НБУ не перешкоджатиме зміцненню курсу гривні, оскільки воно допомагає стримувати двозначну інфляцію в країні. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на інтерв'ю заступника голови НБУ Сергія Ніколайчука агентству Bloomberg.
НБУ не перешкоджатиме зміцненю гривні, бо воно стримує інфляцію
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
Як зазначає агентство, цього року гривня зміцнилася по відношенню до долара на 6,5%, що робить її однією з найбільш дохідних у світі. Вона випереджає всі східноєвропейські валюти, більшість з яких втратили свої позиції.
Зростання гривні підтримувалося високим глобальним попитом на товари, які Україна експортує, жорсткішою грошово-кредитною політикою, фінансовою допомогою Європейського Союзу і ознаками прогресу у переговорах з МВФ щодо надання фінансової допомоги.
«Ми дозволимо гривні зміцнитися, якщо це буде залежати від ринкових сил, — сказав Ніколайчук. — Ми постараємося згладити будь-які надмірні коливання, одночасно поповнюючи наші резерви».
Читайте також: Гривня зміцнилася. НБУ назвав причини
Кількість валютних інтервенцій спадає
З серпня центробанк витрачає менше коштів на валютні інтервенції. Його денний ліміт зараз становить $5 млн у порівнянні з $20 млн раніше. Вони також менш часті: з початку року регулятор провів 53 інтервенції, в порівнянні з 106 за той же період в 2020 році.
«Ситуація з нашими міжнародними резервами в довгостроковій перспективі не виглядає поганою, і нам не потрібно купувати стільки іноземної валюти, як два, три або п'ять років тому», — сказав Ніколайчук.
Читайте також: Початок жовтня на валютному ринку: чому курс долара дещо виріс
Попит на українські облігації зростатиме
Як зазначає агентство, зміцнення гривні — хороша новина для іноземних інвесторів, зацікавлених в покупці українських облігацій у національній валюті.
Ніколайчук очікує, що попит на внутрішні облігації країни буде рости, особливо у зв'язку з тим, що Україна чекає включення в індекс JPMorgan Chase & Co. Цей індекс — це орієнтир для багатьох інвесторів у боргові зобов'язання ринків, що розвиваються.
Контекст
Центральний банк України підвищив базову процентну ставку до 8,5% з 6% цього року в спробі боротися з інфляцією, яка в липні перевищила 10%.
У вересні НБУ на міжбанківському ринку купив $146,6 млн й продав $7 млн.
З початку року центробанк купив на міжбанку $1,6 млрд, а продав $197,0 млн. Позитивне сальдо склало $1,4 млрд.
Коментарі - 16
Споживча інфляція в Україні в серпні в річному вираженні досягла 10,2%.
Ціни на продукти та послуги, які вживають і якими користуються українці, і надалі зростатимуть через підвищення цін на сировину та матеріали, з яких вони виробляються.
Про це йдеться у результатах вересневого опитування підприємств, опублікованих на офіційному сайті Національного банку України.
«Підприємства всіх секторів економіки прогнозують подальше здорожчання власної продукції/послуг на тлі високих очікувань щодо зростання цін на сировину та матеріали», — йдеться у повідомленні.
Ціни на цукор та соняшникову олію в Україні в серпні в річному вираженні - порівняно з серпнем 2020 року — підвищилися на 91,2% і 75,6% відповідно.
Підвищення цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види пального на 29% відбулося в основному через подорожчання природного газу на 96,1% та електроенергії на 36,6%.
Бюджет на конец года 29.01, а эти недослуги понты не по делу колотят, ну да, конечно, на войне и короне сейчас доллары зарабатывать не сложно…
Керівництво парламентської фракції «Слуга народу» планує звільнити окуповані Росією території України і повернути їх до 2030 року. Балаболи.
https://www.unian.ua/politics/slugam-narodu-u-truskavci-nazvali-datu-povernennya-krimu-ta-donbasu-novini-ukrajina-11564515.html
Эта страна обречена