Уряд хоче розширити програму доступної іпотеки для всіх українців і зменшити кредитні ставки. Про це заявив прем`єр-міністр Денис Шмигаль у Трускавці, пише Ліга.
Іпотека «для всіх». Кабмін хоче знизити ставки за кредитами
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуці: головні фінансові новини
Що анонсував Шмигаль
«Розглядається можливість продовжити іпотечну програму забезпечення житлом. Але не під 7%, а 5%. І для всіх», — уточнив Шмигаль.
Також він підкреслив, що наступні 2−3 роки влада буде «просувати реформи фактично в бойовому режимі».
Читайте також: Купити столичне передмістя на 40% дешевше за новобудову в Києві: три головні ризики
Програма «Доступна іпотека під 7%»
В Україні за півроку було видано 648 кредитів за програмою «Доступна іпотека 7%». З усіх поданих заявок банки відхилили лише 3,5%.
За програмою працюють 16 українських банків. У її рамках було видано 550,3 млн гривень.
Рейтинг забудовників Київської області за 1−2 квартал 2021
Умови іпотеки під 7% річних
Отримати пільговий кредит під 7% нелегко. В урядовій постанові № 63 прописані обмеження як до позичальників, так і до предмету іпотеки.
- Максимальна сума позики — 2 млн грн;
- Максимальний термін — 20 років;
- Мінімальний перший внесок — 15% вартості житла.
Взяти кредит можна і на нове житло, в тому числі ще недобудоване, і на житло на вторинному ринку, але не старше трьох років, тобто яке введене в експлуатацію не пізніше 2015 року.
Для самотньої людини або сім'ї з двох осіб площа житла обмежена 50 кв. м. На кожного наступного члена сім'ї додається 20 кв. м. Вартість загальної площі житла, що перевищує допустиму норму, має бути сплачена позичальником за рахунок власних коштів або на загальних умовах кредитування.
Читайте також: Як отримати іпотеку під 7% річних
Вимоги до позичальника
Право на пільгове кредитування мають не всі. Претендувати на іпотеку під 7% можуть ті, хто реально потребує поліпшення житлових умов. До таких, згідно із документом, віднесено:
- громадян, які останні 5 років не продавали житло (крім тимчасово переміщених осіб);
- тих, хто перебуває на так званому квартирному обліку;
- мешканців гуртожитків або громадян, які володіють житлом, яке за площею не перевищує 13,65 кв. м на одного члена сім'ї;
- молоді сім'ї;
- внутрішньо переміщені особи;
- науковці, медики і бюджетники.
Коментарі - 28
І під 7% немає і в 5% не буде. Імітація роботи. Шмигаль балаболка.
https://ukranews.com/ua/news/803743-navit-mzs-ne-znaye-de-zelenskyj-vzyav-plan-transformatsiyi-ukrayiny-yakogo-nemaye-v-vyshhyh
Під час свого виступу перед учасниками виїзної фракції президентської партії «Слуга народу» в курортному місті Трускавець, що на Львівщині, глава держави Володимир Зеленський перерахував досягнення як свої, так і своєї команди під час перебування при владі.
«У нас з’явилася цифровізація. Ми номер один в Європі. Цього просто не було. А зараз в нас режим пейперлес, немає паперів», — сказав він.
Після цього він перейшов, до інфраструктури, якої, за його словами, раніше нібито зовсім не було.
«Чи була в нас інфраструктура? Ні. Ми — перші в Європі за кількістю якісних кілометрів доріг», — наголосив Володимир Зеленський. І тут нелоха понесло…
Другий рік ЗЕ преЗЕдент, війна продовжується, тарифи не знижені а ростуть, зарплати не підвищені/4 тис баксів вчителям, корупція, контрабанда процвітають/очолили, посадок весною не дочекались… Заробітчан і не планують повертати кращими умовами в Україні, інвестори виводять свої кошти за кордон… Велике крадівництво + ковідний фонд. Зе-здобули.
Судя по ездящему автопрому — у нас тут доходы явно превышают «15−20−25 тысяч».
И это не только в Киеве
p. s. Вот только не нужно про «я же плачу косвенные налоги».
p. p. s. Начнут платить налоги из своего кармана, а не руками работодателя — сразу начнутся вопросы «а куда идет мой джигурдалион налогов».
Из личной практики.
Я уже молчу про то ограничение в 50 кв, такие собачие будки даже СССР не сторило в 80-е
«Я уже молчу про то ограничение в 50 кв, такие собачие будки даже СССР не сторило в 80-е»
Если один/два человека в семье — однокомнатных квартир до 50кв.м. валом, но действительно меньше 2х комнатных. (в СССР 2шка в хруще по квадратуре не превышает 50кв. м)
Если считать из рассчета семьи 2 взрослых и 2е детей — это уже 90−100кв., что вполне приемлемо.
«Нормативная площадь предмета ипотеки составляет 50 кв. метров общей площади предмета ипотеки на одного человека или семью из двух человек и 20 кв. метров — на каждого следующего члена семьи.»
И, кстати, поговаривают, что допускается отклонение в квадратуре квартиры около 10%, но «инфа не сотка»)
Это Дикое поле, а не страна вот в чем проблема.
Кредит получили 648 человек из 40-миллионной страны
Это нормально?
Уже пару месяцев радует эта формулировка. Какой сейчас год, 2018? Непонятно чему верить, условию про «не старше 3х лет» или ограничению по дате ввода в эксплуатацию 2015 и позже…
https://economics.segodnya.ua/ua/economics/realty/sovetskie-kvartiry-podorozhali-pochemu-ukraincy-pokupayut-staroe-zhile-1576019.html
Молодые внутренне перемещённые бюджетники, проживающие в общежитии, состоящие На квартирном учёте и не продававшие за последние 5 лет жильё.