Лише 1 з 3 найбідніших сімей америки має ощадний рахунок, але цей показник потроху зростає. Про це йдеться у звіті Федерації споживачів Америки (ФСА), пише CNBC.
Лише 30% найбідніших сімей США мають заощадження
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
До категорії найбідніших зараз можна віднести приблизно 20% домогосподарств, доходи яких становлять менше $26 000. У цій групі тільки 30% учасників має традиційні ощадні рахунки в банках або кредитних спілках. Медіанний обсяг заощаджень на таких рахунках — всього $1010.
Якщо ж дивитись на всі домогосподарства США, 52% з них мають рахунок з медіанним обсягом заощаджень у $5000.
«Ті, хто мають гроші, заощаджують по-різному. А ті, хто не має багато грошей, а це, мабуть, більш ніж половина домогосподарств, переважно покладаються на ощадні рахунки», — коментує Стівен Бробек, старший науковий співробітник ФСА.
Американці стали заощаджувати більше
Однак, все ж є певний прогрес. Частка власників рахунків серед найбідніших 20% за минулі 15 років зросла на три відсоткових пункти, а розмір типового депозиту — на $370.
«Прогрес є, але більше таких сімей повинні відкрити ощадний рахунок і регулярно заощаджувати за його допомогою», — каже Бробек.
Спричинена коронавірусом криза відобразилася на бідніших домогосподарствах сильніше, ніж на багатших. Так, робітники з нижчою платнею частіше втрачали роботу під час пандемії. Це, ймовірно, підірвало їх здатність до заощадження.
Читайте також: Через 5 років заощадження можуть перетворитися на фантики: що з цим робити
Проте вливання готівки через три раунди стимулюючих виплат та збільшення допомоги по безробіттю може стати можливістю переконати більше сімей відкрити ощадний рахунок, вважає Джордж Барані, директор ініціативи «Америка заощаджує» у ФСА.
Уроки попередньої кризи
У порівнянні з 2004, кількість американців, що мають депозит, зросла на 5 відсоткових пунктів. Ймовірно, криза 2008 переконала американців, особливо молодших та із середніми доходами, відкрити рахунок.
Також свою роль зіграли кампанії з популяризації заощаджень, особливо серед американців із низькими та середніми доходами, стверджує звіт.
Нагадаємо
Заощадження українців протягом 2020 року скоротилися на 17 млрд грн.
За попередніми даними Держстату доходи населення в 2020 році досягли 3 972,4 млрд грн.
При цьому витрати українців склали 3 989,4 млрд грн, а заощадження зменшилися на 17 млрд грн. Таким чином витрати перевищили доходи на таку суму.
Коментарі - 25
А еще — «если смотреть на все домохозяйства США, у 52% из них есть счет с медианным объемом сбережений в $5000.»
Что тоже совсем немного для США со средним доходом $50 тыс в год. Чему учиться? Иметь сбережений в одну месячную зарплату?
Тогда Козыреву придется отпускать бороду, чтоб хоть немного напоминать Онотоле)
Интересно, кто станет местным Чаке?)
«Бонус от «минфина» должен выдаваться в собственных расчетных единицах «пяни».
А в «отзывах» должен быть раздел для УГ.
Кстати, отличнейшая идея)
Но решила помечтать)
https://www.unian.ua/economics/finance/kupivelna-spromozhnist-ukrajinciv-vpala-na-30-novini-ukrajina-11517229.html
А не та брехня, которую пишет нам НБУ.
Станом на жовтень 2020 року результати моніторингу свідчили про те, що більше чверті всього населення України перебували за межею бідності. Кожному третьому українцю, який мав роботу, не вистачало зарплати на задоволення необхідних життєвих потреб.
Згідно з дослідженням Держстату станом на серпень цього року близько половини дорослого населення України очікують погіршення свого матеріального становища і побоюються, що вони можуть опинитися за межею бідності. Також, 50,4% опитаних заявили про істотне погіршення матеріального становища.
Станом на 9 серпня 2021 року лише 1% українців вважали себе представниками середнього класу, в той час, як дві третини населення (67%) віднесли себе до категорії бідних.
За результатами проведеного опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), в Україні понад 14% населення не вистачає грошей навіть на їжу. Лише 32,8% громадян можуть дозволити собі купувати продукти харчування та одяг і трохи відкладати, але вони не можуть купити дорогу техніку (холодильник або телевізор).
будут покупать…
А якщо взяти, наприклад, цукор, то за СРСР він був 90 коп, при середній зарплаті 170 рублів. Зараз — 30 грн при середній в 14 тыс. Тобто 188 кг проти 466. Що означає ріст купівельної спроможності у 2,5 рази. Непогано? :)
Да и сейчас 14 000 — сильно натянута.
А по продуктам согласна.
Как вариант,
ориентируйтесь на 110 руб в СССР и 11 тыс грн сейчас…
Да, в СССР с з/п выше 80р. брался 13% НДФЛ.