Українці скептично оцінюють економічну ситуацію в країні: 60% респондентів вважають її як «дуже поганою» або «досить поганою». Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова в травні 2021 року.
60% українців вважають економічну ситуацію в країні поганою — опитування
Лише 5% оцінюють економічну ситуацію як «добру» або «дуже добру», а 32% як «непогану» і «негарну».
► Підписуйтеся на сторінку «Мінфіну» на фейсбуці:
головні фінансові новини
Динаміка оцінок
«Разом з тим, ці оцінки дещо кращі, ніж на початку цьогоріч — наприкінці січня — на початку лютого 69% опитаних оцінювали її як «дуже погану» або «досить погану», 2% — як «добру» або «дуже добру», 26% — як «непогану» і «негарну», — відзначають соціологи.
Трохи краще оцінюється опитаними рівень добробуту їхніх родин: 36% оцінюють його як «дуже» або «досить» поганий, 48% — як «непоганий» і «негарний», 14% — як «добрий» або «дуже добрий». Однак оцінка добробуту сім'ї дещо покращилася порівняно з початком року — тоді відповідні показники становили 43%, 46% і 7%.
Читайте також: Бізнес різко поліпшив очікування після скасування карантинних обмежень
Що очікують українці
Опитані українці не надто вірять у швидкі зміни в економічній сфері: тільки 12% вважають, що в найближчі 3 місяці економічний стан країни зміниться на краще, 13% сподіваються, що за цей час зміниться на краще рівень добробуту їхніх родини.
«Найчастіше найближчими місяцями громадяни очікують погіршення ситуації: 22% вважають, що в найближчі 3 місяці економічний стан країни зміниться на гірше, 18% — що за цей час зміниться на гірше рівень добробуту їхніх родин. Однак найпоширеніша думка, що ситуація за 3 місяці істотно не зміниться (відповідно 56% і 57% не очікують змін у цих сферах)», — свідчать результати опитування.
Одночасно очікування змін у короткостроковій перспективі є менш песимістичними, ніж наприкінці січня — на початку лютого цьогоріч. Тоді погіршення економічної ситуації в країні протягом найближчих 3 місяців очікували 32% опитаних, а погіршення добробуту своєї сім'ї — 24%.
Ще гірше були ці показники в грудні минулого року: погіршення економічної ситуації в країні протягом найближчих 3 місяців тоді очікували 41% опитаних, а погіршення добробуту своєї сім'ї — 32%.
Контекст
Опитування провела соціологічна служба Центру Разумкова з 21 по 26 травня 2021 року методом інтерв'ю «віч-на-віч» за місцем проживання респондентів. Опитали 2017 осіб віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької і Луганської областей, за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками.
Теоретична похибка вибірки (без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.
Коментарі - 13
https://biz.nv.ua/ukr/economics/ukrajina-naganyaye-vidstavannya-a-ekonomika-rosiji-stagnuye-eksperti-ostanni-novini-50162361.html?code=00fe84a7-e40c-4d28−8542−7c40ddd86a30
В статье набор шаблонных фраз типа «догоним и перегоним» (в стиле позднего СССР).
Ни одной цифры, ни одного факта, ни одного сравнительного анализа… (ой, о чём это я…
Статья из сериала «Дурень думкой багатіє»…
На цьому тлі Мінекономіки РФ прогнозує зростання реальних зарплат у 2021 році всього на 2%. Українські ж зарплати в реальному вимірі, тобто за вирахуванням інфляції, у 2021-ому зростуть на 8,6%. А потім, у найближчі кілька років, вони продовжать зростати в коридорі 3−4%, підрахував НБУ.
або в цьому:
Олена Меньшикова, старша директорка напряму Центральної, Східної та Південної Європи в консалтинговій компанії Korn Ferry, каже: за попередніми даними, гривневі зарплати в Україні в 2021-ому зростуть на 13−15% у всіх секторах, крім IT, де прибавка становитиме 8%, але у твердій валюті.
або в цьому:
Пандемія коронавірусу прискорила розвиток кількох галузей сучасної економіки. Серед них — сервіси доставки. І якщо в Україні обсяг ринку доставки в 2020-ому зріс, за підрахунками компанії Glovo, вшестеро−всемеро, то в Росії, за даними видання Секрет фірми, він набрав у вазі всього 47%.
І це не все. Український ринок інтернет-торгівлі, за даними групи компаній Evo, торік додав 41%, а російський, підрахували в Російській асоціації електронної комунікації, — усього 18%. А загалом український ритейл демонструє солідне зростання останні кілька років, а російський — падає.
тоді мені вас ще більше жаль, у вас величезні проблеми, швидко йдіть лік