Правління Нацбанку внесло зміни в правила зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, спростивши для виконавців процедуру виявлення рахунків боржника, отримання інформації про наявні на них суми грошей і відкрило шлях для автоматичного списання коштів. Про це пише ligazakon.net.
Нацбанк зняв для виконавців банківську таємницю з рахунків боржників
Що змінив Нацбанк
Згідно з постановою НБУ № 18 від 12 лютого, інформація, яку банк зобов'язаний надати органам державної виконавчої служби або приватним виконавцям про наявність і/або стан рахунків боржника, повинна містити номери рахунків, відкритих боржником в банку, а також суми коштів, які є на таких рахунках.
Читайте також: Банківська таємниця: Кому фінансисти розповідають секрети клієнтів
Що це дасть виконавцям
Така новація значно спростить виконавцям процес пошуку і арешту рахунків і списання коштів з них в рахунок боргу.
Раніше банки не повідомляли інформацію про номери рахунків і розмірі залишків на них, обґрунтовуючи це банківською таємницею.
Тепер виконавець вже з самого початку отримає інформацію про суми коштів, наявних на рахунках боржника, адже банківська установа вже не зможе посилатися на банківську таємницю.
Читайте також: Нові правила фінмоніторингу: За що банки будуть блокувати рахунки і «стукати» на клієнтів
Нагадаємо
Раніше «Мінфін» писав, що в лютому 2020 року Національний банк привів вимоги розкриття банківської таємниці у відповідність з нормами закону, прийнятого 31 жовтня 2019 року.
Верховна рада 31 жовтня 2019 року внесла зміни в деякі законодавчі акти щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за придбання таких активів.
Цим законом були внесені зміни до статті 62 закону «Про банки і банківську діяльність», які передбачають спрощення порядку розкриття банками інформації, яка містить банківську таємницю.
Розбір закону: За що банки блокуватимуть рахунки (відео)
Державні органи можуть отримати за письмовим запитом без рішення суду доступ до інформації про операції за рахунками осіб, включаючи інформацію про контрагентів, навіть, якщо їх рахунки, відкриті в інших банках.
Список структур, що мають доступ до банківської таємниці
-
Органи прокуратури, СБУ, Державне бюро розслідувань, Нацполіція, НАБУ, Антимонопольний комітет;
-
Державна податкова служба;
-
Держфінмоніторинг;
-
Органи державної виконавчої служби, приватні виконавці на їх письмову вимогу з питань виконання рішень судів та рішень, що підлягають примусовому виконанню;
-
Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку.
-
Інший банк — у випадках, передбачених законом «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення»;
-
АРМА (Агентство з розшуку та менеджменту активів).
-
Влада інших країн, якщо вона буде розшукувати в Україні людей або компанії, які допомагають їх резидентам приховувати від оподаткування доходи.
-
НАПК з антикорупційного законодавства.
Коментарі - 27
Может теперь передумают комментаторы.
Сплошное лицемерие.
P.S. Да, по погашенному еще в 2016-ом году кредиту в «михайловском» — мошенники наяривают до сих пор. Очевидно, решили что если я погасил кредит, то и его клон я тоже погашу.
Уходим оффлайн
Точнее деградация.
Как у Эуропе!