Президент Володимир Зеленський ветує закон № 4651 про посилення відповідальності за недостовірне декларування. Про це повідомили в Офісі президента (ОПУ).
Зеленський ветує закон про кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях
Причина ветування
Зазначається, що депутати змінили підходи до декларування активів. Крім того, із закону прибрали покарання у вигляді ув'язнення за неподання декларації.
Згідно з повідомленням, це дозволить декларантам не зазначати у деклараціях рухоме та нерухоме майно, яким володіють чи користуються їхні родичі.
Читайте також: Податкова амністія: здаватися чи ні
«Я не допущу знищення чи послаблення електронного декларування чиновників. Підписання закону в проголосованому у Верховній Раді вигляді неможливе. Це не те, чого очікують українці, й не те, що їм обіцяв я, внісши цей законопроєкт на розгляд парламенту. Ми маємо встановити пропорційне та справедливе покарання за правопорушення, пов’язані з декларуванням», — наголосив Зеленський.
Крім того, поправками, які подали депутати, пропонується за умисне неподання декларації чиновником запровадити покарання у вигляді обмеження волі.
«Кримінальна відповідальність за неподання декларації та внесення до неї завідомо недостовірних відомостей має бути достатньо суворою та передбачати можливість призначення покарання у вигляді позбавлення волі. Корупціонери повинні понести відповідальність згідно із законом», — додав президент.
Передісторія
- 3 червня Верховна рада ухвалила законопроєкт № 4651, автором виступив президент Володимир Зеленський, про відновлення позбавлення волі за брехню в деклараціях.
-
27 жовтня 2020 року КСУ скасував статтю про покарання за недостовірне декларування та деякі повноваження НАПКА. Це поставило під загрозу відносини України з міжнародними партнерами, у тому числі безвіз з ЄС і співпраця з МВФ.
-
4 грудня Рада повернула відповідальність за брехню в деклараціях, підвищивши поріг відповідальності і замінивши позбавлення волі її обмеженням як максимальне покарання.
Читайте також: Е-декларування. Кому загрожує кримінальна відповідальність
-
26 січня 2021 року Зеленський вніс в Раду законопроєкт 4651, який повертає позбавлення волі як покарання за недостовірне декларування.
-
15 квітня Рада ухвалила законопроєкт у першому читанні.
Коментарі - 26
https://youtu.be/81XvoQlqHvM
или слуги народа настолько «отбились от президента» наворовались так что без согласия начальства родственников убрали из деклараций
или наворовавших слуг народа спасает начальство просто затягивая вообще декларирование и наказание за недостоверное декларирование
кто читал проект проясните что правильно.
Давайте тогда ПДД отменим просто потому что они запрещают езду на велосипедах от 8 до 14 лет.
Возможно и первое и второе в равной степени. Никакого критического зашквара тут нет в принципе, тем более его нет для данной партии которая клала орган Зеленского для игры на рояле на всех.
Дия.Сити — петиция против собрала 25 тысясч голосов — и что, кого из слуг это волнует? Да даже в новостях об этом ни слова.
В том что далеко не всем родственникам хочется это делать. Вот ты согласен показать в публичной декларации всё своё имущество и балансы счетов? Сомневаюсь что ответ «да».
Ну что я могу сказать: Вы, товарищ кометудима, уникал. Большинство людей не то что информацию о своих сбережениях не хочет разглашать, многие даже сумму зарплаты не говорят. Причем, так уж в очередной раз поднимается эта дурная тема выканья, подавляющее большинство выкающих как раз и не хотят.
Ну что я могу сказать, лучше всего вообще на личности не переходить. Так и карма чище и никто вашего невежества не видит. Из своей практики, обращение к незнакомым на «ты» встречаю только в сети. В подавляющем большинстве случаев это связано с невоспитанностью респондента.
А мы сейчас где?
===В подавляющем большинстве случаев это связано с невоспитанностью респондента.
Хотелось бы взглянуть на этот прибор которым Вы измерили воспитанность выкателей и невоспитанность тыкателей.
А таможню на приватизацию! Почему нет? Почему газораспределительные сети можно, а таможню нет?