика во всей красе, можем других научить.
У вересні 2021 року споживча інфляція в річному вимірі прискорилася до 11%. На цьому зупинятись НЕ планує.