Центробанки Франції і Швейцарії, із залученням приватного сектора, протестують модель транскордонних платежів на основі CBDC для операцій на оптових ринках. Про це пише PaySpace Magazine з посиланням на Finextra.
Центробанки Франції і Швейцарії оцінять переваги і проблеми цифрової валюти
► Підписуйтеся на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
Суть експерименту
Проєкт, що дістав назву Юра — на честь гірського масиву, що розділяє Францію і Швейцарію, — дозволить оцінити потенційні переваги і проблеми CBDC при проведенні міжнародних платежів і використанні цифрових фінансових інструментів.
Експеримент досліджуватиме транскордонні розрахунки з цифровими версіями євро і швейцарського франка і французьким цифровим фінансовим інструментом на платформі технології розподіленого реєстру (DLT). Розрахунки по операціях будуть здійснюватися між банками, розташованими у Франції і Швейцарії.
Читайте також: Що буде з доларом, коли з'явиться його цифровий аналог
Андреа М. Махлер, член правління Швейцарського національного банку, зазначає: «Центральним банкам вкрай важливо залишатися в курсі технологічних досягнень. Швейцарський національний банк уже досліджує розрахунок по токенізованих активах із CBDC в межах проєкту Helvetia. Ми з нетерпінням чекаємо можливості розширити цей аналіз до транскордонних розрахунків, взявши участь у новій ініціативі».
Обидва центральні банки співпрацюють з BIS Innovation Hub і коаліцією партнерів на чолі з Accenture, в яку входять Credit Suisse, Natixis, R3, SIX Digital Exchange і UBS.
Раніше
Європейський центральний банк озвучив застереження, що якщо влада певних країн вирішить не вводити цифрові аналоги своїх національних валют (CBDC), такі країни можуть наштовхнутися на серйозні виклики для своїх фінансових систем і навіть позбутися певної частки фінансової незалежності.
Читайте також: Тестування юаня: Влада Пекіна роздасть цифрову валюту на $6 мільйонів
Цифрова валюта стає популярною
-
54% центробанків у світі, що брали участь в опитуванні Світового банку ще в 2019 році, на даний час вивчають питання випуску власної цифрової валюти.
-
32% поки не вивчали питання.
-
Тільки 15% після проведення досліджень ухвалили рішення не випускати CBDC.
-
Раніше «Мінфін» писав, що цифрову єну в середині літа почав тестувати центробанк Японії.
-
Президент Європейського центрального банку Крістін Лагард припустила, що цифровий євро може бути випущений вже у найближчі чотири роки.
Читайте також: Центробанки України і Швеції обговорили розвиток цифрової валюти і повноцінної фінтех-екосистеми
НБУ працює над цифровою гривнею
Як писав «Мінфін», Нацбанк України готовий випустити електронні гроші — е-гривню.
У 2018 році Нацбанк вже проводив пілотний проєкт і тестував використання електронних грошей серед своїх співробітників. Тестування базувалося на технології блокчейн та інфраструктурі платіжної системи «Простір». В обіг було випущено обмежений обсяг електронної гривні — трохи більше 5000 грн. Вся емісія е-гривні увійшла в обіг готівки поза банками.
За прогнозами регулятора, вже через 5−7 років близько 20% усіх гривень в обігу будуть повністю цифровими.
Коментарі - 3
И вместе с ним — части финансовой независимости)