У 2020 році чистий відтік прямих іноземних інвестицій Україну склав $868,2 млн порівняно з їх чистим припливом у $5,86 млрд у 2019 році. Про це йдеться у даних НБУ.
Україна залучає усе менше прямих іноземних інвестицій. Відтік склав $868,2 мільйона
Цікаві цифри
Як зазначає регулятор, відтік ПІІ з України спостерігається вперше з 2015 року, коли він склав $458 млн.
Після цього спостерігався приплив ПІІ: у 2016 році — $3,81 млрд, 2017 році — $3,69 млрд, 2018 році — $4,45 млрд, 2019 році — $5,86 млрд.
Читайте також: Україна залучає усе менше прямих іноземних інвестицій
Найбільш успішним в плані залучення іноземних інвестицій був 2008 рік, коли інвестори вклали в економіку України $10,8 млрд.
Відтік капіталу за фінансовим рахунком (чисте кредитування) торік становив $4,6 млрд (у 2019 році чистий приплив склав $10,1 млрд) і зумовлювався переважно операціями приватного сектора.
Нагадаємо
У I кварталі 2020 року НБУ зафіксував чистий відтік ПІІ у $1,6 млрд, зумовлений вилученням реінвестованих доходів реального сектору, який за попередньою методологією становив $540 млн.
Читайте також: Нацбанк рахуватиме прямі інвестиції замість Держстату
Раніше в ООН заявили, що потік прямих іноземних інвестицій в глобальній економіці в 2020 році скоротиться на 40% порівняно з показником 2019 року.
Прямі інвестиції (акціонерний капітал) в економіці України станом на 31 грудня 2019 року склали $35,8 млрд, що на $2,9 млрд більше, ніж роком раніше.
За даними НБУ, обсяг прямих іноземних інвестицій, здійснених за рахунок грошей вітчизняного походження, у 2018 році склав $0,5 млрд, тобто 20,6% від загального обсягу прямих в Україну.
Читайте також: Як НБУ гальмує приплив іноземних інвестицій
Коментарі - 17
А на скільки вони зростуть цього року…
В нашей стране, при сумме украденного свыше 100 миллионов долларов, вина становится в принципе недоказуема. Тем более 5,5 млрд долларов.
компанию фольксваген по производству в Украине чиновники послали с их предложением инвестировать, а это пример для всех остальных помельче, что тоже причина.
за скандалами по не стратегическим по решению КМУ предприятиям, которые через много лет чиновники все еще думают что они стратегические для страны, очень внимательно следят все потенциальные инвесторы, что тоже причина.
безграмотное управление энергорынком, что привело к тому что стоимость электричества выше чем в странах европы, разве не увеличивает себестоимость производства, что тоже причина.
в результате постоянных обвинений правоохранителей в присвоении бюджетных денег при лобированнии именно правоохранителями интересов завышающих цены на тендерах однодневок в прозоро, очень многие предприятия просто отказываются поставлять товары гос предприятиям, что снижает объём украинского рынка и сам интерес к производству в Украине, и это тоже причина
и к сожалению таких причин много
— Плохая и хорошая.
— Начните с плохой.
— Экономика в ужасном состоянии, все показатели рушатся, банкротства…
— Достаточно, достаточно! Что с хорошей?
— Это состояние экономики невероятно стабильно.
В стране, где функционирование государственной налоговой службы строится на принципе «презумпции ВИНОВНОСТИ» это вполне логичный результат.
За 5 років ріст економіки в 40%
Зарплата вчителям у 4 тис баксів.
Вартість розмитнення легкових автомобілів буде зменшена на 30% але протягом п’яти років.
500 тис нових робочих місць але в минулому році:)
Що не пообіцяєш, щоб тільки народ вірив і інвестори транші давали…
Да ты оптимист.