Орієнтовна кількість неврахованих державою «тіньових» заробітків, які платники податків приховують, становить 50 млрд грн. Про це заявив глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв'ю 24 каналу.
Гетманцев розповів, скільки українці тримають «під матрацами»
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Скільки «під матрацом»
«Це в різних формах, не тільки „під матрацом“. Але я згоден. Більше 50 млрд грн. Там є різні оцінки. Це моя оцінка — 50 млрд грн. Є оцінки — 80, понад 100», — сказав він.
Читайте також: Податкова амністія: що буде, якщо не подати декларацію
Гетманцев допускає, що більша кількість з цих доходів відноситься до великих комерційних структур, які діють на території України.
На його думку, недавно ухвалений закон «Про податкову амністію» дасть можливість вивести з тіні частину цих коштів.
Читайте також: Повний контроль. Мінфін готує законопроєкт про непрямі методи визначення доходів
«Ця сума рахується від агрегату М0 — це готівка в обігу. НБУ рахує цей агрегат. Вона більше в два-три рази, ніж ця сума. Макроекономісти обчислюють відповідні гроші», — зазначив він.
Гетманцев впевнений, що всі ці гроші не вийдуть з тіні, так як це неможливо зробити.
«Тим не менш, якщо це буде „плюс-мінус третина“, тоді це величезна перемога — амністію можна вважати вдалою», — підсумував він.
Читайте також: Податкова амністія: як переграти фіскалів і фінмоніторинг
Нагадаємо
В середині червня Верховна Рада ухвалила закон № 1539-IX (законопроєкт № 5153), який в пакеті з іншими документами передбачає введення в Україні податкової амністії. Президент Володимир Зеленський повернув документ з підписом 19 липня, а набув чинності він з 21 липня поточного року.
Читайте також: Податкова амністія: здаватися чи ні
Закон пропонує в період з 1 вересня 2021 року по 1 вересня 2022 року провести добровільне декларування активів фізосіб, які були придбані до 1 січня цього року, але з яких не були сплачені податки.
Коментарі - 22
2. с машиной ошибся — скажу только что в моей 150л.с., 6 динамиков и 2 сабвуфера от производителя. Такие ланосы есть?
3. есть $, ОВГЗ, депозиты, немного монет, думаю что с новыми накопившимися гривнами делать и слежу за рынком новостроек Киева — вдруг снова интересный ЖК запустят, а то сейчас что-то печально все с новостроями стало.
4. у меня это в трудовой указано =))
Ну, а по поводу остального говорить можно все что хочешь, один гражданин (правда «эксперт») тоже тут присутствует, а оказалось — обычный инвалид живет с мамой пенсионеркой и далеко не в Киеве и зарабатывает на комментариях на разных форумах. А тоже как не почитай — очень сильный эксперт! Другой, от которого аж в глазах «рябит» — работает в «Ощаде» в Ивано франковской области обычным кредитным инспектором живет на сьемной квартире так как сам родом с далекого села. И тоже почитать так просто «гуру» экономики! Ну да ладно, хватит с меня на сегодня этого цирка!
Конечно во всем теперь виноват не глава районной налоговой (долларовый миллионер), а виноват Вася, завод которого за копейки приватизировали нужные люди и сдали на метеллолом, а Вася чтобы прокормить свою семью, вынужден был податься подсобником на стройку в Киев или Варшаву, пока Вы додеребанивали остальное. А когда деребанить уже нечего, то взялись за Васю.
Вы бы лучше вспомнили, что военный сбор вводили в связи с нестачей средств на войну, а не «великим будивництвом».
То вам потрібно радіти що ці кошти витрачають в Україні! Це живі кошти, яки ще рухають економіку України, як нова кров замість кредитів МВФ!
Порахуйте краще в ваших кішенях та кішенях олігархів — що ухиляються від податків будь-якими засобами! Але ви їх (кошти) замуровуєте в стіни та складаєте пачками в підвалах. Ось це — «мертві» гроші, і саме вони створюють інфляцію.