Нацкомісія з тарифів (НКРЕКП) на засіданні 7 квітня затвердила річний газовий продукт — з 1 травня його введуть за замовчуванням для усіх споживачів до 30 квітня. Про це повідомила пресслужба регулятора.
Нацкомісія ввела річні тарифи на газ. Як зміняться ціни з травня
На що впливатиме рішення
Рішення убезпечить побутових споживачів від цінових коливань на ринку природного газу.
Протягом року вони матимуть змогу споживати природний газ за фіксованою ціною, яка буде пропонуватися постачальниками та діятиме у період з 1 травня поточного року по 30 квітня наступного року.
Водночас, кажуть у Нацкомісії, постачальники природного газу матимуть можливість пропонувати інші комерційні пропозиції для споживання побутовим споживачам.
«З 1 травня поточного року за замовчуванням буде введена річна ціна газу для всіх побутових споживачів. Це позбавить їх турбулентності щодо цінових коливань. При цьому процедура зміни постачальника залишається простою і відкритою, також передбачається можливість для споживача змінювати річний продукт на будь-який інший, що буде пропонуватися постачальником», — наголосив під час засідання голова НКРЕКП Валерій Тарасюк.
Читайте також: Зміна постачальника газу. Як не втратити субсидію
Вимоги до постачальників
Постачальники природного газу для побутових споживачів повинні провести розрахунки та оприлюднити до 25 квітня 2021 року на власних вебсайтах ціни на природний газ, який постачатиметься в рамках базової річної пропозиції.
Якими можуть бути ціни на газ
«Я так само не хочу кожен місяць мати стрес від того, буде ціна 12 грн, 15 грн, чи 20 грн. Тому ми запроваджуємо річний продукт», — заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, коментуючи зміни на ринку газу для населення, пише ВВС.
Він пояснив, що ціна газу буде «середньою» і визначатиметься постачальниками газу на основі форвардних контрактів, тобто контрактів, укладених наперед.
«Згідно з форвардними контрактами, постачальники газу бачать, якою буде середня ціна по року. Це дає можливість згладжувати зимові найдорожчі піки», — пояснив прем'єр.
Зазвичай по завершенні опалювального сезону ціни на газ, як і попит на нього, падають. Але, як каже прем'єр, «по дві тисячі гривень газ влітку не буде». Тож вже очевидно, що літнім падінням цін на паливо навряд чи вдасться скористатися.
Валентин Землянський з Української енергетичної асоціації також вважає, що «такий очікуваний „низький сезон“ на газовому ринку обіцяє бути не таким вже й низьким».
«Традиційно на європейському (а тепер вже і українському) ринках ціна на газ знижується після закінчення опалювального сезону. Поки ж поточні тренди на біржах і прогнози аналітиків говорять про збереження на досить високому рівні цін на газ у квітні-вересні поточного року», — вважає експерт.
Він прогнозує, що у контрактах з 1 травня українці побачать ціни «на рівні 8 і більше гривень за кубометр».
Це значно більше, ніж 6,99 грн за куб, якими із лютого до січня уряд обмежив постачальників газу.
Коментарі - 19
Як економіка падає то це коронавірус, а як зарплати непомірно піднімати і премії бєшені виписувати, то інакше в часи пандемії не можна. Клоуни.
Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/economics/finance/premiji-nkrekp-chinovniki-vipisali-sobi-premiji-v-rozmiri-do-250-tisyach-griven-novini-ukrajina-11380150.html
Возможно в марте ваша знакомая устроила большую стирку да ещё
и отопление врубила по полной…
Замісник міністра соціальної політики Віталій Музиченко зазначив, що уряд розглядає боротьбу з бідністю як основне завдання.
«За результатами першого півріччя 2020 року рівень бідності за абсолютним критерієм (витрати, нижчим за фактичний прожитковий мінімум) серед працюючого населення становить 42,4%. тобто така частка працездатного населення не могла забезпечити гідне життя собі і своїй родині «, — йдеться в повідомленні.
При цьому завідуюча сектором досліджень рівня життя населення Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України Людмила Черенько зазначила, що у 2021 році не очікується поліпшення ситуації.
Проблема в том что каждый новый политикан идет на выбору с обещаниями понизить цены на газ и т. д., а не создать механизмы повышения качества жизни и доходов, качества образования.
Вряд ли жители Германии будут реагировать на цены на масло или на точно в структуре их расходов цены на коммуналку выросли на 0.5%. и перекрывать из-за этого федеральные трассы, создавать в соц. сетях тысячу мемов и перепостов по ценам на растительное масло.
«Я так же не хочу каждый месяц иметь стресс от того, будет цена 12 грн, 15 грн, или 20 грн. Поэтому мы вводим годовой продукт»
Поэтому мы вводим годовой продукт, который будет 50 грн. и точка!
«Я вот думаю пора «стучать» на соседей, ну как в Европе…»
У нас ещё не Европа — не поможет…
Будете платить по показаниям общедомового узла учёта газа, показания которого делят исключительно на количество зарегистрированных в доме жильцов…
И никак иначе…
Устанавливать газовый счётчик за личные средства в квартире многоквартирного дома + оплачивать ещё и стоимость отфонарного проекта — не рентабельно.
Срок окупаемости больше срока поверки (8лет), а если ещё и поверку сделают платную — то зачем такое счастье нужно.
Проще выписать всех куда-нибудь в частный сектор, который у вас и так есть,
и оставить зарегистрированным одного-единственного ответственного квартиросъемщика…