Іноземні інвестори знову почали купувати китайські акції після обвалу, в результаті якого індекс Shanghai Shenzhen CSI 300 опустився до мінімального рівня з листопада 2020 року. Про це пише РБК з посиланням на Bloomberg.
Іноземні інвестори відновили покупку китайських акцій після обвалу
2 серпня CSI 300 виріс на 2,55% — максимальне значення за останні 10 тижнів.
► Підписуйтесь на телеграмканал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Індекс Shanghai Shenzhen CSI 300 відстежує найбільші китайські акції, що торгуються на Шанхайській і Шеньчженьській біржах.
Згідно із даними видання, за останні чотири торгові сесії іноземці купили акцій компаній з КНР на загальну суму ¥19,7 млрд ($3,1 млрд).
Якщо тенденція до покупок збережеться і у вівторок, 3 серпня, це буде найтривалішим бичачим періодом з кінця квітня поточного року, підрахував Bloomberg.
Читайте також: Влада Китаю відклала розгляд угоди Nvidia на $40 мільярдів
Передісторія
Акції Tencent вже впали минулого тижня, коли уряд змусив їх відмовитися від ексклюзивних угод з ліцензування музики. Цей крок був спрямований на протидію домінуванню компанії на музичному ринку країни. Зараз Tencent контролює 80% ексклюзивних прав на стрімінг музики.
30 липня міністерство промисловості та інформаційних технологій Китаю наказало 25 BigTech компаніям, в тому числі Alibaba та Tencent, виправити проблеми з безпекою даних та захистом споживачів.
Читайте також: Зайшли в Китай: чому вклалися в акції китайських компаній і на кого поставили
26 липня уряд Китаю ввів нові правила для приватних освітніх фірм, що викликали багатомільярдне падіння акцій китайських компаній.
6 липня Китай заявив, що посилить нагляд за компаніями, акції яких котируються на закордонних біржах.
Коментарі - 2