6 липня закінчився тестовий період автоматичного арешту коштів на вимогу виконавців. Спочатку до системи було підключено 7 банків. Тепер система запрацювала повноцінно. Відповідний наказ Міністерства юстиції № 1061/5 від 23 березня набув чинності.
Борги за комуналку та штрафи: повноцінно запрацювала система автоматичного арешту коштів на рахунку за борги
Що відомо
Списання коштів з банківських рахунків українців буде здійснюватися на вимогу виконавців.
Раніше це було можливо тільки при заборгованості за аліменти. Тепер гроші будуть списувати з рахунків за: несплачені штрафи; штрафи за порушення ПДР; борги за комунальні платежі, борги по аліментах.
Читайте також: Борги за комуналку та штрафи. З сьогоднішнього дня банки можуть автоматично списувати з картки борги
Уповноважені банки
- Приватбанк
- Таскомбанк
- Універсал Банк (monobank)
- Оксі банк
- банк Восток
- Індустріалбанк
- ПроКредит Банк.
Станом на 12 квітня
Читайте також: Сім банків будуть списувати борги українців автоматично
Згодом до системи автоматичного списання боргів під'єднаються всі банки.
Як уникнути списання
Клієнт повинен самостійно погасити свої фінансові заборгованості.
Це можна зробити у відділенні банку, через онлайн-банкінг або скористатися послугою сервісу «Онлайн будинок юстиції».
Читайте також: Тепер рахунки боржників можуть заарештувати автоматично. Мін'юст дозволив
Сплатити борг можна в розділі «Послуги/виконавчі провадження», за допомогою системи «Дія», через Автоматизовану систему виконавчого провадження, якщо у боржника є постанова про відкриття виконавчого провадження, яке містить ідентифікатор доступу і QR-код в лівому верхньому кутку документа.
Передісторія
Як відомо, наказ Мін`юсту набув чинності 6 квітня, але в ньому містилася норма про відстрочення на три місяці для того, щоб держоргани встигли підготуватися до введення нової системи. Три місяці минули 6 липня.
До прийняття згадуваних нормативних актів деякі банки на вимогу виконавця відмовлялися розкривати дані про номери банківських рахунків та залишок коштів на них. Свою відмову вони обґрунтовували банківською таємницею. Відтак, надавали лише загальну інформацією про наявність рахунків, повідомляли про недостатність коштів на них тощо.
Процедура автоматизованого арешту коштів боржників на банківських рахунках поширювалася виключно на боржників, які не сплачують аліменти.
У всіх інших випадках виконавці направляли вимогу про надання інформації щодо рахунків боржника та постанову про арешт коштів поштою, що потребувало значних часових і фінансових витрат. Адже боржник може відкрити рахунок в будь-якому з 73 діючих українських банків.
Наразі банки зобов’язані надавати державним та приватним виконавцям інформацію стосовно наявності та/або стану рахунків боржника. Вона обов’язково має містити номери рахунків, відкритих боржником у банку, а також суми коштів на них. Вказана інформація не становить банківську таємницю для державних та приватних виконавців.
Крім того, відтепер державні та приватні виконавці мають змогу в автоматизованому режимі направляти банкам постанови про арешт коштів будь-яких боржників, незалежно від виду заборгованості.
При цьому вся процедура відбуватиметься за допомогою автоматизованої системи виконавчого провадження без необхідності направлення паперових запитів до банків.
Коментарі - 76
Тем более, что для списания должно быть открыто исполнительное производство по этому долгу — а это далеко не рядовой случай.
Конституція України
Стаття 62.
Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
А уж физлицам то вообще можно не париться. Если, конечно, за коммуналку платишь.
А блага «цивилизованных» стран построены на грабеже колоний, а сейчас на грабеже третьего мира, к коему относимся и мы — вывозятся мозги, раб. сила, сырье, подавляются конкурентные производства, а нас еще и откровенно грабят через набсоветы.
Если твоей зарплаты хватает на еду и комуналку, то твоя работа рабская, и ты сам в этом виноват.
Завтра за холодные трубы зимой у вас спишут 100 000, а потом еще квартиру арестуют и продадут своим на «аукционе» за 20 000 грн.
Перемога!
Хотя при этом деьги есть, зарплата капает, авто заправляется, на моря заграницу ездится…
Здобулы!
Нужно не ныть, а бороться за права, а не требовать мол, сначала вы мне подайте, а потом я вам — это путь в никуда, в вечную бедность.
1. Виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) — сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Для начала нужно выиграть все суды и подтвердить обоснованность имущественных претензий, а потом в принудительном порядке снимать средства со счетов.
Пошло туда же, куда и конституция Украины?)
будет первым в очереди
на ввод ВА…
У нас сложно отстоять, когда у Вас трубы холодные зимой или наоборот — на улице -3 или 0 градусов, а вам топят во всю.
хочешь экспериментов и тебе нужно миллионов 40 людей для этого — украина, спокойные, покладистые, экспериментируй сколько тебе влезет
А у юр. лиц текущий счет отлично уходит в минус, прибыли нет и т. п.
И списуй, сколько хочешь)
вот есть у меня штраф неоплаченный, и счета в 10 банках. вопрос: в каком банке будут списыать деньги? не спишут ли сразу во всех ?:)
Вы забыли, в какой стране живете?)