Нині на Піднебесну припадає понад 75% майнінгу біткоїнів у всьому світі, повідомляє BBC із посиланням на дослідження вчених з Університету Китайської академії наук, Університету Цінхуа, Корнельського університету і Університету Суррея.
Видобуток біткоїнів у Китаї може поставити під загрозу екополітику країни — дослідження
Що це означає для Китаю
Пов'язаний з викидами вуглецю видобуток біткоїнів може поставити під загрозу екополітику країни в цілому і мету Китаю щодо скорочення викидів зокрема, пише Forbes.ua.
Китай планує до 2060 року досягти нульового рівня викидів вуглецю.
Проте деякі сільські райони в Піднебесній популярні серед майнерів біткоїнів. Це пояснюється в основному низькими цінами на електроенергію й неосвоєними землями для розміщення серверів.
Одним із регіонів, який вже заборонив майнінг криптовалют, є Внутрішня Монголія, автономний регіон на півночі Китаю. Регіон хоче стримати зростання споживання енергії приблизно до 1,9% у 2021 році.
► Підписуйтеся на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
Викиди, повʼязані з видобутком біткоїнів, у Китаї вже перевищують загальні викиди в Чехії та Катарі в 2016 році. До 2024 року обсяг операцій з біткоїнами в Китаї перевищить загальне енергоспоживання Італії і Саудівської Аравії, разом узятих.
Контекст
Криптовалюта різко зросла під час пандемії. Вартість біткоїна підвищилася з $7000 в квітні минулого року до $60 000 у березні.
За даними Coindesk, на момент публікації ціна біткоїна становила $59 700.
Зростанню цін сприяв прихід компаній і великих інвесторів. Так, Tesla придбала біткоїнів на $1,5 млрд і дозволила їх приймати як форму оплати за автомобілі. Також активно купує цю криптовалюту розробник програмного забезпечення MicroStrategy, який уже володіє 91 006 біткоїнами, що за поточним курсом коштують понад $4,4 млрд. Компанія Square придбала біткоїнів на суму $220 млн, перевівши в криптовалюту близько 5% своїх активів.
Коментарі - 12
Люди думают, что время — деньги. Майнер знает это:)))).
А чтобы стать богатым, ему нужно заняться чем-то еще:)))).