За несплату комуналки боржників можуть оштрафувати, позбавити субсидій або навіть виселити з житла. У яких випадках застосовується та чи інша міра покарання, розповіли у Міністерстві юстиції.
За які борги з комуналки можуть виселити з житла
Нарахування пені
Якщо споживач вчасно не сплачує за спожиті комунальні послуги, підприємство-надавач таких послуг може почати нараховувати пеню.
Згідно із законодавством, у разі несвоєчасного здійснення платежів за послуги ЖКГ споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не більше 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100% загальної суми боргу.
Пеня не нараховується за умови наявності заборгованості держави за надані населенню пільги та житлові субсидії або у випадку наявності у споживача заборгованості з оплати праці (якщо це підтверджується належним чином).
Крім того, у період дії карантину діють певні обмеження щодо впливу на боржників. Нарахувати пеню, відключити послугу, виселити з житла під час дії карантину ніхто не має права. Дія карантину в Україні продовжена до 31 серпня.
Читайте також: Українцям затримують виплати по субсидіях. У Ощадбанку розповіли, коли будуть гроші
Позбавлення субсидії
У субсидії відмовлятимуть, якщо управління соціального захисту населення отримає інформацію про наявність простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
До уваги береться розмір заборгованості на день звернення за призначенням житлової субсидії.
Отже, боржники, загальна сума боргу яких перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 грн х 20 = 340 грн), втрачають право на отримання субсидії.
Читайте також: Хто втратить житлову субсидію цього року
Виселення з житла
Примусове стягнення боргу за житлово-комунальні послуги після набрання законної сили відповідним рішенням суду або судовим наказом здійснює державний або приватний виконавець.
Стягнення заборгованості відбувається в першу чергу за рахунок грошових коштів боржника, інших цінностей, коштів на рахунках боржника в банках та інших фінустановах.
Стягнення на житловий будинок чи квартиру, в якому фактично проживає боржник, звертається в останню чергу (якщо коштів та цінностей немає або не вистачає).
У разі, якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує 20 розмірів мінімальної зарплати (6000 грн х 20 = 120 000 грн), звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване таке житло, не здійснюється. У такому разі виконавець зобов’язаний вжити заходів для виконання рішення за рахунок іншого майна боржника.
Але якщо іншого майна немає, а сума заборгованості складає понад 20 мінімальних зарплат (120 000 грн), державний чи приватний виконавець має право накласти на єдине житло такого боржника арешт і в подальшому його реалізувати.
Читайте також: Комуналка, продукти та алкоголь. На що українці витрачають найбільше
Коментарі - 33
https://www.unian.net/economics/finance/tarifnyy-grabezh-kogda-dolgi-za-kommunalku-perevalyat-100-milliardov-novosti-ukraina-11482372.html
Перемога!
А сейчас проблема в другом — правительство клоуна обокрало бюджет, а МВФ денег не даёт. Теперь будут блокировать счета, где находятся зарплаты и пенсии должников по принятому на днях незаконному клоунскому закону.
Ждем *10 осенью за коммуналку)
И автосписания в бюджет и коронавирусный фонд по постройке дорог.
Верховний суд визнав незаконним указ Зеленського про скасування призначення Тупицького суддею КСУ.
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду визнав незаконним та скасував указ президента Володимира Зеленського про скасування призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного суду України.
Про це в коментарі УНІАН повідомила речниця Касаційного адмінсуду у складі Верховного суду Галина Гаєвська.
Вона підтвердила, що сьогодні колегія суддів ухвалила рішення, яким визнала незаконним та скасувала відповідний указ.
«Мы не уполномочивали этих прохвостов…»
А торговать землёй значит уполномачивали в 19-м…
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/289/2008#Text
Он ведь не поинтересовался у народа на референдуме — скучно ли нам живется и по-этому не хотим ли мы войны с соседями?, хотим ли мы, чтобы российские ракеты были нацелены на головы наших жен и детей?
Это — ведь гос. измена в чистом виде
Похоже вас и в августе 1991 года (с18.08 по 21.08) москвичи Янаев и Крючков забыли спросить, нужны ли российские танки в Киеве…
«хотим ли мы войны с соседями?»
А как же договор о дружбе с соседями и Будапештский меморандум — похоже ваши северные соседи лично вас держат за обычного лoxa — ведь тоже ни о чём у вас не спрашивали — ни о Крыме ни о Донбассе ни о разрешении на введение регулярных российских войск в Украину.
Вы бы, как неЛох, обосновывали бы свои словесные пассажи.
Договоры о дружбе и неприкасаемость границ заканчиваются и теряют силу там, где меняется вектор нейтральности, прописанный в конституции, на курс вступления в военный союз, враждебный рф по всем возможным параметрам. В каком слове из этого предложения отсутствует логика и здравый смысл? Например, правительствам Швейцарии, Финляндии, Австрии не приходят в голову шальные мысли о вступлении в нату? Может потому, что у них святая обязанность заботится о безопасности и благосостоянии своих граждан превалирует над желанием понравиться еще кому-то? Впрочем это, возможно, временная недоработка госдепа штатов и лондОнского цк.
«Договоры о дружбе и неприкасаемость границ заканчиваются и теряют силу там, где меняется вектор нейтральности»
Неплохо бы публично озвучить пункты Будапештского меморандума и «Договора о дружбе…», в которых чётко прописана мысль о том, что эти договора теряют свою юридическую силу при конкретных действиях Украины.
В отличие о вас, я читал эти документы — нет там такого текста…
Поэтому не стоит своими хотелками подменять реальную действительность…
Возможно вы в 1991 году были несмышлёным ребёнком и не понимали происходящего, но в то знаковое время СССР и его правоприемник Россия не могли самостоятельно, бес посторонней помощи, прокормить своё население и слёзно выпрашивали во всех концах мира гуманитарную помощь — в Германии, в Канаде и конечно же у своего заклятого врага США.
14−15 баксов за баррель нефти быстро спускают с небес на грешную землю.
Ну, а при 100 баксах за баррель в РФ появились имперские замашки и желание подмять под себя ближайшее окружение…
На примере Крыма и его жителей, мечтавших жить и умереть в России, видно реальное отношения РФ к коллаборантам — предателей нигде не уважают и тем более не ценят, их используют и затем выбрасывают на свалку истории…
Законодавчо встановлений пенсійний вік становить 65 років для чоловіків і 65 років для жінок. При наявності 35 річного стажу можливий достроковий вихід на пенсію — з 60 років. http://visti-kalush.com.ua/news/2014/12/18/10691/view
доживают, так что нам рано
этим забивать свою голову.
Да и сейчас мы не в Бельгии…