У середу, 21 липня, відбулася презентація дорожньої карти розвитку цифрових активів в Україні. Проєкт розробили Міністерство цифрової трансформації спільно з представниками інших органів влади та учасниками ринку.
Як в Україні регулюватимуть криптовалюти — Мінцифри
Згідно з дорожньою картою, плануються такі кроки:
- У вересні 2021 року буде ухвалено законопроєкт «Про віртуальні активи» (№ 3637), який зараз перебуває на розгляді у Верховній Раді.
- У листопаді 2021 року планується впровадження політики і процедур боротьби з відмиванням грошей (AML) для постачальників послуг у галузі віртуальних активів (VASP) та їхніх клієнтів.
- У січні 2022 року планують створити юридичне поле для токенізованих фінансових інструментів (захист інвесторів, дерегуляція, токенізація, відповідальність компаній з управління активами та інституційних інвесторів).
- У травні 2022 року буде введено в законодавство спрощений механізм токенізації активів реального сектору.
- На початку 2023 року буде створено вільну економічну зону для галузі віртуальних активів, що функціонуватиме за англійським правом.
- У жовтні 2023 року очікується створення автоматизованої моделі оподаткування у сфері віртуальних активів, яка буде інтегрована в систему законодавства.
За оцінками програми, на середину 2024 року вже близько 47% українців користуватимуться віртуальними активами.
Міністерство обіцяє більше свободи
За словами заступника міністра цифрової трансформації Олександра Борнякова, на нинішньому етапі законодавчих змін учасникам ринку треба надати більше свободи. В іншому разі, за його словами, виникне ситуація, подібна до українського фондового ринку: є надійне регулювання, але немає фондового ринку як такого.
Як повідомляв «Мінфін», комітет з питань цифрової трансформації України рекомендував Верховній Раді схвалити законопроєкт № 3637 «Про віртуальні активи» у другому читанні.
За словами Борнякова, введення цифрових активів у правове поле:
- забезпечить легальну роботу міжнародних криптовалютних бірж;
- дозволить громадянам токенізувати права власності
- надасть державні гарантії щодо судового захисту прав на криптовалюту.
Читайте також: До 2030 року можливе зростання ціни біткоїна до $4,28 мільйона — прогноз експертів
У першому читанні парламент підтримав цей законопроєкт 2 грудня 2020 року.
Коментарі - 28
Минцифры вытирает ноги об украинскую конституцию? Эка невидаль.
Не знаю ни одного кто бы рассуждал именно так. Были те кому был лучше Порошенко, были те кому лучше Голобородько. Были те кто вообще клал на выбор считая что он мелкая моль.
Как страна в которой вытирают ноги о конституцию уже 20 лет может быть целью человека которого волнует что в его стране собираются вытирать ноги о консититуцию?
Ты ж хоть немного думай когда пишешь.
Какое нам дело до Турции?
Не надо приписывать свои мысли кому-либо, тем более каким-то абстрактным «нашим».
Боюсь даже представить эротические фантазии в области законодательства в части криптовалют и их регулирования и налогообложения.
А к 47% пользователей ВА наверное сможет привести закономерное сокращение численности населения в результате грядущих отопительных сезонов.
Никто в Великобритании не имеет намерений прикрыть Бинанс. Единственная проблема Бинанса что он не имеет официального представителя в Великобритании. Другие криптобиржи имеют и усешно работают на том рынке. Некоторые зарегистрированы в Великобритании, но не работают там как криптобиржи, напирмер как одна известная украинская криптобиржа. И к ней у Великобритании никаких вопросо нет.