Міністерство фінансів США виключило Швейцарію із «чорного списку» валютних маніпуляторів. Про це повідомляє портал «Швейцарія ділова».
США прибрали Швейцарію зі списку валютних маніпуляторів
► Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
Причини рішення
Штати не змогли довести, що Конфедерація якимось чином має переваги в міжнародній торгівлі за рахунок втручання в процеси на валютному ринку.
Згідно із заявою Міністерства фінансів США, немає жодних доказів того, що Конфедерація якимось чином перешкоджає коригуванню платіжного балансу або має несправедливі конкурентні переваги в міжнародній торгівлі.
Сам Національний банк Швейцарії відкидає звинувачення США у валютних маніпуляціях. Для того, щоб вважатися валютним маніпулятором, країна повинна певною мірою втручатися в процеси на валютному ринку і мати великий профіцит експорту в США.
Читайте також: США назвали Швейцарію і В'єтнам валютними маніпуляторами
Хто ще в списку
У 2019 році, в розпал торгової війни, США визнали валютним маніпулятором Китай — це був перший подібний випадок з 1994 року. Але в січні 2020 року з Пекіна зняли цей статус.
У списку також залишаються Тайвань і В'єтнам. «Міністерство фінансів постійно працює над протидією спроб іноземних економік штучно маніпулювати вартістю своїх нацвалют, що ставить американських працівників у несправедливе, невигідне становище», — заявила глава відомства Джанет Єллен.
Крім того, Мінфін зберіг у списку країн «під наглядом» (до них у США також є претензії у зв'язку з їх валютною і торговою політикою) Китай, Японію, Південну Корею, Німеччину, Італію, Індію, Сингапур, Малайзію і Таїланд, а також додав у нього ще дві країни — Ірландію і Мексику.
Валютний аукціон на «Мінфіні»
Контекст
У грудні 2020 року, тобто ще за адміністрації президента Дональда Трампа, США внесли Швейцарію до переліку можливих валютних маніпуляторів. Тепер же, як виявилося, Штати не знайшли жодних доказів валютних маніпуляцій з боку Конфедерації.
Нагадаємо, що кожні півроку США проводить перевірку 20-ти головних торгових партнерів на предмет валютних маніпуляцій. Для Конфедерації потрапляти до списку не вперше: Конфедерація перебувала в ньому з 2016-го по 2019 рік.
Віднесення країн до категорії валютних маніпуляторів багато в чому є символічним кроком. Закон США вимагає, щоб Мінфін почав двосторонні консультації з такими державами, але не накладає негайних штрафів.
Коментарі