Велика Палата Верховного Суду (ВС) повідомила, що розглянула справу за позовом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) як ліквідатора банку «Укоопспілка» до колишніх керівників цього банку. Рішення суду стало першим позитивним прецедентом в українському судочинстві на користь вкладників банків-банкрутів, пише Finbalance.
Вперше судове рішення ухвалено на користь вкладників банків-банкрутів. Відповідачі — колишні топменеджери
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
У чому полягає питання
Суть позову — відшкодування колишніми керівниками банку шкоди, заподіяної вкладникам.
Суть судового рішення — Велика Палата Верховного Суду повністю задовольнила позов Фонду гарантування та ухвалила стягнути з колишніх керівників банку «Укоопспілка» солідарно майже 77 млн грн. Як зазначено у заяві ВС, «Велика Палата врахувала їхній обов`язок діяти якнайкраще в інтересах банку, тобто всіх його акціонерів та клієнтів».
Серед відповідачів значилися колишні члени правління та наглядової ради банку.
Північний апеляційний госпсуд 13 травня 2015 року відмовився задовольнити апеляційну скаргу ФГВФО та залишив без змін рішення Госпсуду м. Києва від 20.12.18, яким Фонду було відмовлено в задоволенні позову до пов’язаних осіб банку «Укоопспілка» про стягнення 76,93 млн грн заподіяної шкоди.
Читайте також: Банкам-банкрутам повернули в квітні 41 мільйон (інфографіка)
Передісторія
У цій справі мало неабияке значення, що ліквідація банку не є перешкодою для розгляду судом вимог Фонду до колишніх керівників банку, адже, за заявою ВС, «Закон України „Про систему гарантування вкладів фізичних осіб“ передбачив можливість розподілу належних банку коштів між кредиторами самим Фондом відповідно до визначеної законом черговості».
Так, у січні цьогоріч Верховний Суд відкрив касаційне провадження за касаційною скаргою Фонду гарантування вкладів на ухвалу Госпсуду м. Києва від
Проте вже у лютому Верховний Суд зупинив розгляд цієї справи, пов’язавши її рішення із закінченням перегляду Великою Палатою справи до екскерівників банку «Укоопспілка».
Крім того, на судове рішення чекають позови Фонду гарантування до таких банків-банкрутів:
- банк «Траст» — у сумі 395 млн грн;
- банк «Даніель» — у сумі 1,13 млрд грн;
- Західінкомбанку — у сумі 123,3 млн грн;
- банку «Стандарт» — у сумі 764 млн грн;
- банку «Тавріка» — у сумі 2,68 млрд грн;
- банку «Золоті ворота» — у сумі 563,2 млн грн;
- Легбанку — у сумі 412,2 млн грн;
- Дельта-Банку — у сумі 19,83 млрд грн;
- Імексбанку — у сумі 18,98 млрд грн;
- банку «Надра» — у сумі 10 млрд грн;
- банку «Форум» — у сумі 1,99 млрд грн;
- банку «Київська Русь» — у сумі 1,67 млрд грн;
- Кредитпромбанку — у сумі 532,9 млн грн.
Коментарі - 15
Даже если эти топ-менеджеры сейчас официально и работают, то чтобы взыскать с них указаную сумму нужно тысячи лет. Хотя понятно, что окажется, что они безработные или на минималке, и иммущества нет. Т.е. всё как обычно: и овцы рады и волки сыты.
что-то ещё будет …
И надо было ради этого ограничивать гражданские права, заставляя граждан, как воров и бандитов, сдавать отпечатки пальцев?
Вопрос риторический.
«Украинцы в мае забронировали наибольшее количество авиабилетов за год»
https://minfin.com.ua/2021/05/28/65468742/
Результат известен.