Місія МВФ у найближчі декілька місяців продовжить перемовини з Україною щодо першого перегляду програми stand by, обговорюватимуть реформи та стабільність у фінансовому секторі. Про це заявив представник Фонду Джері Райса під час брифінґу у Вашингтоні, пише Інтерфакс-Україна.
У МВФ розповіли, коли повернеться місія для перегляду програми
Що анонсував Райс
Продовження переговорів з Україною для першого перегляду програми stand by зосередиться на узгодженні добре сфокусованого набору реформ, необхідних для забезпечення стійкості бюджету в середньостроковій перспективі і захисту стабільності фінансового сектора.
«Порядок денний на наступні кілька місяців полягає у тому, аби продовжити обговорення цього набору реформ», — повідомив він.
Читайте також: Марченко: «Для нас ключовий базовий сценарій — те, що ми у програмі з МВФ»
За його словами, програма реформ залишається незавершеною щодо домовленостей за послідовними програмами Фонду, тому для України важливо продовжувати рухатися вперед у створенні умов для інклюзивного зростання і зростання після кризи.
Передісторія
13 лютого віртуальна місія Міжнародного валютного фонду в Україні з питань першого перегляду програми для України в форматі stand-by завершилася без ухвалення позитивного результату про такий перегляд.
11 січня, після новорічних свят, місія Міжнародного валютного фонду з першого перегляду програми Stand-by відновила свою роботу в Україні.
21 грудня місія Міжнародного валютного фонду розпочала роботу в Україні для перегляду угоди співпраці stand-by — через covid-19 місія працює в форматі онлайн-зв'язку.
Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна може отримати транш від Міжнародного валютного фонду в лютому — березні 2021 року.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка і коронавірус».
Коментарі - 3
Зокрема це обмеження ціни на газ для населення на рівні 6,99 грн за кубометр, яке буде скасовано з 31 березня. По-друге, узгодження макропоказників 2022—2023 років.
Інші ключові питання — це судова реформа (закон про Вищу раду правосуддя), закон про посилення кримінальної відповідальності за незаповнення декларацій і закон про НАБУ — про призначення очільника та про його легітимність.
Шмигаль підкреслив, що останні три питання залежать від Верховної Ради.
«Ми з МВФ оптимістично дивимося у майбутнє. У нас є час до червня — наступна точка, коли нам потрібно, щонайменше, дійти до підписання», — зазначив він.