Національний банк підписав Меморандум з міжнародними платіжними системами Visa та Mastercard. Документ передбачає поступове зниження комісії інтерчейндж, які банки сплачують один одному при розрахунках клієнтів у торгових мережах. Про це йдеться у повідомленні НБУ.
Офіційно: НБУ домовився з Visa та Mastercard про зниження міжбанківських комісій
Компроміс
«Досягнутий компроміс ми вважаємо збалансованим і виваженим. Таке рішення сприятиме зниженню вартості безготівкових операцій та захисту інтересів українців — користувачів платіжних карток, а також — розвитку конкуренції та розширенню можливостей для появи на платіжному ринку нових інструментів безготівкових розрахунків», — заявив заступник Голови Нацбанку Олексій Шабан.
Читайте також: Еквайринг та інтерчейндж. Приватбанк може відключити українцям безкоштовний Apple Pay і грейс-період
Передісторія
Раніше компанії Visa та Mastercard звернулися до Антимонопольного комітету України із заявою щодо надання дозволу на узгоджені дії.
Читайте також: АМКУ виступив проти законодавчого регулювання інтерчейнджу
Після отримання такого дозволу вони розпочнуть поступове зниження граничних розмірів ставок комісії інтерчейндж, зокрема комісії мають становити:
з 01.07.2021 — не більше 1,20%;з 01.07.2022 — не більше 1,00%;з 01.07.2023 — не більше 0,90%.
Як писав «Мінфін», Національний банк України і народний депутат Ольга Василевська-Смаглюк закликали парламент відмовитися від включення в текст законопроєкту про платіжні послуги (№ 4364) під час його підготовки до другого читання норм про законодавче обмеження граничного розміру комісії інтерчейндж.
Депутати ініціювали зниження комісії за послуги банку-еквайєра — з 1,6−2% до 0,5−1,4%, і комісії інтерчейндж для банку-емітента, що входить до неї, — до 0,3−0,9%.
2 квітня 2021 року три банки, які працюють в сфері еквайрингу — Ощадбанк, Приватбанк та Райффайзен Банк Аваль звернулися до парламенту, НБУ, Кабміну і бізнесу зі спільною заявою. Банки заявляють, що знизять комісію інтерчейндж до 2023 року.
Читайте також: Профільний комітет ВР підтримав обмеження комісій еквайрингу, але з нарахуванням клієнтам знижки 1%
Що таке еквайринг та інтерчейндж
Еквайринг — це можливість для торгового підприємства приймати безготівкову оплату за товари і послуги пластиковими картками.
Комісія інтерчейндж установлюється платіжною системою. Цю комісію сплачує банк, який обслуговує pos-термінал торговця на користь банка, який випустив картку.
Еквайрингова комісія — плата торговців банкам за обробку платежів та обслуговування встановлених pos-терміналів. Комісія інтерчейндж є однією зі складових еквайрингової комісії.
Коментарі - 15
Тепер подивимось як магазини будуть знижувати ціни для покупців, як вони обіцяли :)
колоссальное снижение будет
А банки в ответ — порежут кешбеки. В итоге — пострадают покупатели и только покупатели :)
Экономику-то практически добили.
Мы, например, будем вынуждены с 1.07 серьёзно изменить наши кешбэки (
Спасибо розетке, зато теперь вы сможете разместить свою рекламу где-нибудь еще.
Мы, например, будем вынуждены с 1.07 серьёзно изменить наши кешбэки (Подробнее об изменениях мы объявим уже в июне.
Поздравляю крупных торговцев с победой и желаю больше лояльных, постоянных клиентов. Надеюсь экономия, полученная от снижения ставок эквайринга, поможет крупному бизнесу больше средств направлять на стимулирование покупателей.
P. S. Итоги этого батла сильно мне напоминают анекдот про двух ковбоев (