При негативному сценарії розвитку економіки девальвація гривні до долара США може становити 29% протягом трирічного прогнозного періоду, найбільше у перший рік — на 16%. Про це йдеться у підходах до стрес-тестування банків у 2021 році, якs опeблікував НБУ.
НБУ спрогнозував, на скільки може девальвувати гривня
Як зазначили в Нацбанку, несприятливий сценарій розроблено таким чином, щоб він був співставний із сценаріями провідних центральних банків.
Підписуйтеся на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Негативний сценарій
Зниження на одне стандартне відхилення реального ВВП в 2021 порівняно з базовим сценарієм.
-
Отже ВВП знижується на 2.2% у перший рік, на 1.7% у другий рік, а потім поступово відновлюється.
Читайте також:Зростання ВВП України в 2021 році сповільниться на 4,1−4,7% при інфляції 7,7−8% — прогноз експертів
-
Девальвація гривні до долара США — 29% протягом трирічного прогнозного періоду, найбільше у перший рік — на 16%.
-
Інфляція зростатиме помірно через зменшення економічної активності та зниження сукупного попиту.
-
Важливим чинником стресу у несприятливому сценарії є зростання фіскальних ризиків та відповідно дохідності за державними цінними паперами.
Нагадаємо
У 2020 році ВВП України впав на 4% при інфляції 5% і середньорічному курсі 26,96 грн/$1 і позитивному балансі поточного рахунку $6,6 млрд. Курс на кінець року становив 28,27 грн/$1.
Читайте також: 2021 рік: чи буде долар за 30
Що прогнозують експерти
Керівник Центру макроекономічного моделювання КШЕ Юрій Шоломицький очікує зростання ВВП України в 2021 році на 4,7%, а в наступні два роки — на 2,7% і 3,7% відповідно.
Згідно із базовим сценарієм прогнозу КШЕ, інфляція в поточному році складе 7,7%, а в наступні роки цей показник буде утримуватися в межах 5%.
Читайте також: МВФ поліпшив прогноз для світової економіки і для України
Щодо курсових очікувань, то Шоломицький оприлюднив прогноз курсу гривні в 28,9 грн/$1 наприкінці 2021 року, до чого призведе девальвація в другому півріччі. Надалі гривня буде знецінюватися приблизно на 4% на рік, прогнозує КШЕ.
Таким чином, наприкінці 2022 року обмінний курс очікується на рівні 30 грн/$1 і 31 грн/$1 в 2023 році, свідчать матеріали прогнозу КШЕ.
Інвесткомпанія Concorde Capital очікує зростання економіки України в 2021 році на 4,1% при інфляції 8% і середньорічний курс 27,6 грн/$1.
Коментарі - 9
размер — скорее проблема. Чем больше страна, тем сложнее ее контролировать — реформа децентрализации как раз-таки эту проблему может решить
Кажется, они к своим выкладкам нолик дописать забыли)
І я практично впевнений, що наступний обвал на 100% почнеться, коли орки все-таки почнуть наступ на Україну і вкрадуть ще більше землі і областей… Це могло бути навіть цієї весни, але поки що пронесло.
Зараз таке вже не прокатить і вони лише як гопник з відстані можуть вимахуватись, бо у випадку повноційної відкритої війни нам буде дуже боляче, але россія перестане існувати взагалі.
Которые они не могут напечатать.
И «орки», а так же тролли, эльфы, гномы и прочие кикиморы будут ни при чем.