Отримавши 150 років позбавлення волі за створення найбільшої в історії США фінансової піраміди Бернард Медофф помер у в'язниці у віці 82 років. Про це повідомляє Associated Press.
У США помер автор найбільшої фінансової піраміди
Що відомо про Медоффа
Останні роки життя Медофф провів в одній з в'язниць Північної Кароліни. У 2020 році адвокати через суд намагалися домогтися звільнення Медоффа в умовах пандемії. У клопотанні вони вказали його хронічні захворювання, в тому числі хворобу нирок на останній стадії. Суд їм відмовив.
Як створювалася піраміда
У 22 роки Бернард Медофф заснував інвестиційну компанію Bernard L. Madoff Investment Securities. Наступні 50 років він був відомий на Уолл-стріт як великий фінансовий менеджер і новатор в світі інвестицій, пише РБК.
Ця репутація дозволила йому займати посаду голови ради директорів фондової біржі NASDAQ з 1990 по 1993 рік.
Читайте також: Українці «подарували» організаторам фінансових пірамід понад $ 1 млрд
Клієнтами Madoff Investment були банки, благодійні організації, хедж-фонди і відомі приватні особи.
Крах настав під час фінансової кризи в 2008 році, коли кілька великих інвесторів захотіли повернути вкладені кошти. Тоді його схема була розкрита.
Масштаби афери виявилися колосальними — 37 тис. інвесторів з 136 країн втратили близько $65 млрд.
Медофф використовував класичну «схему Понці», коли гроші пускалися не в оборот, а перераховувалися на банківські рахунки. Згодом вони використовувалися для виплат старим клієнтам за рахунок залучення нових.
Читайте також: Постраждалі від фінансової піраміди Понці в США отримали близько $ 1 мільярда
У березні 2009 року Медофф визнав себе винним в шахрайстві, відмиванні грошей. Суд Нью-Йорка засудив його до 150 років в'язниці.
У суді і в більш пізніх інтерв'ю з в'язниці він наполягав на тому, що багато років вів справжній інвестиційний бізнес, перш ніж виявив, що не може постійно підтримувати високий прибуток, на який розраховували його клієнти. Разом з ним отримали терміни його брат Пітер — десять років позбавлення волі, а також кілька співробітників компанії.
Читайте також: Навіть МММ не навчив. Чому люди все ще вкладають гроші в піраміди
Всього за рішенням суду Медофф був зобов'язаний повернути постраждалим клієнтам близько $17 млрд. Після взяття під варту голови Bernard L. Madoff Investment Securities ошукані вкладники змогли отримати назад тільки близько $14,2 млрд.
Коментарі - 8
Прям как наши с ОВГЗ — за счёт привлечения новых займов погашаются старые займы.
И пытаются всех убедить, что это — НЕ «пирамида"(финансовая).