Серед країн ЄС найнижчі ціни на продукти харчування зареєстровані в Румунії, а найвищі — в Данії. Про це йдеться в даних європейського статистичного відомства, передає Європейська правда.
Найдешевші та найдорожчі країни Євросоюзу (список)
Що та скільки коштує
Найнижчі ціни на продукти харчування та неалкогольні напої фіксуються в Румунії (66% від середнього рівня по ЄС), Польщі (68%), Угорщині (80%), Болгарії (81%) і Литві (84%).
Читайте також: Які країни найдешевші для життя, які — найдорожчі (рейтинг)
Дорогі продукти харчування та неалкогольні напої — в Данії (129%), Люксембурзі (126%), Австрії (12,5%), Швеції (121%) і Фінляндії (119%).
Найдорожчий алкоголь і тютюн в ЄС — в Ірландії, ціни там складають 187% від середньоєвропейських. Також до трійки найдорожчих входять Фінляндія — (158%) і Швеція (136%)
Найдешевші алкоголь і тютюн в Болгарії (61%), Угорщини (69%), Польщі (70%) і Румунії (75%).
Читайте також: Топ-13 кращих і топ-25 найгірших країн світу за якістю життя. Рейтинг
Коментарі - 12
Все граничат с Украиной, совпадение? :-)
Українська олія в Чехії:
У Чехії соняшникова олія українського виробництва коштує близько 30 крон, що становить приблизно 35 гривень. В українських супермаркетах соняшникова олія коштує від 50 до 75 гривень.
Порівняльні ціни в Польщі та Україні:
Згідно з дослідженнями, опублікованими громадською організацією «Економічний дискусійний клуб», різниця в ціні в польських і українських супермаркетах становить від 60−100%.
https://www.unian.ua/economics/agro/za-kordonom-ukrajinsku-oliyu-prodayut-vdvichi-deshevshe-chomu-mi-pereplachuyemo-novini-11487793.html
Какой конкретно алкоголь, с каким содержанием спирта и какого спирта? И что такое «среднеевропейская цена» и на какой алкоголь — пиво или марочный виски или столовое Испанское вино и импортную водку «Айсберг» или Исландскую «Рейку» а может разлитую в Германии русскую «Калинку» и кто ввел такой термин? И почему ни кто не говорит о том, что в ЕС каждая страна имеет свой акциз и на алкоголь и на сигареты и ставка акциза принимается правительством не от «фонаря» а от реальных цен и доходов граждан и направлен и для защиты рынка и обеспечения конкурентности для национального производителя! Для примера — Литве наша «Немиров с перцем стоит 4.80 Евро а в той же Голландии — 32 Евро В Румынии молдавский „Белый Аист — 5.20 Евро а в Германии — 9.40 И что???
Вся эта «статья» похожа на россказни Яценюка — Гройсмана о тарифах на газ в Европе, только без упоминания о обьеме, качестве, способах учета, потребления и средне зимних температурах.