Міністр фінансів Сергій Марченко сподівається на початок пенсійної реформи у 2023−2024 роках. Про це він заявив на 7-му Українському фінансовому форумі групи ICU у Киеві.
Марченко назвав терміни запуску пенсійної реформи
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
«Ми на порозі пенсійної реформи. І ми шукаємо способи для запуску пенсійної реформи у 2023−2024 роках», — зазначив Марченко.
За його словами, Міністерство фінансів бере участь у підготовці пенсійної реформи, оскільки для запуску пенсійної реформи потрібно буде шукати фіскальний простір.
«Йдеться про накопичувальний або обов'язковий рівень. І тому саме державний бюджет буде ключовим механізмом перерозподілу», — пояснив міністр.
Читайте також: Пенсійна реформа в Україні. Що українцям робити з пенсією (відео)
Він зазначив, що наразі ведеться активна дискусія про те, в якому форматі буде запуск пенсійної реформи, але на його думку, професійне середовище, ринок і суспільство вже готові до цієї реформи.
«Потрібно думати про те, щоб накопичувати і створювати умовні блага для себе, як для пенсіонера. У нас на сьогодні 10,9 млн пенсіонерів, ті, які сплачують ЄСВ — 9,7 млн, а демографію ми не можемо різко змінити», — заявив Марченко.
Нагадаємо
Міністр фінансів Сергій Марченко нещодавно заявив, що українцям не варто розраховувати на пенсію, якщо вона не буде включати накопичень в недержавні пенсійні фонди (НПФ).
Втім, пізніше міністр пояснив свою заяву й підкреслив, що його слова були перекручені.
Коментарі - 21
Во-первых, лет через 20 при отсутствии солидарности и солидарной системы такие государства — уйдут на покой за ненадобностью.
Кому нужны такие государства?
Во-вторых, при таких уровнях инфляции и безответственности государства за её последствия как в Украине, всякие накопления в долгосрочной перспективе — теряют смысл.
.
Если не знаете — поинтересуйтесь что в нашей стране случилось с накоплениями даже 10-летней давности, а в более долгой перспективе это вообще «зашквар».
Ну было гипотетически 10 лет назад накоплено 5000 грн, что на тот момент хватало на 3 месяца проживания, а сейчас эти 5000 превратились в 50 000,что также хватит на 3 месяца проживания.
Какой смысл в таких накоплениях и такой пенсионной реформе?
Жаль что это понятно не всем и что в остальном мире это понятно давно, а у нас только сейчас «снизошло озарение».
Но я говорил о другом — о влиянии инфляции на накопления.