Мільярдер і генеральний директор Tesla Маск заявив про $100 млн призового фонду винахіднику, який знайде спосіб боротьби з глобальним потеплінням і дасть можливість економічно вигідно перетворювати вуглекислий газ на паливо. Про це пише Reuters.
Ілон Маск вручить $100 мільйонів тому, хто знайде спосіб боротьби з глобальним потеплінням
Деталі пропозиції
Підприємець-мільярдер Маск в четвер, 22 квітня, запропонував винахідникам $100 млн призових грошей на розробку способів боротьби з глобальним потеплінням шляхом економічно вигідного викачування вуглекислого газу з атмосфери або океану. При цьому винахідник підкреслив, що відкритий і для збільшення згодом розміру призу.
«Зараз у нас тільки одна планета. Навіть якщо існує 0,1% шансу на катастрофу — навіщо ризикувати?» — Ілон Маск
Технологія скачування вуглецю може мати вирішальне значення для досягнення рівня нульових викидів до 2050 року.
Конкурс триватиме чотири роки й остаточно завершиться до Дня Землі 2025 року.
Оголошений приз називають «найбільш заохочувальним в історії».
Читайте також: Улюблений Dogecoin Ілона Маска за 6 днів впав на 40%
Контекст
Програма Маска XPRIZE Carbon Removal за $100 млн спрямована на пошук життєздатного рішення для щорічного видалення 1000 тонн з атмосфери з потенціалом значного збільшення.
Претенденти повинні мати план з уловлювання вуглецю як мінімум на 100 років.
Організатори заявили, що отримають відгуки до середини травня і перетворять рекомендації на правила.
Уловлювання та зберігання вуглецю зумовлюють зростаючий інтерес, оскільки потепління клімату призвело до танення льодовиків, посилення тропічних штормів і «затоплення сонячним днем» дедалі більшого числа прибережних районів. Поки країни працюють над скороченням викидів, учені говорять, що технологія видалення вуглецю також матиме вирішальне значення для досягнення мети звести викиди до нуля до 2050 року.
«Необхідно вирішити як вартість, так і масштабованість. Чи буде достатньо вуглецю, щоб відігравати певну роль, і чи можемо ми дозволити собі це як цивілізація? Це дві речі, які мають значення», — сказав Маск.
Читайте також: Як стан Ілона Маска збільшилася на 500% за рік
Проєкти з уловлювання вуглецю вже дістали підтримку стартапів Кремнієвої долини, державних чиновників, стурбованих повільними темпами скорочення викидів, а також джерел викидів, у тому числі нафтових компаній, що прагнуть компенсувати свій вплив на клімат.
Коротко
Є безліч стартапів Кремнієвої долини, які конкурують у цьому питанні. За даними PitchBook, у минулому році компанії з видалення вуглецю, підтримувані венчурним капіталом, залучили $336,5 млн.
У понеділок, 19 квітня, XPRIZE оголосив двох переможців окремого призу в розмірі $20 млн за розробку технологій додавання викидів електростанцій у бетон. Одним з них стала компанія CarbonCure Technologies, що базується в Канаді і підтримується окремими фондами Білла Гейтса, Amazon.com Inc (AMZN.O) та ін.
Хочете знати про фінанси та інвестиції більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі.
Коментарі - 8
Дружина «слуги народу» Юзіка купила авто Toyota Land Cruiser за 2 млн гривень в 2020
https://ukranews.com/ua/news/771738-druzhyna-yuriya-yuzika-koryavchenkova-otrymala-ponad-3-mln-gryven-dohodiv-za-2020-rik
надо было слугам не отшивать фольксваген с их производством хороших автомобилей в Украине, туарег и каен лучше круизера.
Никогда такого небыло и НИКОГДА туарег и каен НЕ БУДУТ лучше круизера!!! НИКОГДА!!!
Тойота Лендкрузер — самый надёжный авто всех времён и народов!
Потепление — это глобальный, природный процесс. И человечество тут бессильно.