Банки із західним капіталом, що працюють в Україні, не знають, куди подіти залучену валюту — вони обмежені у купівлі ОВДП через ліміти країн. Таку думку висловили аналітики ICU, відповідаючи на запитання «Мінфіну» в ході презентації свого макропрогнозу.
«Західні» банки могли б купувати більше валютних ОВДП — аналітики ICU
►Підписуйтеся на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
Валюта є, але не для Мінфіну
З одного боку, у вітчизняних банків — надлишок валюти і вони змушені вводити комісії за обслуговування валютних рахунків. З іншого боку, на думку аналітиків ICU, у Мінфіну можуть бути проблеми з виконанням плану залучень саме по валюті.
«Банки із західним капіталом, які накопичили багато валюти, не можуть більше інвестувати в купівлю ОВДП через наявність лімітів на такі операції», — вважає Михайло Демків, банківський аналітик ICU. За його словами, в балансах таких банків можна знайти екзотичні низькодохідні облігації, але країн з інвестиційним рейтингом — «AAA».
Нестиковочка, одначе
Відзначимо, що недавно Олександр Писарук, голова правління Райффайзен Банку Аваль, в інтерв'ю «Мінфіну» повідомив, що банки із задоволенням інвестували б валютну ліквідність в українські єврооблігації, якби НБУ дозволив їх купівлю.
Читайте також: Олександр Писарук: «Найбільш жорсткий банк в плані фінмоніторингу — це саме Райффайзен»
ОВДП на балансах інобанків — гривневі
Станом на 1 березня майже весь портфель ОВДП Райфу у сумі 11,4 млрд грн номіновано у гривні. Аналогічна ситуація — із Сітібанком.
І лише в ОТП Банку з портфеля в 7 млрд грн еквівалент близько 2 млрд грн номіновано в інвалюті.
«Зараз дохідність валютних ОВДП 3−4% річних, якби Мінфін підвищив її до 5−6% річних, то вишикувалася б черга, — вважає Тарас Котович, старший фінансовий аналітик групи ICU. — Але, мабуть, заради тих обсягів, які можуть запропонувати банки, відомство не готове йти на таке».
Коментарі - 5
https://www.unn.com.ua/uk/news/1926841-transh-mvf-dosi-potriben-danilishin-kazhe-vipusk-yevrobondiv-pokrivaye-lishe-19-planu-zovnishnikh-zapozichen
Про це йдеться в повідомленні компанії, передають Українські Новини.
У компанії зазначили, що хоча відсоток за євробондами України дуже високий, вони вважають позитивом можливість виходу України на міжнародні ринки капіталу, незважаючи на заморожування співпраці з МВФ.
На думку Андрія Приходька, аналітика Millstone&Co, рівень золотовалютних резервів України на рівні 27 млрд доларів залишається комфортним для економіки.
Водночас в міжнародній інвестиційній компанії вказали: ставка за євробондами України залишається дуже високою — 6,875%.
Для порівняння, Вірменія на тлі загострення в Карабасі розмістила євробонди під 3,875% - тобто на 3 п.п. дешевше.
При цьому кредитний рейтинг Вірменії не набагато вище: B + (Fitch), проти B (Fitch) України.
Ребята нам скоро *** !!!