Рада Євросоюзу 28 червня 2021 року дала добро на підписання угоди про спільний авіаційний простір з Україною. Про це повідомляє пресслужба Ради ЄС.
Рада ЄС схвалила угоду з Україною про «відкрите небо»
Рішення Ради
«Сьогодні Рада ЄС дала „зелене світло“ для підписання трьох сусідських угод в сфері авіації - з Україною, Вірменією і Тунісом, а також угоди про повітряний транспорт з Катаром. Ці угоди відкриють ринок повітряного транспорту і нададуть нові можливості для операторів і клієнтів, що сприяють торгівлі, туризму, інвестиціям, економічному і соціальному розвитку», — йдеться в заяві.
Згідно з повідомленням, підписання всіх чотирьох угод очікується восени 2021 року. Кожна угода після цього має бути ратифікована кожною країною-членом, ЄС і третьою стороною.
Читайте також: Відкрите небо з ЄС може запрацювати в 2021 році
Що означає рішення для України
«Угода дасть можливість нашим громадянам отримати дешеві квитки і розширити географію подорожей. Її підписання стане ще одним кроком до входження України в єдиний європейський простір», — написав президент Володимир Зеленський в твітері.
Вдячний @EUCouncil та @ 2021PortugalEU за одобрения угідь про Спільний авіаційний простір между 🇺🇦 та ЄС. Угода дасть змогу нашим громадянам отріматі дешевші квитки та розшіріті географію подорожей. Ее Підписання стані ще одним кроком до входження 🇺🇦 в єдиний європейський простір.
— Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) June 28, 2021
Передісторія
У 2013 році на Ризькому саміті Східного партнерства було підняте питання підписання договору про «відкрите небо» між Україною і ЄС.
Підписання договору обіцяли в 2014 році, але кілька разів переносили в 2015 і 2019 році. Формально — через конфлікт між Великобританією та Іспанією про статус Гібралтару.
9 квітня 2021 року Єврокомісія схвалила оновлене рішення Ради ЄС щодо «відкритого неба» з Україною.
Коментарі - 2