Національний банк визначає перелік валютних цінностей, на які можна буде обміняти криптовалюту в Україні. Про це голова регулятора Кирило Шевченко розповів в інтерв'ю Lb.ua.
Голова НБУ: Регулятор визначить, на що можна буде обміняти криптовалюту
► Підписуйтесь на телеграм канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Він заявив, що віртуальні активи не є засобом платежу в Україні і не можуть бути предметом обміну. Фактично, це елемент цифрового коду, або нематеріальний актив.
«Це принципово. У законі це відображено. Нацбанк не буде створювати можливості для паралельного обігу чогось, що визначено як нематеріальне благо», — розповів Шевченко.
Тобто українці матимуть змогу утримувати такі активи, але для придбання чогось матеріального їх потрібно буде обміняти на фіатну валюту — гривню.
Читайте також: Як держава захищатиме від шахраїв поціновувачів біткоїнів
«І ви можете мати такі віртуальні активи у себе в гаманці, але для того, щоб купити щось матеріальне — квартиру, машину і таке інше, спочатку треба здійснити їх обмін на фіатну валюту, а саме — на гривню», — констатував Шевченко.
Основне побоювання, продовжив голова НБУ, полягає у їхньому використанні для відмивання брудних коштів.
«Були звернення до НБУ від комерційних банків з пропозиціями дозволити випускати картки з криптовалютами, вмотивовані тим, що банки ж перевіряють клієнтів. Але тут виникає питання високої ризикованості таких операцій, дотримання необхідних процедур фінансового моніторингу», — розповів він.
Читайте також: Мінцифри: «В Україні можна буде легально розраховуватись криптовалютами»
У регуляторі додали, що визначатимуть, на які валютні цінності крім гривні може бути здійснено обмін віртуальних активів та порядок здійснення такого обміну.
Нагадаємо
Верховна Рада підтримала легалізацію криптовалюти в Україні. Закон «Про віртуальні активи» був ухвалений у другому читанні та у цілому 8 вересня.
Україна увійшла у ТОП 10 країн за прибутком від біткоїнів, а у серпні наша держава обіймала 5 місце у світі із використання криптовалют.
Раніше у Мінцифрі повідомили, що в Україні можна буде легально розраховуватись криптовалютами, а Володимир Зеленський в США «агітував» інвесторів вкладати в український ринок віртуальних активів.
За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, Україна не відмовилась від ідеї випуску e-гривні.
Коментарі - 14
или еще хуже — рассматривать как «дарение"\
и покупатель получит 20% налога сразу…
Если сделка регистрируется (с налогом или без то отдельная тема) — это не запрет.
В Украине не существует закона запрещающего гражданам менять криптовалюту (и много ещё чего, включая саму недвижимость) на что угодно другое, в том числе и на недвижимость. Шевченко порет чушь. Не надо его в этом поддерживать даже если не любишь криптовалюту или считаешь её МММ.
А если платежа нет (он был в битке) — то для покупателя это не покупка, а подарок.
не помню 20 или 25% налога.
Могут быть какие-то частные случае когда одна из сторон платит какие-то дополнительные сборы, пошлины, например возможно тот то в операции обмена получает автомобиль в любом случае должен платить в пенсионный фонд.
а в операции обмена квартиры на сталинкоины — он будет :)
иначе слишком просто было бы маскировать дарение.
Я не подарил, а отдал взамен коинов — и все.
А как же бартерные сделки или договора обмена,
когда шило меняют на мыло — неужели запретят…
Федеральна резервна система США планує на цьому тижні почати вивчати потенціальні переваги та ризики випуску американської цифрової валюти.
Водночас думки щодо цифрового долара у ФРС розділилися, тому малоймовірно, що рішення про випуск буде ухвалене найближчим часом, пише The Wall Street Journal.
На відміну від приватних криптовалют, зокрема біткоїна, цифровий долар випускатиметься центробанком США нарівні з доларовими банкнотами та монетами.
Прихильники ідеї вважають, що цифровий долар прискорить обіг коштів та залучатиме у процес більше людей, які не мають банківських рахунків.
Голова ФРС Джером Павелл наголосив, що у запуску цифрового долара є недоліки. Він заявив, що американці віддають перевагу готівці й у разі введення цифрового долара, влада зможе перевірити будь-який рух грошей, що знижує конфіденційність.
значит в США есть куча людей ,«які не мають банківських рахунків».
а покупать смартфоны , устанавливать на них мутные приложения и т. п. — они бросятся толпой…
И эти тупые и глупые люди возвглавляют НБУ.