21 травня в Києві відбулася церемонія FinAwards 2021. Перемогу у номінації «Найкращий банк для малого і середнього бізнесу» здобув Приватбанк.
FinAwards 2021: Який банк є найкращим для МСБ і чому
Друге місце посів ще один державний банк — Ощадбанк. На третій сходинці опинився — ПУМБ.
До п’ятірки банків, що пропонують найкращі програми для малого і середнього бізнесу, потрапили також Райффайзен Банк Аваль і Альфа-Банк.
Чому переміг Приватбанк
Переможець у номінації Приватбанк пропонує клієнтам МСБ обслуговування на наступних умовах:
- щомісячна плата за РКО для ФОП — 100 грн;
- щомісячна плата для юридичних осіб, які належать до МСБ, — 150 грн;
- плата за платіж — 3 грн;
- Комісія за зняття готівки — 1%.
«Стати першими нам допомогла велика кількість клієнтів. Приватбанк обирають, тому, що у нас дуже багато сервісів і ми можемо швидко реагувати на потреби клієнтів. У нас великий контакт-центр, ми чуємо кожного клієнта й одразу намагаємося вирішити проблеми, з якими вони звертаються», — переконаний керівник дирекції по роботі з бізнес-клієнтами ПриватБанку Євген Заіграєв.
Він також зауважив, що великим попитом серед клієнтів користується державна програма «5−7−9».
«ПриватБанк видає 33% усіх кредитів за програмою «5−7−9%», тобто кожен третій кредит. Сума середнього кредиту невелика — близько 360 тис. грн. Це означає, що фінансування отримують дійсно підприємці, ФОПи. Крім того, популярною стала програма державних гарантій, яка дає можливість клієнтам отримати більшу суму без застави. Ми брали участь в залученні цих гарантій і роздали свій ліміт за 2 місяці. Зараз хочемо отримати від уряду додаткові гарантії», — розповів Євген Заіграєв.
Експерт поділився планами по реалізації амбітних цілей. Зокрема, банк планує розвивати фінансовий лізинг. Зараз Приватбанк новачок на цьому ринку, але вже невдовзі планує потрапити до трійки лідерів.
Як оцінювали банки
У номінації брали участь банки, які надають комплексне банківське обслуговування для клієнтів малого та середнього бізнесу (в т.ч. ФОП).
Зокрема, журі оцінювало такі послуги, як розрахунково-касове обслуговування, кредитування на розвиток бізнесу, можливість використання дистанційних систем управління рахунками для ведення підприємницької діяльності.
Хто визначав переможців
Переможців обирали за допомогою голосування на сайті премії, незалежної експертизи і голосування журі конкурсу.
В експертне журі увійшли генеральний директор Національної асоціації страховиків України Деніс Ястреб, заступник директора з питань торгівлі цінними паперами Dragon Capital Сергій Фурса, президент Українського товариства фінансових аналітиків Юрій Прозоров, Виконавчий директор асоціації НАБУ Олена Коробкова, президент Української асоціації платіжних систем (UAPS) Антоніна Мурашко, президент асоціації ВАФК Алла Сав’юк, фінансовий директор рейтингового агентства IBI-Rating Олександр Калашніков та інші.
Про премію
Під час премії FinAwards було визначено переможців у 21 номінації та вручено 3 спеціальні премії. Участь у конкурсі брали 29 банків, 31 мікрофінансова компанія та 15 страхових компаній.
Премію FinAwards заснували сайти Minfin.com.ua і Finance.ua. Організатором конкурсу виступає BankOnline.
Генеральний партнер премії — компанія CCLoan, а IT партнер — EasyPay.
Медіа-партнерами премії стали PaySpaceMagazine, ФУЕТЕ, Ukrainian Fintech Hub, 33й канал.
Коментарі - 2
Муж — беспроцентный кредит
Жена — аккредитив
Дети — не ликвидные активы
Теща — долги прошлых лет
Тесть — револьверный кредит
Любовница — внебюджетный фонд
Жизнь — амортизация
Родители — налоговые льготы
https://minfin.com.ua/blogs/bonv/126467/